Římské Koloseum, Itálie

Dánsko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do DánskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Dánska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Dánska 2018 - ilustrační fotografie

Dánsko společně s Grónskem a Faerskými ostrovy utváří Dánské království. Nachází se v severní Evropě a i přesto, že se přímo neleží na Skandinávsém poloostrově, je součástí skandinávských zemí. Rozkládá se na Jutském poloostrově a patří k němu ještě ostrovy Fyn, Sjælland a stovky dalších malých ostrůvků. Je omýváno Severním mořem na západě a Baltským mořem na východě. Povrch země je převážně tvořen nížinami a rovinami. Nabízí nám moderní města plná hstorických pamětihodností a kouzelný venkov. Mezi nejčastější památky patří starobylé pevnosti a hrady, které přímo umponínají na její minulosti pevně spjatou s Vikingským národem. Dánsko charakterizují pojmy jako pivo Carlsberg, pohádky Hanse Christiana Andersena, hrad Shakespearova Hamleta, Legoland, větrné mlýny a majestátní křídové útesy.

Hlavním městem je Kodaň. Nachází se na východním pobřeží ostrova Sjælland a částečně zasahuje i na ostrov Amager. Je ideálním místem pro milovníky historie, kultury, architektury a rušného nočního života. Symbolem města je bronzová socha malé mořské víly z počátku 20. století v malé zátoce nedaleko Churchillova parku. Jednou z nejvyhledávanějších památek města je královský palác Amalienborg slot z 18. století, jeho součástí je i od konce 20. století muzeum. Další významnou památkou je zámek Rosenborg slot ze 17. století s krásnou Královskou zahradou a unikátním vodním příkopem.

Dále se zde nachází zámek Christianborg slot, burzovní palác Borsen ze 17. století, muzejní komplex Tojhusmuseet, muzeum Thorvaldsens Musset, kostel Holmens Kirke, kostel Garnisons, muzeum Hanse Christiana Andersena, budova knihovny Black Diamond, pevnost Kastellet ze 17. století, kostel Frederiks Kirke z 18. století, planetárium, Národní divadlo z 19. století, jezdecká socha krále Christiana V., Poštovní a telefonní muzeum, Dánské židovské muzeum a Muzeum dánského designu. Také zde můžete zavítat do nejstaršího zábavního parku na světě - Tivoli, které se pyšní mnoha atrakcemi a Muzeem voskových figurín. Opravdu krásným místem dýchajícím historií je starodávný přístav Nyhaven v samém srdci města.

Poznávací zájezd do Dánska 2018 - ilustrační fotografie

Asi 35 km západním směrem odtud se nachází starobylé město Roskilde. Zde je k vidění katedrála sv. Lukáše z 12. století, Vikingské muzeum a univerzita. Odtud se můžeme vydat do asi 25 km vzdáleného města Køge s nádherným obrovský náměstím Køge Torv, kostelem Sankt Nicolai Kirke, nejstarším poloroubeným domem v zemi, lékarnou Køge Apotek ze 17. století, Městským muzeum a muzeem Køge Skitsesamling. Asi 15 km od Kodaně se nachází Arken Muzem současného umění a architektury. Ve vzdálenosti asi 38 km od Køge se nachází město Næstved. Nabízí nám kostel Sankt Peders Kirke, kostel Mortens Kirke, dům Helligåndshuset ze 14. století s muzeem, dům Apostelhuset, nejmenší jezdeckou sochu v zemi - Hjultorv a krásnou zoologickou zahradu. Pouhých 7 km odtud se nachází zábavní park BonBon-Land.

