Římské Koloseum, Itálie

Indie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do IndieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Indie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Indie 2018 - ilustrační fotografie

Indie je sedmou největší a druhou nejlidnatější zemí světa. Nachází se na indickém subkontinentu na jihu Asie. I když je státem, na nás působí spíše dojmem kontinentu. Již samotný název v nás vyvolává představy tajuplnosti, mahárádžů, tygrů, slonů a Gándího. Indie je zemí nekonečné rozmanitosti a nabízí neočekávaný rozsah barev, vůní, stylů, tradic, národů, památek a přírodních zajímavostí. Milovníci historie zde najdou legendami protkané honosné paláce, chrámy a pevnosti. Indie je kolébkou těch nejstarších civilizací a zrodily se zde hned čtyři nábořenství a to buddhismus, hinduismus, sikhismus a džinismus. A to je jeden z důvodů, proč zdejší obyvatelé tak moc lpí na svých tradicích. Tak neváhejte a vyražte do této úchvatné země, která nabízí mnoho dobrodružství.

Vaše první kroky by měli směřovat do hlavního města země, do Dillí. Nachází se v severní části země a protéká jím jedna z nejposvátnějších řek - Jamuna. Samotné město se dělí na dvě části a to Staré Dillí a Nové Dillí. Staré Dillí je tvořeno klikatícími se uličkami a lemuje ho městské opevnění. V samém srdci se nachází Červená pevnost ze 17. století s muzeem a nádhernými zahradami. Nedaleko odtud se nalézá muslimská mešita Jami Masjid, která je tou největší v zemi. Hlavní ulicí této části města je Chandni Chowk. Nalezneme zde trh a mnoho malých mešit a chrámů. Za zmínku stojí nejvyšší minaret světa Qutab Minar, nejstarší mešita země Quwwat-ul-Islam se slavným Železným sloupem ze 4. století.

Dále ve Starém Dillí nalezneme nádherné zahrady Lodi Garden s hrobkami indickým panovníků. Mezi ty nejznámější patří Safdariangova a Humayunova hrobka. Dalšími zajímavými místy jsou zde zřícenina opevněného města Tughlakábád, posvátné místo Rai Ghat s muzeem věnovanému Ghándhímu a observatoř mahárádži Džai Singhy. Hlavní ulicí Nového města je Rajpath, na jejímž konci se nalézá ohromný kamenný oblouk nazvaný Brána Indie. Dále se zde nachází prezidentský palác Rashtrapati Brahan s nádhernými Mughalskými zahradami a budova Parlamentu. Srdcem Nového Dillí je náměstí Connaught Place lemované mrakodrapy. Dalšími zajímavými místy jsou zde Lotosový chrám, Národní muzeum Nového Dillí, Železniční muzeum a observatoř Jantar Mantar.

Poznávací zájezd do Indie 2018 - ilustrační fotografie

Na západním pobřeží Indického subkontinentu se nachází město Bombaj. Často se mu přezdívá brána Indie. I když je nejmodernějším městem země, stále zde můžeme najít tisíc let staré památky a vychutnat si opravdovou indickou atmosféru. Asi nejvíce navštěvovanou památkou města je chrám Mahálakšmí skrývající sochu bohyně Lakšmí. Nedaleko odtud se na malém ostrůvku nalézá mešita Hadži Aliho. Po dalších asi 2 kilometrech se nachází jedna z největších rarit města a to tzv. dóbi ghát (bombajské prádelny). Dále byste měl navštívit Crawfordovu tržnici a okolní trhy, kde můžete koupit skoro vše. Opravdu velkým lákadlem je též návštěva domu Mani Bhavan nedaleko Chowpatty Beach, kde po část svého života žil Mahátma Gándhí. Dnes je zde jeho muzeum. Dominantou města je ale tzv. Brána Indie z 20. století nacházející se ve čtvrti Colaba. Odtud se lodí můžete vydat na nedaleký ostrov Elephanta, kde na vás čekají obrovské jeskyně se sochami indických božstev.

