Římské Koloseum, Itálie

Řecko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ŘeckaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Řecka? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Řecka 2018 - ilustrační fotografie

Řecko je místem s jedinečnou dlouholetou historií, skrývající v sobě záhadu moudrosti a krásy lidí, která je spojena s mnoha mýty a bájemi a ztělesňuje kolébku západní kultury. Tato překrásná země nás láká na hypnotizující vůni moře, vín, oliv, sýrů, ale především svými unikátními historickými památkami. V Řecku můžete strávit příjemnou dovolenou, ale doporučujeme také vydat se za poznáním mystických míst, kterých je tu opravdu mnoho. Turisté často volí na své dovolené také výlety nebo poznávací zájezdy po této okouzlující zemi a jejích přilehlých ostrovech.

Pokud se rozhodnete pro poznávací zájezd po Řecku, určitě byste měli začít hlavním městem a tím jsou Athény. Nachází se na poloostrově Attika nedaleko Sarónského zálivu. Dominantou celého města je obrovská Akropole. Zde můžete navštívit unikátní stavbu Panthenón, která pochází z 5. století. Pokud byste chtěli vidět, jak vypadal Panthenón dříve, můžete si prohlédnout jeho repliku v Národním archeologickém muzeu. Dalšími zajímavými stavbami v Akropoli jsou chrám bohyně Niké, chrám Erechtheion, Hadriánů oblouk a Archeologické muzeum. Kousek odtud se nachází nejstarší divadlo světa Dionýsovo divadlo. Asi 100 m východním směrem od Agory se nachází Římské fórum, neboli "tržnice" s nejvzácnější památkou Athén - Větrnou věží. Pro turisty velmi oblíbenou části Athén je také Plaka nacházející se na východním a severním úpatí Akropole. Je bohatá na muzea kde se můžete seznámit s řeckým lidovým uměním. A též je vyhlášená svými restauracemi s tradičními řeckými pokrmy. Srdcem Athén je náměstí Syntagma. Zde nalezneme budovou řeckého Parlamentu obklopenou nádhernými zahradami. Nedaleko odtud jsou pozůstatky největšího řeckého chrámu Dia Olympského. Celé oblast Attiky je poseta významnými památkami a tak zde na vás ještě čeká naříklad chrám boha Apollóna nedaleko vesničky Vouliagmeni, ruiny chrámu boha Poseidona a podívat se můžete i na slavný Marathon.

K Řecku patří také poloostrov Peloponés. Nejnavštěvovanějším turistickým místem jsou určitě Mykény. V tomto slavném archeologickém nalezišti nalezneme pozůstatky opevnění se slavnou Lví branou z 13. století, ruiny Královského paláce, šachtové hroby z 16. století, ve kterých byla objevena zlatá maska "Agamemnóna" a dále Atrovu pokladnici. K Mykénám patří také bájná Olympia, kolébka olympijských her. Tak není divu, že zde máte možnost vidět starobylý olympijský stadión z roku 700 př.n.l. Dříve tu také stával jeden z divů světa - socha boha Dia ze zlata a slonoviny. Dále nesmíte opomenout zmínit jedno z nejbohatších a nejhezčích řeckých archeologických nalezišť - Epidaurus. Nyní se přesuneme do Korintu. V jeho okolí se můžete například podívat do Archeologického muzea, na ruiny Apollónova chrámu, pozůstatky Artemidina chrámu, obrovskou pevnost Akrokorinth s chrámem bohyně Afrodity. Ale asi nejzajímavější stavbou je Korintský průplav.

Poznávací zájezd do Řecka 2018 - ilustrační fotografie

Dále se vydáme na poloostrov Chalkidiki ležící na severovýchodě Řecka. Ostrov rozdělují tři výběžky: Kassandra, Athos a Sithonia. Na severu můžeme navštívit jeskyně Petralona, kde byla objevena asi 700 tisíc let stará lebka neandrtálce. Pokud cestujete na lodi můžete si z paluby prohlédnout krásné kláštery a mnišská obydlí u hory Athos. Také se můžete podívat k pevnosti Prostorion ze 14. století nacházející se u městečka Ouranopolis. Dále zde za vidění stojí byzantská vež apoštola Pavla z 15. století ve vesničce Nea Fokea, Archeologické muzeum v Petraloně a Polygyrosu, Lidové muzeum v Apythosu a Polygyrosu či archeologické naleziště Olynthos.

