Římské Koloseum, Itálie

Maďarsko - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do MaďarskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Maďarska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Maďarska 2018 - ilustrační fotografie

Maďarsko je státem ležícím v samém středu východní Evropy. Jeho sousedy jsou Rakousko a Slovinsko na západě, Chorvatsko a Srbsko na jihozápadě, Ukrajina a Rumunsko na východě a Slovensko na severu. Maďarsko je velmi různorodou zemí, setkáme se zde převážně s rovinami, ale narazíme i na hornatá pohoří. Určitě největší výhodou, pokud se rozhodnete Maďarsko navštívit, je jeho malá vzdálenost od České republiky. Čeká tu na vás vynikající maďarská kuchyně, skvělá vína, světoznámý Balaton, nádherná Budapešť a odpočinek v termálních lázních. Dále se také můžete těšit na zajímavé památky z doby římské, jako jsou například zachovalé amfiteátry, lázně, městské paláce a také na vykopávky řeckých měst.

Hlavním městem je Budapešť nacházející se na obou březích řeky Dunaje na severu země. Zároveň je také osmým největším městem Evropské unie. Turisté sem jezdí za cikánskou hudbou, vašnivým čardášem, vynikajícím vínem Tokaj, pikantními jídly a historickými památkami. Nalezneme zde vrch Gellért s bronzovou sochou Gellérta, krásnou citadelou a památníkem Osvobození. Pokud se vydáme severním směrem odtud narazíme na vrch Várhegy s královským palácem. Nedaleko odtud ještě můžete obdivovat věže Rybářské bašty a Matyášův chrám. Asi nejzajímavější stavbou města je neogotická budova parlamentu z 19. století, která je zároveň jednou z rozlehlejších vládních budov na světě. Naproti němu stojí Národopisné muzeum, které je asi největším evropským muzeem svého druhu.

Dále ve městě můžeme obdivovat baziliku sv. Štěpána, krásné náměstí Hrdinů s památníkem Milénia, neorenesanční budovu Státní opery, Maďarskou národní galerii, městský park Városliget s Vajdahunyadským hradem skrývající vice než 20 nejznámějších budov země, Skalní kostel z 1. poloviny 20. století a přilehlý klášter, největší evropskou synagogu a symbol města - komplex Královského paláce. Určitě byste se měli zajít podívat i do jedné z nejvýznamnějších ulic města, do Vácké ulice. Je totiž považována za "výstavní skříň města". Nabízí nám nejen neomezené možnosti nákupů a příjemného posezení, ale také krásnou architekturu 19. a 20. století.

Poznávací zájezd do Maďarska 2018 - ilustrační fotografie

Unikátním místem je zde Ostrov princezny Markéty tvořící pruh uprostřed Dunaje. Zde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta v Růžové zahradě či Japonské zahradě s termálním malým rybníčkem a vodopádem. I památky zde nalezneme - například pozůstatky 700 let starých klášterů a kostelů a klášter Premostrátů s dominantním nejstarším zvonem země.

Druhým největším městem země je Debrecín nacházející se na východě země. Často se o něm mluví jaklo o kalvinistickém Římě či městě studentů. Místní obyvatelé mu sami přezdívají "město zalité sluncem". Určitě si každý Čech vybaví ve spojení s tímto městem debrecínskou šunku či debrecínské párky, které koupíte snad v každých uzeninách. Debrecín však nabízí mnoho krásných historických památek. Symbolem města je Velký kalvínský kostel na hlavním náměstí. Kousek odtud nalezneme budovu národní školy se starodávným oratotiem a Muzeem církevních artefaktů. Dále se ve městě můžete těšit na nejstarší hotel země - U Zlatého býka, krásnou klasicistní budovu radnice, Malý kalvínský kostel, synagogu, Červený kostel, největší větrný mlýn ve střední Evropě a Déri muzeum. Kromě památek zde můžete navštívit ZOO, botanickou zahradu, lunapark a termální koupaliště. Asi 40 km západním směrem odtud se nachází vesnice Hortobágy. Je výchozím bodem pro návštěvu stejnojmenného Národního parku. K vidění jsou zde vyvažovací studně fungující jako jediný zdroj vody, kamenný most z 1. poloviny 19. století, restaurace Velká Csárda z konce 18. století a Muzeum pastýřů.