Asi 40 km severním směrem od Kodaně se nachází přístav Helsingør. Prohlédnout si zde můžete zámek Kronborg z 16. století, který byl dějištěm Shakespearova Hamleta, dále kostel Sankt Nicolai Kirke z 20. století, osmiboký maják z 19. století, dům Kommandantgården z 19. století, dům Erichsens Gård s muzeem, hrázděný dům Amtmandsgården z 18. století, Muzeum keramiky, Bornholmské muzeum a pevnost ze 17. století s muzeem Forsvarmuseet. Asi 8 km odtud se nachází největší turistické lákadlo města, krásný kostel Nylars Rundkirke ze 12. století. Také můžete navštívit 50 km od Køge vzdálené město Vordingborg. Zde je k vidění vež Gåsetårnet ze 14. století s krásným parkem a botanickou zahradou, Muzem Muzeum Sydsjællands a kostel Vor Frue Kirke z 15. století. Po asi 25 km se dostanete do města Stege, kde na vás čeká kostel Stege ze 13. století, brána Mølleporten a muzeum Empiregården. 35 km severozápadním směrem od hlavního města se nachází městečko Hillerød s palácem Fredensborg Slot z 18. století obklopený parkem a zahradou s amfiteátrem a zříceninou kláštera Æbelholt Abbey.

Druhým největším městem země je Århus nacházející se na východním pobřeží Jutského poloostrova při stejnojmenném zálivu. V samém srdci města nalezneme katedrálu sv. Klimenta ze 13. století. Dalšími památkami města jsou radnice s vyhlídkovou věží a zvonohrou z 20. století, Stará radnice z 19. století (dnes Dánské muzeum ženy), gotický chrám Panny Marie ze 12. století, Vikingské muzeum, Dánské muzeum tisku, Umělecké muzeum, krásné vodní a větrné mlýny, kostel Vor Frue Kirke z 11. století a skanzen Den gamle By (Staré město) zahrnující městské domky z 16. až. 19. století. Nedaleko odtud se nachází malý zámek Marselisborg z konce 19. století. Asi 40 km odtud se nachází město Randers. K vidění je zde dům aaskesønnernes Gård z 15. století, dům Helligåndshuset, kostel Sankt Mortens Kirke, socha koně Jutland Stallion, hrad Clausholm, Muzeum umění, Historické muzeum, Muzeum Elvise Presleyho a zoologická zahrada Randers Regnskov.

Poznávací zájezd do Dánska 2018 - ilustrační fotografie

Po dalších asi 40 km narazíme na město Viborg s katedrálou Viborg z 19. století, Sortebrødreským kostelem a několika dalšími kláštery a kostely. Odtud po asi 30 km se dostaneme do moderního města Silkeborg, kde na nás čeká Silkeborské muzeum, Muzeum umění, akvárium AQUA Ferskvands, kostel Silbeborg, kostel Hvinningdal a bnry z 2. světové války. Dále můžete navštívit kouzelné městečko Ebeltoft nacházející se asi 50 km od Århusu. K vidění je zde asi nejdelší dřevěná válečná loď světa - Fregatten Jylland, Muzeum skla a stará radnice z 18. století s Městským muzeem.

Třetím největším městem je Odense nacházející se na ostrově Fyn. Toto město je úzce spjato s Hansem Christianem Andersenem, který se zde narodil. Návštívit zde můžete jeho rodný dům, který se stal muzeem. Z památek tu na vás čeká katedrála Sankt Canute z 11. století, skanzen Den fynske Landsby, Dánské železniční muzeum a krásná zoologická zahrada. Asi 25 km odtud se nachází krásný vodní zámek Egoskov z 16. století s krásným parkem a labyrintem. Také tu můžete vidět po asi 40 km od Odense jedinečný visutý most přes Velký Belt, který je druhým největším na světě.

Čtvrtým největším městem Dánska je Ålborg. Leží na severu Jutského poloostrova nedaleko Limského fjordu. K těm nejznámějším památkám zde patří kostel Ludolfi ze 14. století, kostel Panny Marie, klášter sv. Ducha, dům Jense Banga, hrad z 16. století, dóm sv. Buldofa z 16. století, Námořní muzeum a nádherná zoologická zahrada. Asi 40 km odtud můžete navštívit malé městečko Løkken s nedalekým zábavním parkem Fårup Sommerland, Městským muzeem, klášterem Børglum Kloster z 12. století a muzeem Kystfiskerimuseet. A asi 65 km od Løkkenu se nalézá nejseverněji položené město země - Skagen. K vidění je zde krásné Staré město, majestátní Skagenské majáky a Skagenské muzeum.