Teď se zastavíme v druhém největším městě Řecka, kterým je Soluň. Město je centrem řecké Makedonie a nachází se na severovýchodě země. Prohlédnout si zde můžete nádherný kostel Agios Sofia z 8. století, ruiny románského amfiteátru, pravoslavný kostel Agios Georgios, Bílou věž z 16. století a nebo rodný dům Atatürka. Soluň nabízí ještě další zajímavá místa, které stojí za vaše zastavení. Jmenovitě archeologické naleziště Amfipolis, Dodona v Epiru (nestarší řecká věštírna zasvěcené Gaie), pozůstatky chrámů bohyně Afrodity a samozřejmě mnoha bájemi opředena hora Olymp.

Teď se přesuneme na řecké ostrovy. Prvním, který vám chceme přiblížit je ostrov Rhodos. Patří mezi největší a nejvyhledávanější řecké ostrovy. Nalezneme zde nádherné písečné a oblázkové pláže, skalnaté zátoky, zelené lesy a průzračně modré moře. K vidění je zde také mnoho historických památek od antických staveb, přes křižácké hrady, byzantské chrámy až po kláštery. Hlavním městem ostrova je stejnojmenný Rhodos. Je to město, které vás uchvátí hlavně svou starou částí obehnanou mohutnými hradbami. Staré město se dělí na čtvrť Rytířskou se středověkými stavbami a čtvrť Tureckou s krásnými mešitami, bazary a židovskou enklávou. Asi nejvyhledávanější turistickou památkou je pevnost Palác velmistrů tyčící se na kopci, ke které vede Rytířská cesta. Prohlédnout si zde můžete bronzovou sochu vlčice, matky Rema a Romula. Na náměstí Symi se nalézají zbytky antického chrámu bohyně Afrodity ze 3. století př.n.l. a na náměstí Argirokastrou se zase můžete pokochat mramorovou fontánou. V novém městě moc památek nečeká, ale nalézt zde můžeme tržnici Nea Agora. Dříve zde stával jeden ze starodávných sedmi divů světa - Rhodský kolos vyobrazující boha slunce Hélia, avšak ve 3. století př.n.l. byl zničen zemětřesením. Dalším městem, které byste měli na Rhodosu navštívit je Lindos. Nad ním se nacházejí pozůstatky velké akropole a zajímavé jsou také ruiny chrámu bohyně Athény Lindoské, kostel Agios Ioannis ze 13. století a kapli sv. Pavla. V západní části ostrova na vás čeká městečko Petaloudes, kterému se přezdívá "údolí můr". Kousek odtud se nachází archeologické naleziště starověkého města Camirus. Na jihozápadě ostrova si nesmíte nechat ujít navštěvu vesničky Monolithos s unikátním skalním monolitem, na jehož vrcholku se nachází hrad z 15. století.

Poznávací zájezd do Řecka 2018 - ilustrační fotografie

Největším a nejnavštěvovanějším řeckým ostrovem je Kréta. Na Krétě je kromě památek také úžasná příroda. Majestátní Bílé hory, krásné hluboké kaňony, úrodné náhorní plošiny a krasové jeskyně nám naznačují, že tento ostrov není pouze vodním rájem, ale také místem s bohatou historií spojenou s antickou mytologií. Pro svou rozmanitou přírodu je mu přezdíváno "šestý kontinent". Bechderoucí pobřeží s úžasnými skalisky a nekonečné písčité pláže jsou omývany nejčistším mořem v celém Řecku. Hlavním městem je Heraklion. Ve starém benátském přístavu můžete obdivovat pevnost Koules z 16. století. Asi 5 km odtud se nachází největší archeologické naleziště doby bronzové Knossos. Jedná se o největší minojský palácový komplex se svatyněmi, obytnými domky a dalšími budovami. Asi 35 km od hlavního města se nachází bývalé římské město Gortys kde máte možnost obdivovat pozůstatky baziliky ze 7. století, amfiteátr, svatyně a lázně. Druhý největší minojský palác Faistos se nachází asi 44 km od Heraklionu.

