Římské Koloseum, Itálie

Portugalsko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do PortugalskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Portugalska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Portugalska 2018 - ilustrační fotografie

Portugalsko leží v jihozápadní Evropě. I když nepatří mezi největši evropské země každoročně sem zavítají miliony návštěvníků, aby objevovali krásy kulturního bohatství tohoto místa formou .

O Portugalsku můžeme říct, že je zemí, která se vyvíjela čelem k oceánským dálkám a zády k Evropě. Utvořilo si unikátní klidnou atmosféru plnou tradic, která je opakem rušného shonu dnešní Evropy. Mnoho civilizací, zde v průběhu staletí, po sobě zanechalo mnoho památek, od Řeků a Keltů až po Římany a Maury. Navštivte tedy tuto zemí plnou hradů, chrámů, malebných vesniček, středověkých měst a památek.

Začněme tedy hlavním městem Portugalska, Lisabonem. Toto místo bylo založeno ve 12. stoletím Féničany. Nejznámějším místem, plným památek, je čtvrť Alfama. Diamantový dům (Casa dos Bicos) s nádhernou fasádou tvořenou kameny ve tvaru pyramidy, v jejíchž vrcholku byly kdysi diamanty, je jedna z těch nejstarších. Centrem Alfamy je náměstí Largo de Santa Lucia. Dále zde najdeme katedrálu Sé z 12. století, pevnost sv. Jiří se strážní věží, palác a hradby, po nichž se můžete projít a vychutnat si překrásný výhled na celé město. Druhou čtvrtí je Baixa s typickými širokými ulicemi, historickými domky a obchůdky, které utváří střed města. Zde si můžete prohlédnout národní divadlo, náměstí Rossio a nejkrásnější lisabonské náměstí tzv. "Terasa paláce" s vítězným obloukem z 19. století. Třetí čtvtí je Belém s klášterem sv. Jeronýma, kostelem sv. Jeronýma, kostelem Panny Marie a Belémskou věž. Poslední čtvrtí je Bariero Alto, kde na vás čekají typické restaurace a hospůdky. Z památek si zde můžete prohlédnout kostel sv. Rocha z 16. století, kapli sv. Jana Křtitele a jeden z největších lisabonských kostelů Igreja do Carmo.

Poznávací zájezd do Portugalska 2018 - ilustrační fotografie

Další oblastí je pobřeží Algarve nacházející se v jihozápadním cípu Portugalska. Tato oblast je především známá díky svým nádherným plážím a průhledně křišťálovým mořem. Těmi nejkrásnějšími plážemi jsou například Praia da Rocha, Albufeira, Telheiro a Sagres. Téměř z každého koutu na vás dýchnou římské, maurské a řecké památky. Hlavním městem je Faro, jeho centrem je staré město tzv. Cidade Velha. Dostanete se sem barokní městskou bránou, která dříve byla částí středověkého opevnění. V tomto centru se nachází většina památek města. Nalezneme zde katedrálu Largo da Sé ze 13. století, která byla postavena na místě, kde dříve stával římský chrám. Dále zde stojí Biskupský palác či zvonice. A dalšími důležitými památkami Fara jsou barokní kostel Nossa Senhora do Carmo z 18. století s kaplí, jejíž zdi jsou obloženy lidskými lebkami a kostmi. Pouhých 50 km západním směrem se odtud nachází město Lagos. Zde nalezneme pozůstatky římsko-maurského městského opevnění z 15. století, kostel Milosrdenství z 18. století, kostel S. Antonína s pozlaceným oltářem, kostel Sv. Šebastiána, sochu Jindřicha Mořeplavce na náměstí Praça do Infante a sochu Gila Eanese před městským opevěním. Asi 13 km od Lagosu najdeme rybářské městečko Portimao, které je známé svým lovem sardinek. Posledním významným městem Algarve je Sagres. Nabízí nám k prohlédnutí pevnost Fortaleza, kaple Nossa Senhora da Graca a velká větrná růžice. Mezi další významné památky Algarve patří pevnost Castelo do Arade z 16. století nacházející se u vesničky Ferragudo a jeskyně Altamira nacházející se ve vesnici Santillana del Mar, která je nalezištěm pravěkých nástěnných maleb.

Mezi další velmi významná města Portugalska patří Porto. Láká turisty z celého světa na své památky, moře a portské víno. Od roku 1996 je jeho historické jádro zapsáno na seznamu světového dědiství UNESCO. Určitě nejvýznamnější památkou je vež Torre dos Clérigos, která je součástí kostela Igreja dos Clérigos. Odtud se vám naskytne nezapomenutelný výhled na celé město.

Asi 1500 km západním směrem od Portugalska leží Azorské ostrovy. Jsou to ostrovy sopečného původu nacházející se v Atlantském oceánu. Toto souostroví je tvořeno 9 ostrovy z nichž nejnavštěvovanější jsou São Miguel, Terceira, São Jorge, Pico, Graciosa a Faial.

Poznávací zájezd do Portugalska 2018 - ilustrační fotografie

Dále se přesuneme na největší portugalský ostrov Madeiru. Přezdívá se mu "květinový ostrov" či "perla Atlantiku". Madeira je opravdu turistickým rájem. Proslula také díky svým lesům vavřínů, které jsou zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Vydat se zde můžete například do vnitrozemí k horám Pico Ruivo a Pico do Arieiro, z jejichž vrcholků se vám naskytne nezapomenutelný výhled na východ slunce a krásnou zdejší krajinu.

Poslední místo, které navštívíme místem je Fatima, tzv. "Město zázraků". Pro české turisty je to stále ještě neznámé místo a přitom patří mezi nejvýznamnější světové křesťanské poutní místo. Zázrakem zde bylo zjevení Panny Marie třem malým dětem a její prorokování konce 1. světové války, záčátku 2. světové války a atentátu na některého papeže.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Portugalska

Klasický poznávacíAltis Belem Hotel & Spa
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Lisabon - Praha v nejnižší knihovací třídě * 2x nebo 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní * privátní transfer letiště - hotel - letiště ...
Klasický poznávacíAvenida Palace
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Lisabon - Praha v nejnižší knihovací třídě * 2x nebo 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní * privátní transfer letiště - hotel - letiště ...
Trasa zájezdu Algarve • Lisabon • Faro • Tavira • Olhao • Sevilla • Silves • Monchique • Foia • Lagos • Ponta da Piedade • Cabo de Sao Vicente • Algarve
Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony let z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara. Divoce rozeklaná skaliska olizovaná dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí...
Trasa zájezdu Lisabon • Porto • Sintra/Cabo da Roca
1. den: odlet z Prahy, přílet večer do LISABONU, ubytování 2. den: LISABON , Praça do Commercio, historickou turistickou tramvají, Alfama , úzké, příkré a křivolaké uličky s úchvatnými výhledy, kostel s...
Klasický poznávacíLisabon - Perla Portugalska
Klasický poznávacíMadeira - Dovolená V Ráji
Poznávání a výšlapy kolem levád. Mořský vzduch a bujná vegetace s mnoha druhy květin vás nenechají na pochybách, že jste v subtropech. V září se zájezd uskuteční v době konání Festivalu vína. Na Madeiru...
  Následující1 - 2 - 3

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045