Třetím největším městem země je Miskolc ležící na severu země. Dominantou městě je gotický kostel se zvonicí tyčící se na hoře Avas. Kousek odtud máte možnost vychutnat si krásný výhled na město z rozhledny. Ve městě na nás čeká mnoho zajímavých chrámů, kostelů a skalních kapliček. Jedním z nich je například pravoslavný kostel na Deákově náměstí. Dále tu nalezneme tzv. "temnou bránu" - Sötétkapu z 18. století, Galerii maďarských krojů a nedaleký hrad Diósgyör z 13. století s Voskovým muzeem. Zhruba 47 km odtud se nachází město Tokaj, které je proslavené svým vínem. Zdejší vinice jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nalézt zde můžeme Tokajské muzeum, sochu Štěpána I., několik kostelů a galerií.

Poznávací zájezd do Maďarska 2018 - ilustrační fotografie

Čtvrtým největším městem je zde Szeged ležící na jihu země. I když se zde nezachovalo moc historických památek, určitě stojí za návštěvu. Nalézt zde můžeme Muzeum uherského salámu, krásné náměstí Dóm též s katedrálou, nejhezčí židovských chrám země, Starou synagogu z poloviny 19. století, Dimitrovu věž z 12. století a Votivní kostel z 20. století. Na jihu země můžete ještě nalézt městečko Szekszárd s neoklasicistním župním domem, muzeem Móra Wosinszkyho, katolickým kostelem, Domem umění a muzeem Mézédes Emlékeink“. Na jihu země ještě nalezneme město Pécs. Zde se můžete těšit na katedrálu sv. Petra z 11. století, Biskupský palác se římkými hrobkami ze 4. století, mešitu paši Gazi Kassima z 16. století, sloup Nejsvětější Trojice, synagogu, krásnou městskou radnici a hřbitov z období raného křesťanství, který je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Dalším zajímavým městem je Visegrád na severu země. Vaši prohlídku zde můžete začít Královským palácem ze 14. století ležícím nedaleko od přístavu Mahart. Dále zde nalezneme Šalomounovu věž ze 13. století, citadelu z 13. století a vyhlídkovou věž Nagy-Villám.

Určitě nesmíme opomenout návštěvu města Esztergom neboli Ostřihomu na severu země. Patří mezi nejstarší maďarská města a v minulosti bylo hlavním městem Uherského království. K vidění je zde ostřihomská bazilika sv. Štěpána na Hradním návrší, Šedivý kostel, kapli Bakócz, bývalý královský palác s Hradním muzeem, Pamětní muzeum, Křesťanské muzeum, Boží hrob z Garamszentbenedeku, Muzeum Dunaje a Muzeum Bálinta Balassiho. Dále na severu země můžete navštívit město Tata. Zde najdeme gotický hrad z 15. století, renesanční lovecký palác z 15. století, kostel sv. Kříže z 18. století, rodný dům zakladatele porcelánky Herend, mlýn Cifra z 16. století, mlýn Nepomucenus s Muzeem německé menšiny, mlýn Miklós, bývalý dům Esterházyů a Muzeum kopií římských a řeckých soch. Dalším městem je městečko Sárospatak s Komenského pamětním muzeem, hradem Rákocziů s Rudou věží z 15. století a muzeem Rákocziů a Hradním kostelem.

