Římské Koloseum, Itálie

Albánie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do AlbánieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Albánie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Albánie 2016 - ilustrační fotografie

Albánie je stát ležící na jihozápadě Balkánského poloostrova. Většina albánského území je hornaté. Díky své poloze i panenské přírodě je dosud nenarušená masovou turistikou. Dlouhou dobu byla zapomenutou zemí, ale dnes je znovu objevována turisty, kteří chtějí poznat Albánii i z jiné strany.

Kromě divokých řek a překrásných kaňonů je Albánie domovem mnoha druhů vzácných živočichů. Například Skadarské jezero obývají vzácní ptáci a endemické ryby. To je jeden z mnoha důvodů proč se poznávací zájezdy do Albánie staly nedílnou součástí v nabídce cestovních kanceláří.

Hlavním městem země je Tirana. Kromě novějších budov si zde máte možnost prohlédnout Ethem Bejovu mešitu vyzdobenou freskami a při troše štěstí se podívat na 35 metrů vysokou hodinovou věž, ze které je úžasný výhled na okolí.

Poznávací zájezd do Albánie 2016 - ilustrační fotografie

Další zastávkou by mohlo být město Bajram Curri. Své jméno získalo díky politikovi, který se celý svůj život zasazoval o práva zdejšího národa. Jeho sochu, v nadživotní velikosti, spatříte při prohlídce historického muzea ve městě.

Prokletije (Prokleté hory) je zřejmě jediné místo, o kterém většina z vás již něco zaslechla. Leží severně od městečka Bogë a jejich nejvyšším vrcholem je Jezercë (2693m.n.m.).

V albánských horách byste marně hledali značené turistické stezky. Snad jen v národním parku Thethi se pomalu začínají objevovat. Proto pokud se chystáte vydat do zdejších hor, určitě doporučujeme mít sebou průvodce a nepřeceňovat vaše fyzické síly.

Poznávací zájezd do Albánie 2016 - ilustrační fotografie

Na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je zapsáno albánské město Gjirokastra. Jedná se o zachovalé město z osmanské éry na Balkánském poloostrově. V centru starého města narazíte na ulici, která vede až k hradu kde se nachází turistické informační centrum a můžete zde zakoupit nejrůznější albánské suvenýry.

Při projížďce Albánií každého návštěvníky upoutají všudypřítomné bunkry z doby komunistického diktátora Envera Hodžiho. Dnes však tyto stavby pouze hyzdí zdejší krajinu a připomínají nejen Albáncům jejich těžká minulá léta.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Albánie

Klasický poznávacíČerná Hora + Albánie
STARI BAR – NP LOVČEN – NJEGOŠOVO MAUZOLEUM – CETINJE – SKADARSKÉ JEZERO – BOKA KOTORSKÁ – KOTOR – BUDVA – BEČIČI – SV. STEFAN – SHKODRA – MORAČA – BIOGRADSKÁ GORA – TARA – ŽABLJAK – NP...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045