Římské Koloseum, Itálie

Nizozemí - poznávací zájezdy a eurovíkendy

Vyhledejte si poznávací zájezd do NizozemíNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Nizozemí? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Nizozemí 2018 - ilustrační fotografie

Nizozemsko je jednou z nejhustěji osídlených zemí na světě. Také se mu občas říká Holandsko, ale tento název správně patří pouze středozápadní historické části této země. Oficální název země je Nizozemské království a nachází se v severozápadní Evropě. Součástí území jsou také Nizozemské Antily a ostrov Aruba. Je zemí dřeváků, větrných mlýnů, vynikajících syrů, vín a překrásných tulipánů. Láká turisty z celého světa na svou jedinečnou krajinu, nepřeberné množství aktivit a historických památek. Unikátní je také v tom, že vypadá jako placatá palačinka a leží pouze několik metrů nad hladinou moře.

Hlavním městem je Amsterdam. Často je se mu přezdívá "Benátky severu" a to díky tomu, že je celé město plné kanálů, jež byly vytvořeny na řece Amstel. Díky svým jedinečným historickým památkám patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality v Evropě. Opravdový lákadlem je zde procházka centrem města okolo náměstí Dam s krásným trhem květin, které je lemováno okázalými správními budovami. Nalézt zde můžeme Královský palác ze 17. století, Nový kostel, Národní památník obětem 2. světové války. Určitě musíte vyrazit k Begijnhofu, což je jede z nejstarších vnitřních dvorů města. K vidění je zde Dřevěný dům z 15. století, anglický kostel z 15. století, Begijnhofská kaple a galerie.

Pokud patříte mezi milovníky umění nesmíte zapomenout na největší muzeum země Rijksmuseum. Dalšími zajímavými muzei jsou zde muzeum Vincenta van Gogha, Námořní muzeum, Amsterdamské historické muzeum, Městské muzeum moderního umění, muzeum Madame Tussaud, Muzeum erotiky a sexu či Muzeum marihuany a hašiše. Nedaleko hlavního nádraží se nachází unikátní nejužší dům světa. Mezi mladými lidmi je dosti vyhledávanou částí města čtvrť červených luceren. Je takovým menším centrem prostituce a drog.

Poznávací zájezd do Nizozemí 2018 - ilustrační fotografie

Pokud budete chtít ve městě se ještě nachází zoologická a botanická zahrada. Asi 15 km jižním směrem odtud se nachází město Aalsmeer. Svůj celosvětový význam si získalo největší květinovou aukcí světa. Dále se můžete vydat do 20 km vzdáleného historického města Naarden. Nalézt zde můžete muzeum Vestingsmuseum, kostel Waalsekerk s hrobem J. A. Komenského, Sochu učitele národů, kostel Grote Kerk či muzeum Comeniusmuseum.

Severozápadním směrem od hlavního města narazíme po asi 30 km na starobylé město Alkmaar. Přezdívá se mu "město sýrů" a tak se není čemu divit, že zde pravidelně konají sýrové trhy a různé souteže. K vidění je zde gotická radnice Stadhuis ze 16. století, kostel Grote of St. Laurentskerk ze 16. století, větrný mlýn na výrobu mouky Molen van Piet, Muzeum piva, Muzeum sýra a Národopisné muzeum. Dalším zajímavým městem je Edam, který je nedaleko hlavního města. Zde se také pořádají sýrové trhy a vyrábí se zde asi nejznámější evropský sýr - Eidam. Kromě tohoto tu na vás ještě čeká kostel Grote of St. Nicolaaskerk z 15. století, věž Speeltoren s nádhernou zvonkohrou, barokní radnice a Městské muzeum.

I město Haarlem si zaslouží pozornost. Nachází se pouhých 20 km od města a nalézt zde můžeme Galerii Frans-Hals museum, gotickou baziliku Grote of St. Bavokerk, budovu radnice, budovu Stadswaag, městskou bránu Amsterdamse Port, katerálu St. Bavo, krásný most Gravestenenbrug. A posledním blízkým městem Amsterdamu je Utrecht vzdálený asi 35 km. Patří mezi nejstarší města země a najdeme zde nádherný kanál neboli gracht OudeGracht ze 12. století lemovaný krásný měšťanskými domky z 15. století, bývalý rybí trh, nejvyšší vež země na náměstí Domplein, dům architekta Rietvelda, kostel Domkerk, kostel Janskerk, kostel Pieterskerk, Muzeum hracích hodin, Muzeum železnic či Muzeum umění. Nedaleko odtud můžete navštívit zámek Kasteel de Haar z 20. století.