Další krásné město je Ágra, nacházící se v severní části země, asi 200 m jihovýchodním směrem od Dillí. V centru města se nachází mešita Džami Masdžid tzv. Páteční mešita. V západní části města nalezneme pevnost z 16. století, v jejímž komplexu se nachází mnoho paláců a různých staveb jako například palác Džahángrí Mahal, Perlová mešita a věž Musamman Burdž, ze které je krásný výhled na monumentální Tádž Mahal. V jeho východní části na nás čeká například hrobka Itimáduddaulaha ze 17. století, Čínská hrobka a Zahrada odpočinku. Ale asi nejznámější památkou, kterou zná snad každý na světě je Tádž Mahal. Jedná se o mauzoleum ze 17. století, které nechal postavit Shah Jahan pro svou manželku Mumtaz Mahal. Mezi další významné památky města patří Akbarova hrobka - Sikandra ze 17. století a mauzoleum I´timad-Ud-Daulah neboli "Malý Tádž". Asi 50 km severním směrem odtud se nalézá posvátné město Mathura. Často se mu přezdívá "město chrámů".

Podle pověsti je toto město místem narození Krišny. K vidění je zde palác Shri Krišna Janmabhoomi, brána Holi, ghát Visram, chrám Dwarkadhish, chrám Shiva, monument Kans Qila, mešita Jamma Masjid, chrám Kesha Deo a Archeologické muzeum. Po dalších 10 km narazíme na jedno z nejposvátnějším míst země, město Vrindávan. Je významným poutním místem pro hindusty, kteří věří, že právě tady Krišna potkal svou lásku pastýřku Rádhu. Nalezneme zde mnoho chrámů, ašrámů a krásné gháty. Mezi ty nejvýznamnější památky zde patří starobylý Góvinddévův chrám z 16. století, chrám Šrí Ranganáthdží z 19. století, chrám Madan Mohán z 16. století, chrám Bane Bihárí, chrám Jugal Kišór z 16. století, chrám Iskcon a brána Bhativédanty Swamiho. Asi 12 km od Agry se nalézá městečko Sikandra s monumentální hrobkou Akbara Velikého.

Poznávací zájezd do Indie 2018 - ilustrační fotografie

I město Amritsar vás uchvátí. Nalézá se nedaleko hranic s Pákistánem, kde se každý večer můžete koukat na výměnu stráží. Asi největší památkou města je Zlatý chrám z 18. století. Jedná se o rozlehlý chrámový komplex, uvnitř kterého se nachází pozlacený chrám Harimandir s posvátnou knihou Guru Granth Sahib, Hlavní sikhské muzeum, zrcadlový sál Šíšmahal a Stromová svatyně.

Třetím největším městem země je Bangalore a nachází se na jihu Indie. Přezdívá se mu "město zahrad" a "indické Silicon Valley". Dominantou města je impozantní budova Vidhán sudha, kde dnes sídlí státní zákonodárný orgán. Navštívit zde můžete i Bangalorský palác z 19. století či nádherný Cubbonův park s mnoha sochami, pavilony a pomníky.

Vynechat byste neměli ani návštěvu města Jaipur nacházející se na severu země, asi 260 m jihozápadním směrem od Dillí. Často se mu pžezdívá "růžové město". Nalezneme zde mnoho krásných zahrad, paláců, pevností a monumentů. Celé město je lemováno vysokým opevněním se sedmi branami. V samém srdci města nalezneme Městský palác z 18. století. K nejvýznamnějším částem tohoto komplexu patří Hala veřejné audience, Hala soukromé audience, palác Mubarak Mahal, palác Chandra Mahal, Palác větrů, astronomická observatoř Jantar Mantar, muzeum Maháradži Sawai Man Singha II., Góvindévův chrám s krásnými zahradami a moderní palác Birla Mandir. Nad městem se tyčí obří Tygří pevnost, z které se vám naskytne nezapomenutelný výhled na celé město. Pouhých 11 km odtud se nachází město Amber. Dominantou je zde pevnost z 16. století. Nalézt zde můžeme halu Diwan-I-Am, Zrcadlový palác, Ganéšovu bránu, komnaty mahárádžových žen a letní rezidenci. Nedaleko odtud se nachází další pevnost Jaigarh z 18. století, která ale sloužila pouze vojenským účelům. Pokud se vydáte severovýchodním směrem od města narazíte na krásný Vodní palác ve městě Dig.

Další vaší zastávkou může být město Orchha nacházející se ve střední Indii. Hlavním turistickým lákadlem je zde královský palácový komplex nacházející se na ostrůvku řeky Betwa. Nalézt zde můžeme mnoho paláců a různých budov. Mezi ty nejvýznamnější patří Jahangir Mahal ze 17. století, Raj Mahal, Rai Parveen Mahal s krásnými zahradami a Zrcadlový pavilon. Dalšími památkami města jsou chrám Rama Raja Mandir z 16. století, Krišnův chrám, chrám Lakšmí Narya z 16. století atd. Asi 18 km odtud se nachází msto Jhansi se stejnojmennou pevností ze 17. století a palácem Rani Jhansi.