Dalším důležitým krajem ostrova je letovisko Chania. Patří mezi nejzelenější a nejkrásnější místa Kréty. Jeho hlavní město nese stejný název. Turistickou zajímavostí je zdejší národní park Samaria s nejdělší soutězkou v Evropě, klášter Chrisoskalitissa a benátská pevnost Frangokastello. Teď se přesuneme do města Rethymnon. Nalézt zde můžeme krásný benátský přístav s majákem, Rimondiho kašnu na náměstí Platia Titou Petikali. Posledním krajem, o kterém se zmíníme je Lassithi. Hlavním městem je Agios Nikolaios kde se nachází překrásný kostelík z 9. století. Celý ostrov nabízí množství nezapomenutelných míst, stačí si jen vybrat, která stojí za vaši návštěvu.

Nejseverněji položeným ostrovem a zároveň největším ostrovem v Jónském moři je Korfu. Přezdívá se mu "smaragdový ostrov". Nabízí nám mnoho památek a proto určitě se po odpočinku na pláži vydejte na nějaký výlet po ostrově. Hlavním městem je Kerkyra, která je zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dominantou města je Stará pevnost z 6. století. Na Horním náměstí nalezneme kruhovou stavbu Rotonda a budovu Jónské Akademie. Na náměstí Hrdinů Kyperského boje je k vidění kostel sv. Spyridiona.

Nádherným zeleným řeckým ostrovem s panenskou přírodou, krásnými písečnými plážemi, azurovým mořem a pestrou flórou a faunou je Kefalonie. Hlavním městem ostrova je přístav Argostoli. Na Kefalonii není moc památek, protože jich většina byla poničena zemětřesením. Ale ze zbytku bychom mohli jmenovat benátskou pevnost Agios Georgios z 13. století a mořské mlýny Katavotheres. Milovníci tajemna by měli navštívit Dračí jeskyně a jeskyně Melissani s modrou lagunou nedaleko vesničky Sami.

Nyní se podíváme na ostrov Lefkada. Laká turisty na krásné a romantické pláže, tyrkysové moře, úžasné hory a památky. Hlavní město nese stejný název jako celý ostrov. V jeho okolí nalezneme například ruiny kaple sv. Mikuláše, kapli sv. Jana vytesanou do skály, Alabastrovou jeskyni, tajuplnou jeskyni Papanikolis na ostrově Meganissi, kaňon Melissa vzdálený asi 10 km od hlavního města, vodní prameny Kerassias, mys Doukato s majékem Akratas, národní park Zagori a překrásné vodopády nedaleko Nidri.

Druhým nejoblíbenějším ostrovem je Zakynthos. Světově proslulý je díky pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi a chráněné mořské želvě karetě obrovské. Kromě krásných písečných pláží a azurově modrému moři je zde také k vidění několik památek a zvláštních míst. Nechte se okouzlit krásou nádherné Modré jeskyně u vesničky Skinari nebo prohlídkou starobylých klášterů ve vesničce Anafonitria.

Menším řeckým ostrovem kam také turisté rádi jezdí je Kos se stejnojmenným hlavním městem. K vidění je zde středověký hrad rytířů Řádu sv. Jana, slavný Hippokratův platan, starověké tržiště Agora ze 3. - 4. století př.n.l., Defterdarova mešita, pozůstatky římských lázní a Archeologické muzeum. Asi 4 km odtud se nachází jedna z nejvýznamnějších archeologických památek ostrova Asklépion. Jedná se o svatyni a nemocnici zasvěcenou patronovy léčitelství Asklépionovi. Také se můžete podívat na nejstarší větrný mlýn na ostrově Antimachia ve vesničce Zia, Lidové muzeum v městečku Kefalos nebo Solné jezero nacházející se mezi městy Marmari a Tigaki.