Poznávací zájezd do Nizozemí 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem země a zároveň i největším přístavem světa je Rotterdam. Symbolem města je öbrovský a jedniečný most Erasmusbrug. Opravdu jedinečný pohled na město si můžete vychutnat z věže Euromast. Dále je zde k vidění starý přístav Oude Haven, větrný mlýn Korrenmolen De Distilleerketel z 18. století, budova Schielanduis s muzeem historického umění a Námořní muzeum. Také nesmíme opomenout známé domy připomínající kostky ve čtvrti Blaak. Projít se můžeme po "Evropské cestě slávy", kde své otisky nohou a rukou zanechali slavné osobnosti Evropy. Podniknout zde také můžete okružní jízdu městem starobylou tramvají či navštívit zoologickou zahradu Blijdorp s krásným akváriem. Asi 12 km odtud se nachází Mlýnská síť města Kinderdijk-Elshout, která je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Asi nejkrásnějším a zárověň třetím největším městem země je Haag. Sídlí zde královská rodina, parlament a nizozemská vláda. Je též sídlem mnoha důležitých institucí jako je Mezinároní soudní dvůr či Mezinárodní trestní soud. Centrem města je Binnenhof, zde také sídlí vláda. Nachází se zde Královská galerie - Mauritshuis, radnice z 16. století, gotický kostel Grote Kerk z 16. století či nedaleký rybí trh. V městské části Sheveningen nalezneme miniaturní městečko Madurodam, které disponuje zmenšeninami nizozemských měst a krajin. Dále je zde k vidění královské sídlo Paleis Noordeinde, palác královny Beatrix, Královské divadlo,kostel Grote of St. Jacobskerk, kostel Nieuwe Kerk ze 17. století, palác míru, muzeum sochařství Beelden aan Zee, Historické muzeum, muzeum Louis Couperus, muzeum Bredius a muzeum Escher.

Asi 16 km odtud se nachází město Leiden. Prohlédnout si zde můžete nádherné historické jádro města s městskými branami Morspoort a Zijilpoort, hrad Burcht ze 13. století, gotický kostel St. Pieterskerk, větrný mlýn De Valk z 18. století, Muzeum starověku, městské muzeum, Muzeum dějin lékařství a přírodních věd a Mlynářské muzeum. Ve městě se také nachází nejstarší evropská botanická zahrada - Hortus Botanicus der Rojksuniversitet, která je součástí zdejší univerzity. A asi po 7 km od města Haag se dostaneme do Delftu. Patří mezi jedno z nejvyhledávaněších měst země a to díky tomu, že si zachovalo svůj starobylý ráz. Město je protkáno typickými grachty a lemují je nádherné gotické a renesanční domky ze 17. století. Známé je tím, že dokázalo napodobit výrobu čínského porcelánu a jeho keramika zv. "fajáns" získala světový význam.

Určitě zážitkem bude návštěva některé z místních porcelánek - Atelier de Candelaar, De Delftse Pauw a Koninklijke Porceleyne Fles. V samém srdci města se nachází náměstí Markt s renesanční radnicí, gotickou věží ze 13. století, kostelem Nieuwe Kerk se známou zvonkohrou a sochou Hugo Grotia, kostelem Oude Kerk z 12. století se sochou Gertrudy van Oosten. Dalšími významnými místy jsou zde palác Prinsenhof, městský dům Gemeenlandhuis van Delfland z 16. století a univerzita.

Dalším zajímavým městem je Roermond nacházející se v jihovýchodní části země. Dominantou města jsou katedrála Sv. Kryštofa z 15. století a klášter Munsterkerku ze 13. století. Dále zde nalezneme radnici ze 17. století, františkánský kostel Minderbroederskerk, kapli in´t Zand, kapli Carolus, památník National East Indies a Muzeum historie a kultury. Nedaleko odtud můžete ve městě Asselt navštívit kostel sv. Dionýsa a ve měste Boukoul zámek Hillenraad a statkářské sídlo Zuidewijk Spick. Asi 12 km odtud se nachází vesnička Kessel s neogotickým kostele, mlýnem sv. Antonína z 19. století a zříceninou zámku Kessel. Asi 40 km od Roermondu se nalézá město Valkenburg. K vidění je zde románský kostel, historické brány Berkelpoort a Grendelpoort, Městské muzeum, jeskyně Fluweelen, katakomby a ruiny hradu Valkenburg ze 12. století.

Asi ve stejné vzdálenosti od Roermondu se nachází město Helmond. Čekjí tu na vás jedinečné "stromové domky", budova Boscotondo, čtvrť Brandevoort s domky postavenými v brabanstkém stylu, kostel H. St. Luciakerk, kostel Lambertusker a kostel St. Trudokerk. Zajímavé jsou i místní trhy a nedaleký středověký hrad Helmond s muzeem. Na jihu země můžete navštívit město Tilburg s Muzeem písma a psacích strojů, Etnografickým muzeem, Archeologickým muzeem, kostelem St. Jozefkerk, krásnou radnicí a sochou Willema II. Asi 10 km odtud se nachází největší tématický zábavní park Efteling.

