Římské Koloseum, Itálie

Chorvatsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ChorvatskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Chorvatska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Chorvatska 2018 - ilustrační fotografie

Už Vás nebaví se jen tak povalovat na pláži? Chcete poznat také historii a památky místa, kde trávíte svoji dovolenou? Pak skvělým způsobem, jak se seznámit s pobřežím Chorvatska, představuje okružní plavba po dalmátských ostrovech při nějakém z poznávacích zájezdů.

Většina turistických atrakcí se nalézá na pobřeží Jaderského moře v Dalmácii a na Istrijském poloostrově, ale také chorvatské vnitrozemí má návštěvníkům co nabídnout. Celkem šest lokalit Chorvatska je zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO. Jsou jimi Dubrovník, Diokleciánův palác ve Splitu, Plitvická jezera, Eufraziova bazilika v Poreči a katedrály v Trogiru a Šibeniku. Téměř v každém městě či vesnici budete vnímat historické kořeny země, o niž po staletí bojovali Řekové, Římaní, Francouzi, Benátčané a Maďaři.

Mezi nejzajímavější místa patří určitě rušné hlavní město Záhřeb. Mnoho muzeí, kouzelné historické centrum, několik nádherných parků a rušný noční život charakterizují toto částečně zrekonstuované chorvatské město. Vaši návštěvě by neměly uniknout tyto památky: jezdecká socha prvního chorvatského krále Tomislava, luxusní hotel Esplanade, secesní budova uměleckého muzea a Strossmayerova galerie, která se pyšní sbírkami italských mistrů od 14.-18. století a tzv. deskou z Bašky s nejstarší dochovanou ukázkou hlaholice. Nejznámějším muzeem Záhřebu, je muzeum Mimara jež skrývá díla věhlasných malířů Raffaela, Rembrandta, Rubense, van Dycka, Delacroixa, Reniora, Menate, Degase a dalších. Středem života v Záhřebu je náměstí Trg Bena Josip Jelačica, obklopené honosnými budovami z 19. století.

Poznávací zájezd do Chorvatska 2018 - ilustrační fotografie

Severně od Záhřebu, leží město Varaždin, jehož turistickými lákadly jsou pevnost Stari Grad pocházející z 16.století, která je na seznamu světového děditctví UNESCO, hrad Trakošcan a lázeňské středisko Krapinske Toplice.

Asi 110 km jižně od Záhřebu leží další velmi navštěvované místo, a tím jsou Plitvická jezera. Celkem 16 jezer s čistou průzračnou vodou propojují vodopády a horské bystřiny o cekové délce 8 km. Každý, kdo zde byl, si určitě odnesl nezapomenutelné zážitky při pohledu na krásu tohoto vodního světa.

Na východ od Záhřebu se nachází neprávem opomenutý kraj Slavonie s městečkem Osijek a jeho úchvatnou novogotickou katedrálou sv. Petra a Pavla, kterou nechal postavit biskup Strossmayer v 19. století. Doporučujeme též navštívit historickou čtvrť Trvda a původně barokní městečko Vukovar poznamenané krvavou válkou.

Poznávací zájezd do Chorvatska 2018 - ilustrační fotografie

Mezi turisticky nejoblíbenější úsek Chorvatska patří Istrie. Nejstarší istrijské město Pula skrývá, z dob kdy se město jmenovalo Polensium, jedinečný římský amfiteátr s kapacitou až 23.000 diváků. Dnes slouží jako scéna pro pořádání koncertů rockové a vážné hudby. Mezi další zajímavé římské památky patří Sergiův triumfální oblouk, Augustův chrám a zbytky Fóra Romana. Svěděctvím vítězství křesťanství nad antikou je katedrála sv. Marie, jejíž některé části pocházejí už ze 4 .století.

Severně za Pulou vás silnice zavede do městečka Vodnjan, které proslavily mumie v kostele sv. Blažeje a dále se můžete vydat na sever do města Rovinj kde se nachází městské muzeum se vzácným obrazem korunovace Krista křížovou korunou od Pietra Mery. Přibližně 30 km severně od Rovinje leží město Poreč, hlavní centrum turistiky na Istrijském poloostrově. Zde naleznete jednu z nejpozoruhodnějších památek byzantského umění na světě baziliku sv. Eufrazie. Zlatem a perletí bohatě zdobené výjevy Panny Marie s Ježíškem, Zvěstování a Navštívení jsou vskutku úchvatné a určitě byste ji neměli zapomenout navštívit.

Pokud vám nevadí cestovaní po moři, můžeme jen doporučit výlet lodí na ostrovy Brijuni, které byly v roce 1983 prohlášeny za národní park a do zálivu Limski Zaljev.

Oblast Kvarneru zahrnuje několik ostrovů v širokém zálivu. Nejzajímavější částí jsou města na pobřeží a letoviska na ostrovech Krk, Pag, Cres a Lošinj. Jediným velkým městem a důležitou dopravní tepnou je Rijeka. Centrem společenského života je elegantní Korzo, které vede napříč středem města. V historické čtvrti, Stari Grad, můžete obdivovat římský oblouk, kostel sv. Víta, pevnost Trsat ze 13. století nebo poutní kostel Panny Marie Trsatské. Jedním z mála letovisek, které fungují celoročně, je Opatija. Je propojeno se sousedními letovisky Volosko na severu a Lovran na jihu. Kromě malého městečka Senj tu není moc zajímávých míst.