Nejseverněji položeným ostrovem Řecka je Thassos. Je takovým malým zeleným rájem na zemi. Přezdívá se mu "Perla či Smaragd Egejského moře". A to díky bujné vegetaci, nádherným plážím, čistému moři a mnoha historickým památkám. Hlavním městem je Limenas ležící na severu ostrova. Nalezneme zde dochovalou římskou agoru, pozůstatky městského opevnění, kostel Agios Nikolaos s malou zvonicí, zříceniny chrámu bohyně Athény Polichou a pozůstatky Apollonovy svatyně v Akropoli nad městem, Parmanonovu bránu, pevnost ze 13. - 15. století, Archeologické muzeum a mnoho dalších zajímavostí.

Opravdovým unikátem je ostrov Santorini. Jedná se totiž o propadlý vrchol sopky do moře. Celý ostrov je známý svou unikátní architekturou modrobílých domků. Hlavním městem je Fira. Pokud jste milovníky umění navštivte místní galerii výtvarného umění Mati. Dalšími zajímavými památkami ostrova jsou mužský klášter Profitis Ilias z 18. století nedaleko vesničky Pyrgos, archeologické naleziště Mesa Vouno na východním pobřeží ostrova a ruiny starověké Thiry.

V poslední části se zastavíme na několika dalších řeckých ostrovech. Začneme na Parosu, kde na vás čeká chrám Panaghia Ekatontapiliani u hlavního města ostrova. Dále ostrov Naxos s mramorovou bránou Portara a částí Apollónova chrámu. Na ostrově Karpathos můžete navštívit akropoli, ruiny křesťanslé baziliky Agia Fotini, hrobku v Poseidonově jeskyni či Archeologické muzeum. Poslední zmínkou bude ostrov Ios. Kostel Panaghia Gremiotissa, chrám Evangelismos a ruiny hradeb v hlavním městě v Iosu a kláštery Kalamos a Mount Pyrgos ve vnitrozemí ostrova jsou jeho lákadla. Vydejte se s námi do Řecka a projdětě si úžasná místa opředená bájemi.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Řecka

Klasický poznávacíAcropolis Ami Boutique
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíDivani Apollon Palace & Spa
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíDivani Palace Acropolis
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíGrande Bretagne
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíJihovýchodní Kréta
Popis CHRISSI • KRITSA • ANATOLI • LITHINES • SITIA • VAI • SPINALONGA • KOLOTHIA • AGIOS NICOLAOS • KNOSSOS A HERAKLION (FAKULTATIVNĚ) Cena zahrnuje • let Brno–Heraklion–Brno • letištní taxy a...
Klasický poznávacíMelia Athens
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíO&B Athens Boutique
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíPlaka
Cena za jednu osobu zahrnuje * leteckou přepravu Praha - Athény - Praha v nejnižší knihovací třídě včetně všech poplatků * privátní transfer letiště - hotel - letiště * zvolený počet nocí ve vybraném typu...
Klasický poznávacíŘecko - Velký Okruh
Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Kolik památek vlastně Řecko ukrývá? Poznejte v Řecku alespoň nejvýznamnější z nich, a to nejen ve vlastním Řecku, ale také na poloostrově Peloponés.

Další zajímavé stránky o Řecku

Pokud nepatříte mezi obdivovatele řeckých památek a naopak dáváte přednost horkému písku pláže a blankytně modrému moři, nejspíše si svou ideální dovolenou v Řecku představujete na lehátku pod slunečníkem a se sklenkou osvěžujícího nápoje po ruce. Pokud s předcházející větou souhlasíte, určitě věnujte pár minut last minute nabídkám do Řecka, protože relaxace a odpočinek na břehu Středozemního, Egejského nebo Jónského moře je možné, hlavně v sezóně, pořídit s velmi výraznými slevami.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045