Římské Koloseum, Itálie

Čína - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ČínyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Číny? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Číny 2018 - ilustrační fotografie

Čína se nachází ve východní Asi při západním pobřeží Tichého oceánu. Je kolébkou jedné z nejstarších a nejvíce vyspělých civilizací světa. Každého okouzlí svou kulturou s náznakem jemnosti a tajuplnosti a okolní svět se jí inspiruje již více než 3000 let. Každý patý člověk na světě žije právě na území této země. A asi ani jedna země na světě nedisponuje tolika tvářemi jako právě Čína. Je velmi rozlehlou zemí a nalezneme zde mnoho turistických atrakcí jako jsou unikátní historické oblasti a překrásné přírodní scenérie.

Současnou Čínu můžeme rozdělit na 23 provincií, z nichž každá je úplně jiná. Od tibetských chrámu ve městě Lhasa, přes unikátní stavbu Velké čínské zdi, kterou můžeme vidět i z vesmíru, až po rušný Hongkong či tropickou provincii Hainan, snad úplně všude vás něco zaujme. Z geografického hlediska vám nabízí horské masivy, zelené nížiny, vyprahlé pouště, krásné ostrovy, průzračné moře, řeky a unikátní nejvýše položenou náhorní plošinu světa - Tibet. Snad neméně zajímavou kapitolou je světově proslulá čínská kuchyně. Pokud sem vyrazíte, neměli byste také zapomenout ochutnat vynikající čínský čaj, který nabízí stovky variant.

Hlavním městem a zároveň druhým největší je Peking. Je kulturním a správním centrem země. A hlavně jakýmsi centrem komunistického režimu, který se odtud šíří do celé země. Číňané se snaží, aby byl důstojným a hlavně moderním městem, který každého turistu okouzlí. Takovýto rozvoj ale bohužel ničí krásná tradiční místa, která jsou zbourána a na jejich místě vyroste moderní budova. Naštěstí i přesto všechno zde nalezneme mnoho krásných míst dýchajících čínskou historií a kulturou. Ve starém městě se zachovalo mnoho chrámů, paláců a historických ulic, kterým se přezdívá Hutongy a lidé zde žijí svůj život přímo přes svými domy. Asi největším lákadlem je zde Zakázané město. Jedná se o velký architektonický komplex s mnoha chrámy, svatyněmi, paláci a modlitebnami. Dnes asi nejvyhledávanější je zde síň Nejvyšší harmonie, která dříve sloužila k příjímá návštěv královskou rodinou.

Poznávací zájezd do Číny 2018 - ilustrační fotografie

V centru moderního města se nachází náměstí Nebeského klidu s monumentální hrobkou nechvalně známého diktátora Mao Ce-tunga. Nalézt zde ještě můžete Bránu Nebeského klidu, památník Lidových hrdinů, Bránu Správného světla, Přední bránu, Šípovou věž, Velkou síň lidu a Čínské národní muzeum. Jižním směrem od centra města se nachází ohromný chrámový komplex Tian Tan "Chrám nebes" uprostřed nádherného parku. K vidění je zde Kruhový oltář, Síň Císařské krypty nebes, Síň Zdrženlivosti, Kancelář Božské hudby a Síň Modliteb za dobrou úrodu. Dále zde také stojí Čínský letní palác a Palác zdrženlivosti. Úžásnou atmosférou překypuje lamaistický chrám Yonghegong ze 17. století, který je jedním z největších buddhistických klášterů světa. Prohlédnout si v něm můžete Pavilón desetitisíců radostí se dřevěnou sochou Buddhy.

Asi nejvýraznější čínskou ulicí je Wangfujing s obrovských nákupními centry a restauracemi. Určitě stojí za to zde navštívit tzv. "večerní trh" s možnosti koupit si různé tradiční čínské pochutiny. I Když je to moderní čtvrť, nachází se zde nádherný kostel sv. Josefa. Asi 60 km od města se nachází asi nejznámější čínská památka - Velká čínská zeď. Byla vybudována v 17. století jako obranné opevnění proti hunským nájezdům. Je nejen zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, ale od roku 2007 je součástí novodobých Sedmi divů světa.