Pouhých 20 km od Tilburgu se nachází město Breda s kostelem Grote of Vrouwekerk z 15. století, budovou Vleeshal s Městským muzeem, krásnou radicí a zámkem Kasteel van Breda. 50 km odtud se nachází město Eindhoven s vodním mlýnem Genneper Watermolen, budovou Evoluon, Městským muzeem a Oblastním muzeeem. Asi 18 km od Alkmaaru bychom nalezli městečko Schagen s kostelem sv. Kryštofa z 15. století, hradem Schagen, replikou Noemovou archou a malou sochou Svobody. Vesnička Beekbergen by vás mohla zlákat svou známou železniční stanicí, muzeem Veluwsche Stoomtrein Maatschappij, kostel z 11. století a nedaleký vodní mlýn De Ruiter. Na východě země můžete navštívit město Zwolle s krásnou Saskou branou, kostel Grote of St. Michaelsker z 15. století, kostelem Bethlehemkerk, kostelem Waalshervomde Kerk, gotickou radnicí, Městským muzeem a Přírodovědným muzeem.

Asi 30 km odtud si nesmíte nechat ujít hanzovní městečko Deventer s kostelem Grote Kerk, krásnou radnicí, kostel St. Nicolass, Mincovní věží, Peněžním domamerfem a Pivovarským cechovním domkem Het Brouwershuis ze 17. století. Asi 80 km od Zwolle se nachází městečko De Lutte. Najdeme zde kostel St. Piechemuskerk, klášter St. Josepfklooste a socha Pekelného psa. Dále stojí za návštěvu město Bergen op Zoom nacházející se 55 km od Tilburgu. Najdeme zde palác Markiezenhof z 16. století s krásnými zahradami, kostel Grote Kerk z 15. století a kostel St. Gertrudis. Nedaleko Valkenburgu se nachází město Maastricht s krásnou barokní radnicí ze 17. století, kostelem sv. Jana, bazilikou Panny Marie, Svatopetrskou pevností, Muzeem výtvarných umění a archeologie a Přírodovědným muzeem.

Dalšími zajímavými místy země jsou hrad Waardenburg ze 13. století nacházející se ve stejnojmenné vesnici, hrad Ammersoyen vzdálený asi 50 km od Utrechtu, hrad Loevestein ze 14. století vzdálený asi 15 km od hradu Ammersoyen, bývalý koncentrační tábor Nationaal Monument Kamp Vught vzdálený asi 17 km od Tilburgu, palác Het Loo ze 17. století v Apeldoornu, hradem Radboud ze 13. století v Medembliku, hradem Westhove nedaleko města Oostkapelle, hrad Wittem nacházející se ve stejnojmenné vesničce, neorománský kostel sv. Petra z 20. století ve vesničce Gulpen, historický mlýn z 18. století u vesničky Epen, větrný mlýn a Válečné muzem v Zoutelande, hrad Teylingen vzdálený asi 12 km od Leidenu, opatství Abdji v Middelburgu, pevnost Kijikduin ve městě Den Helder, květinový park Keukenhof vzdálený asi 30 km od Amsterdamu, skanzen Zaanse vzdálený asi 10 km od hlavního města a hrad Muiden ze 13. století nedaleko hlavního města.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Nizozemí

1. den: odjezd z Prahy v 18 h (Pl, svozy od 4 osob: za 300 Kč HK, Pa, z Br za 400), noční transfer přes SRN 2.-3. den: AMSTERDAM , historické centrum, přístav, květinový trh, exkurze do brusírny diamantů,...
Klasický poznávacíAmsterdam Exklusive
Klasický poznávacíAmsterdam, Město Kultury
Poznejte s námi Amsterdam, hlavní město Nizozemí. Bezpočet kanálů, malebné domy, nádherné mosty a světová muzea - to je duch Amsterdamu. Město, kde pěší dávají přednost cyklistům, město, které nadchne...
Klasický poznávacíBenelux V Barvách Podzimu
Naše tipy, jak si užít dovolenou - uvidíte kouzelné Bruggy i kosmopolitní Amsterdam - návštěva živého skanzenu Zaanse Schanz - miniatury zajímavých holandských staveb v Marudoramu Kam se s námi podíváte...
Klasický poznávacíDo Srdce Norských Fjordů
Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, po jejichž zhlédnutí většina lidí touží. Čeká na vás dovolená v Norsku, jak má...
Klasický poznávacíHolandsko - letecky z Prahy
Popis AMSTERODAM • AALSMEER • VOLENDAM • ZAANSE SCHANS • ZAANSTAD • ROTTERDAM Cena zahrnuje • leteckou dopravu Praha–Amsterodam–Praha • letištní taxy a palivové příplatky • transfery z/na letiště v...

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045