Dalším zajímavým městem je Billung v centrální části Jutského poloostrova. Toto město je velkým turistickým lákadlem díky místnímu zábavnímu parku Legolandu a zábavnímu vodnímu parku Lalandia. Asi 30 km odtud se nachází přístavní město Vejle s kostelem sv. Nicoly ze 13. století, krásnou radnicí z 19. století, větrným mlýnem a Uměleckým muzeem. Asi 10 km severozápadním směrem odtud se nachází městečko Jelling. K vidění je tu kostel Jelling Kirke z konce 11. století, dva runové kameny z 10. století, muzeum Kongernes Jelling a 8 km vzdálená Givskudská zoologická zahrada a Lví park. Odtud se můžete vydat do asi 30 km vzdáleného města Kolding. Z památek zde nalezneme hrad Koldinghus ze 13. století s muzeem, muzeum Trapholt Art, hrázděný renesanční dům Akseltorv a zajít ještě můžete do místní botanické zahrady, která je jednou z největších a nejhezčích v celé Skandinávii.

Asi 50 km odtud nalezneme město Ribe s katedrálou Panny Marie z 12. století, hostinecem z 16. století, starou radnicí z 15. století a pozůstatky hradu Ribehus Slotsbanke z počátku 12. století. I město Møgeltønder vzdálené asi 43 km od Ribe nabízí krásné památky. Nalezneme zde královský zámeček Schackenborg ze 17. století a kostel Møgeltønder Kirke z 12. století. A posledním městem, které nesmíte opomenout je krásné historické Sorø vzdálené asi 45 km od Roskilde. Nabízí nám klášterní kostel Sorø Kirke z 12. století, středověkou bránu Klosterporten, dům Riedhuset, budovu Boldhuset s knihovnou, sochu Ludviga Holberga, muzeum Vestsjællands Kunstmuseum a muzeum Sorø Amts.

Z dalších památek a zajímavých míst zde nalezneme sochu Muž u moře ve městě Esbjerg, zámeček Moesgård s muzeem vzdálený asi 8 km od Århusu, muzeum umění KunstCentret Silkeborg Bad ve městě Silkeborg, vrcholek Himmelbjerget s krásnou rozhlednou nacházející se asi 7 km od městečka Ry, zámek Liselund z 19. století vzdálený asi 2 km od obce Sømarke, cisterciáský klášter Esrum Abbey ze 12. století ve stejnojmenném městečku Esrum, bývalý vápencový důl Daugbjerg Kalkgruber u stejnojmenné vesničky Daugbjerg, vápencový důl Monsted Kalkgruber ve stejnojmenné obci Monsted, přírodní vrchol Ejer Baunehoj s upomínkovou věží u obce Ejer, pozůstatky vikingské pevnosti Fyrkat nedaleko města Hobro a Muzeum Severního moře ve městě Hirtshals.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Dánska

Popis CELLE • BRÉMY (UNESCO) • HAMBURK • LÜBECK (UNESCO) • EUTIN • KRONBORG (UNESCO) • KODAŇ • ROSKILDE (UNESCO) Cena zahrnuje • dopravu luxusním autobusem, trajekty • 4× ubytování v 2lůžkových...
Klasický poznávacíSkandinávie - Velký Okruh
VELICE OBLÍBENÝ ATRAKTIVNÍ ZÁJEZD AŽ NA NEJSEVERNĚJŠÍ MYS EVROPY, DO OBLASTÍ, KTERÉ UCHVACUJÍ KRÁSOU PANENSKÉ PŘÍRODY, DRSNÝCH HOR A FJORDŮ, VODOPÁDŮ A LEDOVCŮ. POZNÁME TÉŽ ZAJÍMAVÁ HLAVNÍ MĚSTA KODAŇ,...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045