Římské Koloseum, Itálie

Turecko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do TureckaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Turecka? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Turecka 2018 - ilustrační fotografie

Turecko bychom si mohli rozdělit na dvě části a to evropskou nazývající se Thrákie, kterou nalezneme na jihu Balkánského poloostrova a asijskou nazývající se Anatolie, kterou nalezneme na poloostrově Malá Asie.

Také bychom ho mohli charakterizovat slovy - orient, koření, ručně vyráběné koberce, ženy halící svou tvář a směsice kultur. Čeká tu na vás nespočet antických památek jako nikde jinde ve světě a prohlédnout si je všechny by trvalo týdny. Možná proto se stále častěji stává Turecko volbou turistů pro poznávací zájezdy.

Tato země nás okouzlí svými sluncem zalitými plážemi, tyrkysově modrým mořem, nádhernými minarety, tajemnými skalními městy a přírodními krásami. Jako unikátní se může pyšnit hned dvěmi ze sedmi divů světa.

Poznávací zájezd do Turecka 2018 - ilustrační fotografie

Začněme tedy největším městem Turecka, Istanbulem.

Opravdovou raritou je již samotná poloha města, nachází se totiž zároveň na evropském i asijském kontinentu. Často se mu přezdívá "Brána orientu" a je považován za významnou obchodní i kulturní křižovatku. Asi nejznámější a nejvyhledávanější památkou Istanbulu je chrám Hagia Sofia neboli "Chrám Boží moudrosti", který dnes slouží jako muzeum, pak je tu nádherná Modrá mešita pocházející ze 17. století, palác Topkapi, který sloužil jako sídlo sultánů a palác Dolmabahce, ve kterém si budete připadat jako v pohádce Tisíce a jedné noci. A pokud se sem vypravíte, určitě byste měli navštívit i světoznámé turecké lázně.

Dalším zajímavým tureckým městem je Ankara se stejnojmenou pevností ze 16 století. Nalezneme zde krásnou Citadelu, z které je nezapomenutelný výhled na celé město. Pro turisty jsou zajímavé také zbytky římského amfiteátru Augustova chrámu, Atatürkovo mauzoleum, Juliánův sloup nebo sídlo Pembe Kosk.

Poznávací zájezd do Turecka 2018 - ilustrační fotografie

Nyní si přiblížíme vnitrozemí, kde je taková spousta památek různých civilizací, že ani nebudete vědět, kam zajet nejdříve. Je v celku jedno z jaké strany začnete, protože k vidění je tady toho opravdu hodně. Začneme tedy asi 100 km západním směrem od Ankary, kde na vás čekají pozůstatky antického města Gordion. Prohlédnout si zde můžete hrob krále Midase, kde byl objeven bronzový poklad, který je nyní uložen v místním muzeu.

Pak by vaše kroky by mohli směřovat jihovýchodním směrem od Ankary. Tady se budete cítít jako na jiné planetě, protože oblast zvaná Kappadokie se podobá měsíční krajině. Zdejší národní park Göreme je místem podzemních měst a údolí různorodých útvarů, vytvořených lávovými kameny a je určitě tím nejzajímavějším zážitkem z celého Turecka.

Podobným místem, jako park Göreme, je údolí Zelve, kde vás jistě okouzlí chrámy vytesané do skalních stěn a různé svatyně zobrazující biblické události. Ty nejznámější podzemní města nalezneme v Derinkuyu, Özkonaku či Kaymakli. A v neposlední řadě byste ve vnitrozemí měli navštívit jedno z nejstarších měst střední Anatolie, Konyi. Čeká tu na vás Mevlanův klášter, archeologické muzeum, několik mešit, mauzoleum a Mevlanova hrobka.

Kousek odtud, na východ, se rozprostírá nádherná krajina jezer na planině Yaylasi. Toto zvláštní místo s ovalnými dírami v zemi působí dojmem, jakoby se propadly přímo do země. Tomuto přírodnímu jevu je říká "obruk". Některé ze zdejších propadlin zaplnila voda a vytvořily se tak překrásná třpytící se jezera.

Dalším, historicky významným městem je Antalya. Právem patří mezi nekrásnější středomořská letoviska. Jejím centrem je tzv. "Kaleici", kde si můžete prohlédnout římské městské opevnění a známou Hadriánovu bránu. Další památkou je kruhová věž Hidirlik, která dřívě sloužila jako maják. Ve Starém městě na vás čeká symbol Antalye, růžový minaret Yivli Minare ze 13. století a ruiny školy koránu. V okolí Antalye, asi 14 km západním směrem, nalezneme nádherné Dudenské vodopády s jeskyněmi, z nichž nejznámější je Karain, kde se ukrývají nejstarší turecké paleolitické nástěnné kresby.

Pokud se vydáte východním směrem, tak za nějakých 15 km narazíte na jedno z nejstarších křesťanských sídlišť, Perge. Tady najdeme antický stadión a amfiteátr.

V našem poznávání budeme pokračovat do Alanye. Nalezneme zde jednu z nejkrásnějších tureckých pláží, Kleopatřinu pláž. Dominantou města je stejnojmenná pevnost ze 13. století tyčící se nad městem. Součástí jejího opevnění je i Kyzylkule tzv. "Červená věž", která sloužila jako obranná a dnes je v ní muzeum zbraní.