Vydáme-li se na jih, narazíme na národní park Paklenica - učiněný ráj pro vyznavače pěší turistiky a horolezectví. V severní Dalmácii leží na nádherném poloostrově město Zadar s historickým centrem, a nechybějí mu ani mohutné hradby či velkolepé brány. Přibližně hodinu jízdy na jih od Zadaru, leží město Šibenik jehož hlavní atrakcí je katedrála postavená stavitelem Jurajem Dalmatinacem zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Stavba trvala více než jedno století a snoubí se v ní různé architektonické vlivy od pozdně gotického stylu až po renesanční sloh. Dalším městem severní Dalmácie je Trogir, které je též zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Velkou část tohoto města tvoří původní domy ze 14. a 15. století a historický střed města je zachovalým komplexem středověkých budov na vlastním ostrůvku, který místní označují jako městské muzeum. Nejúchvatnější atrakcí Trogiru je katedrála s pozoruhodným západním portálem ze 13. století sochaře Mistra Radovana, který zachycuje výjevy ze života Krista nebo rybářské a lovecké scény z života v Dalmácii. Uvnitř katedrály je jedinečná kaple sv. Jana se sochami 160 andělů a svatých. Dalším trumfem severní Dalmácie jsou národní parky Krka a Kornati.

Největším městem, nejen Jižní Dalmácie, je Split, které založil římský císař Dioklecián v roce 295. Jádro města tvoří Diokleciánův palác, další památka zapsaná na seznamu UNESCO. Jižne od Splitu leží Makarská riviéra nad jejímž pobřežím se tyčí vysoké štíty pohoří Biokovo kam se vydávají pěší turisté a horolezci. Nedotčený kus pevniny nebo nejlepší vína Chorvatska najdete na ostrově Pelješac. Milovníkům slávek a ústřic by nemělo uniknout městečko Ston. Hradbami obehnaný Dubrovník bývá považován za jedno z nejzajímavějších a vizuálně nejatraktivnějších měst v celé Evropě. Všechny hlavní památky se nacházejí v blízkosti hlavní ulice, která se nazývá Stradun. Ideálním časem pro návštěvu města je měsíc srpen, kdy se zde koná Dubrovnický festival. Trávíte-li v Dubrovníku několik dní, může pro Vás být příjemný výlet na nedaleký ostrov Lokrum, kde můžete navštívit klášter, botanickou zahradu nebo skromné pozůstatky napoleonských opevnění.

Poslední oblastí Chorvatska jsou Dalmatské ostrovy. Brač je známý svojí slavnou pláží Zlatni Rat. Hvar je zase proslavený stejnojmeným městem s paláci a kosteli uprostřed levandulových a rozmarýnových polí. Sídla z 16. století můžete navštívit v historické čtvrti Kut v městečku Vis na stejnojmenném ostrově. Hlavním důvodem pro návštevu rybářské vesnice Komiža je blízký ostrůvek Biševo s tamní modrou jeskyní. Dalším ze zajímavých míst je město Korčula na ostrově Korčula. Podle místních z města pochází legendární cestovatel Marco Polo. Můžete zde navštívit jeho údajný rodný dům nebo katedrálu sv. Marka, která se pyšní obrazem Zvěstování Panny Marie od Tintoretta. Poslední místo kam bychom vás rádi nalákali je ostrov Mljet. Jeho hlavní atrakcí je národní park s dvěmi krásnými jezery. Kolem jednoho z jezer vede cyklistická stezka a na lodi se lze dopravit k ostrůvku sv. Marie kde můžete obdivovat klášter uprostřed jezera.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Chorvatska

Klasický poznávacíDubrovník A Elafitské Ostrovy
Zájezd nás zavede na nejjižnější výběžek jadranského pobřeží, které zde tvoří neopakovatelná směs historických památek ale i roztroušených ostrůvků s bujnou vegetací. Navštívíme historický Dubrovník,...
Spojení pobytu u moře s cykloturistikou, koupáním a návštěvou národních parků Chorvatska .... Doprava klimatizovaným mikrobusem s přívěsem na kola !!! geografická poloha letoviska zaručuje příjemné počasí...
Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají středověká opevněná městečka, opuštěné zátoky a krásné pláže. Rušná turistická střediska střídají prázdné kopce lemující...
Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají středověká opevněná městečka, opuštěné zátoky a krásné pláže. Rušná turistická střediska střídají prázdné kopce lemující...
Tento zájezd propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. Budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou...
Zájezd s možností seniorské slevy !!! Doprava klimatizovaným mikrobusem. Již několik sezón absolutně nejúspěšnější zájezd, který v sobě spojuje návštěvu několika národních parků v Chorvatsku (Kornati,...
Na čtyřech chorvatských ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj se potkávají středověká opevněná městečka, opuštěné zátoky a krásné pláže. Rušná turistická střediska střídají prázdné kopce lemující...
Klasický poznávacíMedžugorje
Duchovní, velmi bohatý program zájezdu do Medžugorje. Poloha: v dosahu od kostela 2-3 lůžkové pokoje

Další zajímavé stránky o Chorvatsku

Značná část turistů, kteří do Chorvatska vyráží na dovolenou, používá k dopravě vlastní automobil. Ti pak shánějí v Chorvatsku ubytování a rozhodujícím faktorem pro výběr dovolené bývá většinou cena, za kterou je možné pobyt pořídit.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045