Asi nejposvátnějším místem na zemi je pro Indy město Váránasí. Je asi nejdéle obydleným místem světa a každoročně sem míří davy poutníků, aby provedli očistnou koupel v řece Ganze. Nalezneme zde asi 2000 chrámů. Často se městu přezdívá "město světel". Asi nejzajímavějším a nejtajemnějším místem zde jsou tzv. spalovací gháty. Nejznámějšími jsou Manikarnika a Harushcandar. Snad každý hinduista si přeje být zpopelněn na břehu řeky Gangy, aby v ní spočinul jeho popel. K vidění je zde palác mahárádží z Udaipuru na ghátu Ranamahal, palác mahárádži z Jaipuru na ghátu Man Mandir, Zlatý chrám, chrám Bharat Mata, Opičí chrám a mešita Gyan-Vapi.

Dále byste měli navštívit stát Goa. Nalezneme zde totiž nepřeberné množství kostelů, kaplí a klášterů. Naši cestu můžeme začít ve městečku Panaji, kde na nás čeká kaple sv. Sebastiána, kostel Panny Neposkvrněného Početí z 16. století a muzeum Goa State. Východním směrem od města se dostanete do hlavního města Goi. Ve Staré Goe je k vidění kostel Se Cathedral ze 17. století, kostel sv. Františka z Assisi z 16. století, bazilika Bom Jesus, kostel Panny Růženy z 16. století, kostel a klášter sv. Jana, kostel sv. Kajetána, kostel sv. Anny a kostel sv. Augustýna. Dalšími zajímavými místy Indie jsou největší pevnost světa Mehrangarh nacházející se v západní části země, historické město Pattadal s chrámem Virupaksha na jihu země, historické město Mahábalípurama s chrámem Thirukadalmalli na jihovýchodě země, Chrám boha slunce v Konaraku, archeologický park Champaner-Pavagadh s chrámem Kalikamata na severozápadě země, historické město Fatehpur Sikri nacházející se asi 40 km západním směrem od Ágry, buddhistický chrámový komplex Mahabodhi ve městě Bodh Gaya, buddhistické památky v Sanchi, hinduistiké památky v Khajuraho a chrámy Chola z 9. - 13. století ve městě Thanjavur.

A přírodními zajímavostmi země jsou největší kaskádové vodopády země Jog Falls u městečka Shivamogga a jedny z největších vodopádů země Nohkalikai Falls u města Cherrapunji, jeskyně Mawsmai u města Cherrapunji, jeskyně Adžanta nedaleko obce Ajanta, jeskyně Mawjymbuin ve vesnici Mawsynram, nejdeštivější místo světa vesnička Mawsynram, tajuplné jezero Rúp Kund v Himalájích, národní park Jim Corbett, národní park Nanda Devi, národní park Manas a národní park Kaziranga.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Indie

Klasický poznávacíCesta divokým Ladákhem
Klasický poznávacíČína - Tibet - Nepál - Indie
Klasický poznávacíČína-Tibet-Nepál-Indie
Trasa: Peking I Xian I Lhasa I Káthmandu I Dillí Tipy pro správnou volbu: poznání různých asijských tradic a zvyků | návštěva čtyř zemí Trasa: Peking | Xi´an | Lhasa | Káthmandu | Dillí Cena...
Klasický poznávacíKlasický okruh Indií
Trasa zájezdu Dillí • Chomu • Bikaner • Jaisalmer • Jodhpur • Udaipur • Pushkar • Jaipur • Agra • Dillí
Klasický poznávacíOkruh Indií a Nepálem
Klasický poznávacíTajemná Indie
Trasa: Dillí I Džajpur I Ágra I Khajuraho I Varanasi Tipy pro správnou volbu: • návštěva Varanasí - nejposvátnějšího místa hinduistů • vstupy v ceně Trasa: Dillí | Džajpur | Ágra | Khajuraho |...
Trasa zájezdu • Dillí • Agra • Jaipur • Dillí • Dubaj
Trasa zájezdu Kalkata • Bagdogra • Darjeeling • Pelling • Gangtok • Bagdogra • Kalkata

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045