Římské Koloseum, Itálie

Španělsko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ŠpanělskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Španělska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Španělska 2018 - ilustrační fotografie

Španělsko je země ležící v jihozápadní Evropě, na Pyrenejském poloostrově. Patří mezi nejnavštěvovanější destinace Evropy. V létě sem lidé sem přijíždejí hlavně proto, aby odpočívali a opalovali se na krásných plážích Středozemního moře, naopak jaro a podzim jsou ideálním obdobím pro poznávací zájezdy.

Návštěvníky láká k ochutnání výtečné katalánské víno, romantické procházky po písečných plážích a večerní vzrušující život. Z historických památek se dochovaly zbytky římských pevností, překrásné katedrály a kostely, jsou tu důležitá archeologická naleziště a krásné národní parky.

Naše poznávaní začněme hlavním městem Španělska a tím je Madrid. Královské město s rychlým rozvojem infrastruktury. Staví se zde nové mrakodrapy a moderní budovy a díky tomu nepatří mezi nejhezčí evropská města. Mnoho historických a kulturních památek bylo v průběhu let zničeno, hlavně generálem Francem, a tak se nyní město snaží o znovuobjevení krás svojí dochovalé historie.

Poznávací zájezd do Španělska 2018 - ilustrační fotografie

Centrem kulturního a společenského života Madridu je náměstí Puerta del Sol. Večer toto místo přímo ožívá, ale památek tu moc nenajdete. Za zmínku stojí snad jen náměstí Plaza Mayor, kterému dominuje socha Filipa II. na koni, kde se dříve konaly býčí zápasy, veřejné popravy a různé společenské akce. Dnes zde najdeme obchody se suvenýry a typické španělské restaurace.

Pokud chcete, ale opravdu vidět historické centrum Madridu, musíte se vydat do Starého neboli Ryzího Madridu. Hlavními tepnami jsou ulice Mesón de Paredes a Mayor. Na náměstí Oriente nalezneme Královský palác s přilehlými parky Casa de Campo a Jardin de Sabatini a naproti němu stojí katedrála Virgen de la Almudena. Madrid se stal také světově známým díky spisovateli Miguelovi de Cervantesovi. Na jeho počest mu byl vystavěn na náměstí Plaze de España pomník, společně s jeho literárním postavami Donem Quijotem a Sancho Panzou.

Druhým významějším městem Španělska je Barcelona, hlavní město oblasti zvané Katalánsko. Celosvětový věhlas si získala hlavně díky své unikátní architektuře a také díky tomu, že se zde v roce 1992 konaly letní Olympijské hry. Dalším jejím velkým plusem je poloha přímo u moře, která nabízí více možností zábavy než vnitrozemský Madrid. Dominatou Barcelony je katedrála Sagrada Familia, kterou navrhl světově známý architekt Antonio Gaudí. Její výstavba začala v 19. století, ale ještě není dokončena a díky malým financím postupuje dostavba velmi pomalu. V Barceloně najdeme také Gotickou čtvrť, což je jádro zdejšího Starého města. Dominantou této čtvrti je katedrála sv. Eulálie.

Poznávací zájezd do Španělska 2018 - ilustrační fotografie

Již jsme zmínili oblast Katalánsko, teď si ji v několika větách přiblížíme. Mezi turisty je především známá díky svým rekreačním letoviscím Costa Brava a Costa Dorada, což znamená, že sem lidé jezdí hlavně za sluníčkem a mořem. Na druhou stranu zde najdeme i spoustu historických klenotů jakým je například již polorozpadlý amfiteátr ve městě Tarragona, akvadukt za městem či neolitické jeskynní malby. Nejvíce katalánských památek se ovšem ukrývá v Pyrenejích.

Další částí Katalánska je Aragonie. Albarracín, Zaragoza a Montserrat jsou nejvyhledávanější městečka kvůli historickým památkám v této části. Tossa de Mar je město, obehnané hradbami z 12. století. Nalezneme zde také ruiny pevnosti a maják, který všichni turisté navštěvují, aby se z jeho výšky podívali na zdejší úchvatnou krajinu.

