Římské Koloseum, Itálie

Albánie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do AlbánieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Albánie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Albánie 2018 - ilustrační fotografie

Albánie je stát ležící na jihozápadě Balkánského poloostrova. Většina albánského území je hornaté. Díky své poloze i panenské přírodě je dosud nenarušená masovou turistikou. Dlouhou dobu byla zapomenutou zemí, ale dnes je znovu objevována turisty, kteří chtějí poznat Albánii i z jiné strany.

Kromě divokých řek a překrásných kaňonů je Albánie domovem mnoha druhů vzácných živočichů. Například Skadarské jezero obývají vzácní ptáci a endemické ryby. To je jeden z mnoha důvodů proč se poznávací zájezdy do Albánie staly nedílnou součástí v nabídce cestovních kanceláří.

Hlavním městem země je Tirana. Kromě novějších budov si zde máte možnost prohlédnout Ethem Bejovu mešitu vyzdobenou freskami a při troše štěstí se podívat na 35 metrů vysokou hodinovou věž, ze které je úžasný výhled na okolí.

Poznávací zájezd do Albánie 2018 - ilustrační fotografie

Další zastávkou by mohlo být město Bajram Curri. Své jméno získalo díky politikovi, který se celý svůj život zasazoval o práva zdejšího národa. Jeho sochu, v nadživotní velikosti, spatříte při prohlídce historického muzea ve městě.

Prokletije (Prokleté hory) je zřejmě jediné místo, o kterém většina z vás již něco zaslechla. Leží severně od městečka Bogë a jejich nejvyšším vrcholem je Jezercë (2693m.n.m.).

V albánských horách byste marně hledali značené turistické stezky. Snad jen v národním parku Thethi se pomalu začínají objevovat. Proto pokud se chystáte vydat do zdejších hor, určitě doporučujeme mít sebou průvodce a nepřeceňovat vaše fyzické síly.

Poznávací zájezd do Albánie 2018 - ilustrační fotografie

Na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je zapsáno albánské město Gjirokastra. Jedná se o zachovalé město z osmanské éry na Balkánském poloostrově. V centru starého města narazíte na ulici, která vede až k hradu kde se nachází turistické informační centrum a můžete zde zakoupit nejrůznější albánské suvenýry.

Při projížďce Albánií každého návštěvníky upoutají všudypřítomné bunkry z doby komunistického diktátora Envera Hodžiho. Dnes však tyto stavby pouze hyzdí zdejší krajinu a připomínají nejen Albáncům jejich těžká minulá léta.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Albánie

Zveme Vás na mimořádnou kombinaci pobytového a poznávacího zájezdu s ubytováním v komfortním hotelu na břehu Valonského zálivu uzavřeného na jedné straně prstenem albánských velehor se slovutným Llogarským...
Existuje na světe jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti, jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou...
Existuje na světe, jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou...
Existuje na světe, jen málo pohoří, která by byla opředena závojem tajemnosti jako jsou Prokleté hory (Prokletije) na pomezí Albánie, Černé Hory a Kosova. Ve východní části masivu je převládající horninou...
Černá hora, malá svou rozlohou, patří rozmanitostí svého území zcela jistě mezi nejzajímavější země Evropy. Horké pláže přímořských oblastí na jihu stří¬dají zalesněné kopce a strmé skalní svahy na...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045