Dále byste určitě měli navštívit největší město země Šanghaj. Přezdívá se mu "město mrakodrapů" či "město zahrad". Je velmi významným hospodářským centrem země a nachází se u pobřeží Východočínského moře. Je též největším přístavem světa. Nalezneme zde směsici typických čínských ulic, starobýlých chrámů a krásných zahrad s moderním mrakodrapy. Mezi nejvyhledávanější místní památky patří Chrám jadeitového Buddhy s proslulými zahradami Yuyuan, které přinášejí klidu v ruchu velkoměsta. Pokud si chcete vychutnat nezapomenutelný pohled na město vyražte k 5. nejvyšší budově světa ve čtvrti Pchu-tung, k Perle Orientu, kde můžete navštívit i galerii. Také byste se mohli podívat do čtvrti Chuang-pchu, kde se nachází tzv. Bund, což je nábřeží lemované budovami bank, obchodních společností a hotelů, které je památkově chráněno. Na náměstí lidu na vás čeká Šanghajské muzeum. Dále byste měli navštívit čtvrť Nanking, kde si můžete prohlédnout Chrám Klidu a Míru. A milovníci sportu ocení nedaleký okruh Formule 1. Dále zde můžeme najít Chrám Longhua, botanickou zahradu a zoo. Nedaleko odtud se nachází Songjiang se Zahradami jezera Opilého básníka, muzeem, ruinami starého chrámu a Zdí duchů.

Poznávací zájezd do Číny 2018 - ilustrační fotografie

A dalším velmi významným městem je zde Hongkong, který patří k nejdůležitějším střediskům světového obchodu a bankovnictví. Jedná se o moderní, stále se rozvíjející velkoměsto, ve kterém se mísí moderní a tradiční architektura. Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce patří taoistický chrám Che Kung Miu, chrám Wong Tai Sin, Ptačí trh, Nefritový trh, zahrady Aw Boon Haw s překrásnými pagodami, sochami, jeskyněmi a muzeem čajů, taoistický chrám Man Mo, Hongkongský park s jezírky a fontánkami a katedrála sv. Jana. Krásný výhled na město si můžete vychutnat z vrcholku Victoria Peak, na který se dostanete pomocí lanovky. Nedaleko odtud se ještě nachází starobylá rybářská osada Lei Yeu Mun, která si uchovala svůj původní ráz.

Nyní se můžeme přesunout do hlavního města Tibetu, do Lhasy. Nachází se v jižní části země a díky své nezvyklé poloze bylo vždy dosti obtížně dostupné, ale naštěstí si také zachovalo svou jedinečnou atmosféru. Po dlouhá staletí bylo město uzavřeno západnímu světu a často se mu přezdívalo "Zakázené město". Dnes se sem ovšem můžete zajet podívat. Nejvýznamnější památkou je zde klášter Džókhang ze 7. století se sochou Buddhy zdobeného drahokami. Zde také vzniklo náboženství zvané lamaismus. Nalezneme zde také palác Potala, který patří mezi nejkrasnější asijské stavby a nachází se v něm etnografické muzeum. Dále je zde a v okolí města k vidění klášter Sera, klášter Drepung, Letní palác, chrám Jokhang, chrám Drak Lhalupuk a klášter Ganden. Také se zde nalézají dvě posvatné poutní cesty Linghor a Barkhor.

Jedno z nejvíce vyhledávaných turistických míst je město Dalian nacházející se na severovýchodě země. Je největším přístavem severní Číny. Je velmi oblíbený díky nádherným plážím a mnoha možnostem zábavy. Nalézt zde můžeme náměstí Zhongshan s krásnými japonskými stavbami, náměstí Renmin se sídlem vedení města a nádhernou fontánou a náměstí Xinghai, které je největší v celé Asii. Možnost prohlédnout si město z výšky vám nabízí vyhlídková věž v parku Laodong. Dále se můžete vydat do starověkého městečka Yin Xu, které je zároveň významnou archeologickou lokalitou země. Nalezneme ho na východě země. K vidění je zde několik královských hrobek, paláců a svatyně Králoských předků. Za návštěvu také stojí starobylé městečko Ping Yao nacházející se též na východě země. Prohlédnout si zde můžete dochovalé městské opevnění, budovy a chrámy. Celé toto město je unikátním odkazem tisícileté čínské tradice a kultury a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Asi 70 km od Hongkongu se nachází přístavní město Macao s pevností Fortaleza da Guia ze 17. století a nejstarším majákem země. Také nesmíte opomenout straověké vesničky Si-ti a Chung-cchun, které si zachovaly svůj tradiční ráz a díky své jedinečnosti jsou zapsány na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Také byste si neměli nechat ujít posvátné pohoří Wudang, které nám nabízí překrásné taoistické chrámy, svatyně, paláce a kláštery. A dalším městem je zde Suzhou nacházející se ve středu země. Nalezneme zde unikátní zahrady a vodní kanály lemované domky a mosty. Nad městem se tyčí hned několik pagod, z nichž nejznámější je Beisita. Dále zde nalezneme Muzeum hedvábí, taoistický chrám Tajemství, Konfuciánský chrám z 19. století a překrásné zahrady - Lví háj, Pokorného úředníka, Radosti, Mistra rybářských sítí a Canglangting. I město Kaifeng na východě země má co nabídnout. K vidění je zde dochovalé městské opevnění, cechovní dům, chrám Prvního ministra Daxiangguosi z 6. století, chrám Yanqingguan, Železná pagoda z 11. století, Vějířovitá pagoda, Kaifengské muzeum a Park dračího pavilonu. Na jihu země nalezneme město Kanton s chrámem Hualinsi, římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce, mešitu Huishengsi, chrám Zářné synovské oddanosti, chrám Šesti banyánů, chrám Chenjiaci, muzeum a odpočinou si můžete v Orchidejové zahradě.