Nejoblíbenější španělské pláže Costa del Sol, Costa Blanca a Costa Tropical se nacházejí v Andalusii. Lidé sem jezdí hlavně za písčitými plážemi, ale také za památkami. Srdcí celé Andalusie je její hlavní město, Sevilla. V Seville je určitě nejzajímavější památkou, a zárověň třetí největší evropskou katedrálou, katedrála Panny Marie s hrobkou Kryštofa Kolumba. Dalším zajímavým místem je městečko Antequera, které se pyšní největším počtem kostelů (30) v celém Španělsku. Mezi významná města Andalusie, co do počtu památek, řadíme také Cordóbu s pozůstatky římských hradeb, Velkou mešitou (Mezquitu) a mnoha dalšími objekty, Torremolinos s krásnými mlýny a překrásný přístav Málaga s římským amfiteátrem a pevností Alcazaba. 12 km od Málagy se nachází město Benalmádena s největší buddhistickou svatyní v Evropě.

Naše cesta pokračuje do nádherné Valencie a jejího okolí. Nachází se na východě Španělska a je místem směsice středověké a moderní architektury. Její hlavní město nese stejné jméno jako samotná oblast a za vidění stojí městská brana Torres de Serranos ze 14. století, Valencijská tžnice, bazilika Panny Marie a kostel sv. Janů ze 13. století s gotickou věží Micalet. Tou nejnavštěvovanější památkou je unikátní budova La Lonja de la Seda, která se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Oblast Kastilie je známá svou produkcí vynikajícího červeného vína ve městě Ribera del Duero a tak nejvíce návštěvníků tvoří milovníci tohoto moku. Toledo, vzdálené pouhých 70 km od Madridu, je každoročně nejvíce navštěvovaným městem oblasti.Svůj význam si získalo výrobou velmi kvalitních mečů z oceli. Rodištěm legendárního rytíře Cida je Burgos. Prohlédnout si zde můžete majestátní gotickou katedrálu na náměstí Plaza de San Fernando, která je považována za jednu z nejkrásnějších sakrálních staveb Španělska.

Tím končíme naše putování po nádherné zemi, Španělsko, a pokud chcete vidět ještě více, vyberte si z naší nabídky poznávacích zájezdů a eurovíkendů.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Španělska

Perly maurské architektury (UNESCO): Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra i nejstarší megalitické stavby Evropy a Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, bílé...
Klasický poznávacíBarcelona - Perla Středomoří
Klasický poznávacíBarcelona S Pobytem U Moře
Barcelona modernistická - Barcelona gotická - večerní barcelonské fontány Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme, v hotelu*** nedaleko pláže, ve 2lůžkových pokojích s vlastním...
Barcelona modernistická - Barcelona gotická - večerní barcelonské fontány Ubytování je zajištěno na pobřeží Costa Brava/Maresme, v hotelu*** nedaleko pláže, ve 2lůžkových pokojích s vlastním...
Klasický poznávacíBilbao
Cena zahrnuje program A: dopravu luxusním autokarem do/z Španělska, program B:leteckou přepravu Praha/Španělsko/Praha, transfer do/z hotelu, letištní taxy a poplatky, program A i B: dopravu autokarem po Španělsku, 9x...
Zaragoza - El Escorial - Madrid - Toledo - Granada - Córdoba – Sevilla - Gibraltar - Peňíscola - Costa Brava - Gerona - Tossa de Mar - klášter Montserrat - Barcelona Ubytování je zajištěno v okolí měst, v hotelech...
COSTA BRAVA / MARESME • ZARAGOZA • EL ESCORIAL • MADRID • TOLEDO • GRANADA • CÓRDOBA • SEVILLA• GIBRALTAR • PEŇÍSCOLA • COSTA BRAVA • GERONA • TOSSA DE MAR • klášter MONTSERRAT • BARCELONA ...
  Následující1 - 2 - 3 - 4

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045