Římské Koloseum, Itálie

Tunisko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do TuniskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Tuniska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Tuniska 2018 - ilustrační fotografie

Destinaci Tunisko nalezneme na africkém kontinentu pouhých 2,5 hodiny letu ze střední a východní Evropy. Je to nádherná země a milovníci exotiky se mají opravdu na co těšit.

Najdeme zde velmi rozdílný povrch, kde na severu na nás čekají hory, ve středu země stepi, na jihu nalezneme poušť a východ patří krásnému pobřeží. Je ideálním místem jak pro strávení odpočinkové dovolené na pláži zalité sluncem tak jako cíl poznávacích zájezdů. A co je hlavní nalezneme zde spoustu krásných historických památek několika kultur.

Začněme tedy hlavním městem a tím je Tunis. Toto místo vás určitě očaruje a mohli bychom si ho rozdělit na tři části: Staré město (Medina), novodobé evropské město a nadále se rozvíjející nové čtvrti.

Poznávací zájezd do Tuniska 2018 - ilustrační fotografie

Pokud budete chtít navštívit některou z památek začněte v Medině. Mezi nenavštěvovanější patří mešita Ez-Zitouna z 8. století a mešita Youssef Dey ze 17. století. Pak je tu také několik muzeí, mauzoleum princezny Husseinid Tourbet el-Bey, lázně Antonina a římský amfiteátr.

Teď se přesuneme do města Monastir, které má jedny z nejkrásnějších písečných pláží Středomoří. Dominantou městečka je opevněný muslimský klášter Ribat z 8. století s islámským muzeem. Díky tomuto klášteru město získalo také svůj název. V řečtině se totiž klášter řekne monasterion a proto Monastir.

Naše cesta pokračuje do antického města Hammamet. Nalezneme ho v jižní části poloostrova Cap Bon a je jedním z hlavních turistických středisek Tuniska. Díky opojné vůni jasmínů, která se line okolím, je Hammametu přezdíváno město jasmínů. Centru města dominují starodávné islámské městské hradby s pevností z 15. století a pokud sem zamíříte zjistíte, že odtud je krásný výhled na celé město a zdejší záliv.

Poznávací zájezd do Tuniska 2018 - ilustrační fotografie

Nyní vám představíme v severovýchodní části Tuniska město Sousse. Je třetím největším městem země a je starší než slavné Kartágo. Vaši prohlídku byste měli začít na náměstí Farhat Hached, odkud se dostanete do Mediny, ale hlavním lákadlem pro turisty je prohlídka starobylého městského opevnění, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. V ulici des Catacombes můžete vstoupit do 6 km dlouhého podzemního bludiště z 5. století, veřejnosti je bohužel zpřístupněna jen malá část, ale i ta stojí za vaši návštěvu.

Dalším významným místem je hrnčířské město Nabeul. Památek zde sice moc nenajdeme, ale oblibu u turistů si získal svou výrobou nádherné keramiky a rušným tržištím.

Na malém poloostrově, asi 50 km od Monastiru leží na skále město Mahdia. I když je to klidné exotické místo s krásnými památkami, nepatří mezi nejnavštěvovanější části Tuniska. Jeho dominantou je monumentální městská brána Skifa el Kahla z 16. století. Na vrcholku Mahdie se tyčí pevnost Bujr el Kabir, ze které máte možnost prohlédnout si místní hřbitov lodí.Port El Kantaoui je známé svým přístavem jachet a golfovým hřištěm. Nachází se pouhých 7 km od Sousse. Inspirací pro zdejší architekturu byla vesnička Sidi Bou Said, která je známá svou bílomodrou kombinací barev. Jen žádné významné památky zde nehledejte.

K Tunisku patří také ostrov Djerba, jinak zvaný jako "Odysseův ostrov" nebo "Ostrov lotosů". Hlavním městem je Houmt Souk plný klikatých ulic, mešit a historických památek. Mezi nejvyhledávanější památky patří mešta Cizinců a Turecká mešita ze 17. století. Hrad Borj el Kebir z 13. století a muzeum umění a tradic jsou místa která stojí také za zastavení.

Nejkrásnější a nejzelenější částí Tuniska je Tabarka. Nachází se na severu Tuniska, na úpatí masivu Kroumerie. Dominantou města je skalnatý ostrov s pozůstatky janovské pevnosti a několika dalšími historickými památkami. Největším turistickým lákadlem jsou vysoké skály trčící z moře, Les Aiguilles.

Pokud bychom si měli říct o všech místech a památkách, které jsou v Tunisku, trvalo by to věčnost, proto radíme neváhejte a přijeďte objevovat historické krásy této země.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045