Cesta nás vede dále do Pamukkale a Hierapolisu. V Hierapolisu je jedno z největších pohřebišť Malé Asie a tajuplné místo pojmenované Plutonium, o kterém se myslelo, že je vstupem do podsvětí. V Pamukkale se můžete kochat pohledy nad bílými travertinovými kaskádami s jezírky, v jehož vodě se podle pověsti mládne a krásní.

Teď se přesuneme do oblasti Egejské riviéry. Toto místo je přímo přeplněno antickými památkami, právě zde nalezneme již zmíněné dva divy světa a těmi jsou Artemidin chrám a Mauzoleum.

To bychom ale předbíhali, nejprve se zastavíme na místě, kde stála bájná Trója. Dnes si zde můžete prohlédnout obrovskou napodobeninu trojského dřevěného koně a mauzoleum.

Přístav Bodrum, který se v minulosti nazýval Halikarnassos, již slouží jen jako muzeum. Právě v Bodrumu stával kdysi další z divů světa, Mauzoleum.

Třetím největším městem Turecka je Izmiru. Dominantou města je Saat Kulesi tzv. "Hodinová věž". Bohužel většina zdejších památek byla poničena zemětřesením a 1. světovou válku, takže si je můžete prohlédnout pouze v archeologickém muzeu. Z toho mála co tu zbylo se můžete podívat na kostel sv. Polykarpa z 16. století, Sametový hrad na kopci Pagos či zbytky tržiště tehdějšího města Smyrna.

Odtud asi 75 km jižním směrem leží městečko Efes. Zde nalezneme ruiny bývalého města Efesosu ze 4. století, již zmiňováný Artemidin chrám, zrekonstruovanou Celsiovu knihovnu a mnoho dalších zajímavých památek. Efes, to je procházka středověkým světem.

Západním směrem od Antalye leží pohádkové město Fethiye. Patří mezi nejoblíbenější turecká rekreační letoviska s nedotčenou přírodou, lemovanou piniemi a horským masivem Taurem. Prohlédnout si zde můžete helénský amfiteátr či lýkijské hrobky vytesané do skalních útesů. Více zážitků, ale slibuje putování po jeho okolí.

Dalším turisticky oblíbeným tureckým městem je Side, ležící asi 50 km na východ od Antalye. Toto město vás jistě uchvátí svou historií a památkami, které si takřka můžete prohlédnout z okna vašeho hotelového pokoje. Nalezneme zde největší zachovalý amfiterátr v Anatolii a pokud se vydáte na jih města můžete si prohlédnout mohutné městské opevnění s nekropolí a hrobkami vytesanými do skal, byzantskou baziliku a chrám bohyně Athény a boha Apollóna. Dalšími památkami, které stojí za zmínku jsou akvadukt, muzeum soch, vstupní městská brána, kašna císaře Vespasianova a ulice Kolonád, kterou lemují žulové sloupy a zbytky římských obchůdků.

Pokračujeme dále k městu Belek. Toto město patří mezi nejluxusnější letoviska Turecka. Z památek je k vidění jeden z nejdochovanějších antických amfiteátrů, Hadriánova brána a archeologické muzeum. V jeho blízkém okolí pak leží městečko Olympos, které slibuje nezapomenutelný zážitek při pohledu na malé plamínky zvané Chiméra. Jedná se o unikající plyn, který se sám vzněcuje.

Poslední naší putovní zastávkou bude přístavní město Marmaris nacházející se na západě Turecka. Nalezneme zde antickou pevnost s muzeem, romantické uličky a vaše oči také jistě zabloudí pohledem na luxusní jachty, které zde kotví.

Snažili jsme se trošku vám přiblížit Turecko, které je tak historicky bohatá země, že byste ji opravdu měli navštívit.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Turecka

Klasický poznávacíAlzer Hotel
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Istanbul - Praha v nejnižší knihovací třídě * 2x nebo 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní * privátní transfer letiště - hotel - letiště ...
Klasický poznávacíGrand tour Tureckem
Trasa zájezdu Antalya • Konya • Kappadokia • Zelve • Avanos • Hattusas • Ankara • Istanbul • Bursa • Trója • Pergamon • Efes • Pamukkale • Hierapolis
Klasický poznávacíLegacy Ottoman
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Istanbul - Praha v nejnižší knihovací třídě * 2x nebo 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní * privátní transfer letiště - hotel - letiště...
    

Další zajímavé stránky o Turecku

Turecko je země protkaná antickými památkami a historií. Většina turistů touží podívat se alespoň na některé z nich a projít se po místech, kde se tvořila turecká historie. Jsou mezi námi ale i tací, co si představují vytoužené chvilky volna strávené na lehátku ve stínu palem, opalováním se na písčité pláži, relaxací na mořské hladině. A to nezmiňujeme skutečnost, že svou dovolenou pořídíme díky slevě za příjemnou cenu.

Pokud vás neláká Turecko z pohledu cestovatele za poznáním vzácných míst a chcete raději trávit vaše chvilky volna v klidnějším duchu, podívejte se na nabídku zájezdů do Turecka. Další motivací pro výběr určité destinace mohou být nabídky last minute dovolené kde máte možnost sledovat jaké destinace jsou ty nejžádanější.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045