Poblíž hranic se Slovenskem můžeme nalézt město Győr, které patří mezi nejvýznamnější města země. K vidění je zde hrad z 16. století, karmelitský kostel z 1. poloviny 18. století, katedrála, krásné náměstí Széchenyi, lidové tržiště, bašta na Vídeňském náměstí, lapidárium, bazilika z 11. století, gotická kaple Héderváry, benediktinský kostel sv. Ignáce z Loyoly ze 17. století, barokní Széchenyiho lékárna, renesanční budova Ispita s muzeem Pétera Váczyho, Zichyho palác a Barokní palác. Asi 17 km odtud se nachází obec Pannonhalma nabízející benediktinské opatství staré již 1000 let skrývající mnoho zajímavých památek například baziliku sv. Martina z počátku 12. století či klasicistní knihovnu z 19. století.

Na severozápadě ještě můžeme navštívit město Šoproň. Nalezneme zde požární věž z 12. století, barokní sloup sv. Trojice z počátku 18. století, Kozí kostel ze 13. století, Muzeum lékárnictví, Šoproňské muzeum, Stornův dům s muzeem na náměstí Fó tér, dále Stará a Nová synagoga, kostel sv. Ducha, dům U Dvou mořenínů ze 17. století, kostel sv. Michala, románsko-gotickou kapli sv. Jakuba a Muzeum pekařství. Asi 27 km východním směrem odtud narazíme na městečko Fertöd se stejnojmenným zámkem z 18. století. A zhruba 55 km od Šoproně nalezneme město Sarvár, které proslavila Alžběta Báthoryová svými hrůznými činy. Je zde k vidění hrad Nádasdy-vár s muzeem a Sárvárské arboretum.

Mezi další památky a zajímavosti země patří zámek Brunswick z 18. století v městečku Martovásár, ruiny vodního hradu Szigetvár ve stejnojmenném městě, zámek Festetics z 18. století ve městě Keszthely, hrad Füzéri z 13. století v obci Füzér, lom Fertőrákos ve stejnojmenné obci, pevnost s muzeem Istvána Dobó a Muzeem voskových figurín ve městě Eger, jeskyně Baradla u obce Aggtelek, jezero Tisza v NP Hortobágy, hřebčín Szilvásvárad ve vesničce Csipkéskút, hrad Sümeg z 14. století nad stejnojmenným městečkem, Arboretum Jeli nedaleko obce Kám, NP Balaton, NP Kiskunsági, ruiny hradu Szigliget nad stejnojmennou vesnicí, Arboretum Szeleste ve stejnojemnné obci, komplex barokních staveb Kamaldulová poustevna ve městě Oroszlany, Neziderské jezero a unikátní krajinná scénérie Puszta nedaleko NP Hortobágy.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Maďarska

Poloha Zanechte nákupního shonu a navštivte s námi tři starobylé evropské metropole. Dopřejte si pohled na ozdobami obsypané vánoční stromky a slavnostně nazdobené stánky, nabízející různé dobroty a...
Klasický poznávacíAdvent na dvoře císařů
Popis SCHLOSS HOF • LÁZNĚ SÁRVÁR • VÍDEŇ • SCHÖNBRUNN Cena zahrnuje • dopravu klimatizovaným autobusem • 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. v hotelu 4 * • 1× polopenzi (švédský...
Klasický poznávacíAdvent v Budapešti a termály
Cena zahrnuje dopravu klim. autobusem, 1× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1× snídani, služby průvodce, pojištění CK. Trasa BUDAPEŠŤ Cena nezahrnuje vstupy do lázní a...
Klasický poznávacíAdvent v Budapešti a termály
Popis BUDAPEŠŤ Cena zahrnuje • dopravu klimatizovaným autobusem • 1× ubytování ve 2lůžkových pokojích s přísluš. • 1× snídani • průvodcovské služby Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh...
1. den: odjezd z Prahy v 6:30 (Br, Bra a po trase, HK a Pa svoz od 4 osob), přejezd přes Slovensko, krátká zastávka v GÖDÖLLÖ, královský zámek a zahrady, ubytování hotelu*** Flora v centru EGERU , uvítací...
  Následující1 - 2 - 3

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045