Dalšími památkami země jsou chrámy Yuantong Temple a Bamboo Temple v Kchun-mingu, dochovalé hradby města Khara-Khoto, jedinečné chrámy a krásný park v císařském letovisku dynastie Čching v Chengde, Konfuciův chrám z 5. století ve městě Qufu, Císařské hrobky dynastií Ming a Čching nacházející se asi 50 km severzápadním směrem od Pekingu, Mauzoleum císaře Čchina z 3. století se světově proslulou Terakotovou armádou nalézající se asi 30 km severovýchodním směrem od města Xi´an, opevněné vesnické domy "Diaolou" nacházející se asi 100 km od Macaa, socha obřího sedícího Buddhy u hory Emei, chrám Jasného světla Damiangsi v Yangzhou, Velká bílá pyramida nacházející se asi 50 km od města Xi´an, Čínské pyramidy v provincii Šen-si, jedno z největších ruských kol světa Star of Nanchang v Nanchangu, jeskyně Mo-kao s nástěnnými malbami nedaleko Dunhuangu, jedinečné skalní kresby Dazu Rock Carvings nedaleko města Chongqing, archeologické naleziště Zhoukoudian vzdálené asi 50 km západním směrem od Pekingu, jeskynní komlex Yungang Grottoes na východě země, Dračí jeskyně s krásnými sochami vzdálená asi 100 km západním směrem od Zhengzhou, nejníže položená botanická zahrada světa Turpan Eremophytes nacházející se asi 10 km jihovýchodním směrem od Turpanu, jedinečná botanická zahrada Urumqi v Urumči, vodní dílo Tři soutězky v provincii Chu, chráněná přírodní rezervace Huanglong v provincii S´čchuan, chráněná oblast Yunnan ve stejnojmenné provincii, posvátná hora Mount Tai v provincii Shandong a národní park Lushan nedaleko Jiujiangu.

K Číně také patří ostrov Taiwan vzdálený asi 120 km od pobřeží země. Nalezneme zde nádhernou přírodu plnou majestátních čtyřtisícovek, sopek, jezer, soutěsek, termálních pramenů a krásných letovisek s písečnými plážemi. Jeho hlavním městem je Taipei, který se nachází na severu ostrova. Dominantou města je 2. nejvyšší budova na světě - mrakodrap Taipei 101. K vidění je zde Národní palácové muzeum, Náměstí svobody s Národním divadlem, koncertní síní a Čankajšekovým památníkem, dále krásný park Da-an a Sun-Yat Shen, chrám XingHaw Temple, chrám Konfucius Temple, chrám Dalongdong Baoan Temple a muzeum LinAn-Tai. Druhým největším městem je zde Kaohsiung s krásným palácem a Lotosovým jezerem. A za návštěvu zde také stoí Národní park Taroko, který patří mezi "sedm zázraků Asie".

A jako poslední si zmíníme ostrov Hainan. Je nádherným místem se specifickou atmosférou a historií. Nalézt zde můžeme mohutné opevnění a krásné chrámy v hlavním městě Haikou, Národopisné muzeum ve městečku Tongshi, oblast Dongshaling s podivuhodnými skalními útvary, Muzeum komunismu ve městě Lingshui, přírodní rezervaci Jianfengling a Opičí ostrov.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Číny

Klasický poznávacíČína, Jak Ji Neznáte
Klasický poznávacíČína - Mongolsko
Klasický poznávacíČína - Perly říše středu
Klasický poznávacíČína - Tibet - Nepál - Indie
Klasický poznávacíČína-Tibet-Nepál-Indie
Trasa: Peking I Xian I Lhasa I Káthmandu I Dillí Tipy pro správnou volbu: poznání různých asijských tradic a zvyků | návštěva čtyř zemí Trasa: Peking | Xi´an | Lhasa | Káthmandu | Dillí Cena...
Klasický poznávacíČína - Velký Okruh
Náš podrobný poznávací zájezd do Číny Vás zavede na nejznámější místa Říše středu. Navštívíte hlavní město Peking i Velkou čínskou zeď, starobylý Xian, který býval během dlouhé historie několikrát...
Trasa zájezdu Peking • Velká čínská zeď • Šanghaj • Tongli
Klasický poznávacíKrásy jižní Číny
Klasický poznávacíMalý okruh Čínou
Klasický poznávacíMalý okruh Čínou + Datong

Další zajímavé stránky o Číně

Cestování v čase - zajímavosti a zážitky z cestování po Číně na cestovatelském blogu Cestování časem.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045