Římské Koloseum, Itálie

Kuba - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na KubuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Kubu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Kubu 2018 - ilustrační fotografie

Kuba je největším ostrovem Karibiku a nachází se v samém srdci amerického Středozemí asi 150 km jižním směrem od Floridy. Ostrov tvoří asi 4000 menších ostrůvků. V poslední době se tento ostrov stává vyhledávaným turistickým rájem díky svým nádherným bílým písečným plážím, na kterých byly vybudovány moderní rekreační letoviska s luxusními hotely a vynikající infrastrukturou služeb. Kromě tohoto nám Kuba ještě nabízí krásné národní parky a především mnoho kulturních a architektonických památek. Je kontrastem typických karibských domů postavených z přírodních materiálů s komunistickými stavbami. Je zemí plnou barev.

Na celkové rozloze 110000 km² narazíte na mnoho protikladných světů a bude pouze na vás, kterou z tvaří této země budete chtít vnímat nejvíce. Kuba si díky své izolaci od okolního světa zachovala atmosféru ne příliš uspěchané doby. Je ostrovem nádherné tropické zeleně, mícháných nápojů, světově proslulých doutníků a amerických automobilů 50. let, které se zde prohání po silnicích. Kuba, která je po celá léta legendou, je místem, kde i přes veškerá úskalí okolního světa se dnes žije naplno. Patří k tomu sklenka Cuba Libre, nadpozemská chuť doutníků Cohiba či vynikající rum. Bezpochyby ke Kubě také patří svérázné koloniální čtvrti Havany, historií dýchající město Trinidad či nejkrásnější ze všech pláží Varadero.

Hlavním městem je zde Havana. Patří mezi světové historické metropole a svými krásnými památkami upomíná na významnou španělskou minulost. Je směsicí vůně kubánských doutníků a rumu s nádechem revoluce. I když patří mezi několik málo měst, ve kterých ještě pořád funguje komunistický režim, stále více turistů si ji vybírá jako místo své dovolené. Havana je protkána překrásnými uličkami nabízejícími jak unikátní historické památky tak i rozpadající se budovy. Největším lákadlem je zde Staré město, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Nalezneme zde mnoho krásných staveb z období baroka a klasicismu, které ovšem dnes poněkud chátrají. Staré paláce se přeměnily na muzea vypovídající o historii Kuby.

Poznávací zájezd na Kubu 2018 - ilustrační fotografie

Centrum tvoří náměstí Plaza de la Catedral s krásnou katedrálou San Cristóbal de la Havana a nejstarší koloniální pevnost v Americe - Castillo de la Real Fuerza z 16. století. Dále se podívejte na náměstí Plaza de Armas, kde je k vidění palác Palacio de los Capitanes, který dnes slouží jako muzeum a socha revolučního vůdce Carlose Manuela de Céspedes. Pokud se chcete vydat po stopách Ernesta Hemingwaye navštivte jeho vilu Finca la Virgía a ulici Calle Obispo, kam rád chodíval. Nachází se zde mnoho restaurací, kaváren a obchůdků. Další vaše kroky by mohli vést na náměstí Plaza de la Revolución, které je takovým symbolickým centrem Castrovy země. Konají se zde veřejná shromáždění a stojí zde pomník José Martína. Na předměstí čtvrti Casablanca si můžete prohlédnout repliku sochy Ježíše Krista z Ria de Janeira a pevnost La Cabaňa z 18. století, ze které se pravidelně střílí z děla. Dále je zde k vidění muzeum rumu, budova Capitolio, slavná továrna na doutníky Partagás, pevnost El Morro s majákem, pevnost San Salvador, muzeum čokolády, socha Simóna Bolívara, budova Casa de los Condes de Jaruco z 19. století, Palác poručíka z 18. století, malý řecko-římský chrám, františkánský klášter z 16. století s nedalekou Fontánou lvů a barokní kostel Iglesia y Convento de San Francisco de Asis.

Ve střední části Kuby bychom nalezli město Trinidad, které se díky své unikátní koloniální architektuře zapsalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Budete si zde připadat jako na místě, kde se zastavil čas. Asi největším lákadlem je zde kostel Iglesia Nuestra Seňora de la Candelaria de la Popa z 18. století. Navštívit byste měli náměstí Plaza Mayor, kde se nachází kostel Iglesia de la Santissima Trinidad, palác Cantero a malá továrna na doutníky Piro Guinart. Západním směrem odtud se nachází nejkrásnější palác města Palacio Brunet z 19. století a klášter Antiguo Conveto de San Francisco de Asis s krásnou zvonicí, která nabízí panoramatický výhled na město. Nalézt zde můžeme i několik muzeí - Museo Romantico, Museo de Arquitectura Colonian a Museo de Arguelogía y Ciencias Naturales. Další památkou je zde dům Casa Carlos Merlin, který byl obýván piráty v 17. - 18. století. Asi 12 km odtud se nachází unikátní Údolí cukrovarů, kde na místních plantážích dříve pracovali otroci.

Druhým největším městem ostrova je Santiago de Cuba a nalezneme ho na východě země. Je jedinečné svou architekturou a nabízí nám krásná rušná náměstí, koloniální domky a kostely. Asi nejvyhledávanější místem je zde náměstí Pargue Céspedes. Zde je k vidění krásná radnice Ayuntamiento a dům španělského dobyvatele z 16. století Casa de Don Diego, ve kterém dnes sídlí muzeum Museo de Ambente Histórico Cubano. Dalším krásným náměstím je zde Plaza de Dolores. Zde si můžete prohlédnout starou jezuitskou kolej Colegio Jesuit Dolores, sochu Francisca Vincenta Aguilery a nejstarší muzeum na ostově Museo Municipal Emilio Bacardí Moreau. Severním směrem od náměstí Pargue Céspedes můžeme narazit na kostel Iglesia de Nuestra Seňora del Carmen, kostel Iglesia de San Francisco či kostel Iglesia de Santo Tomas. Jednou z nejvyhledávanějších památek je zde pevnost Cuartel Moncada v ulici Sueňo, která sloužili i jako kasárna a dnes zde sídlí škola a muzeum Museo de la Revolución. Dále zde můžete navštívit muzeum Pargue Histórico El Morro, zoologickou zahradu či španělskou pevnost Castillo de San Pedro de la Roca ze 17. století.

Poznávací zájezd na Kubu 2018 - ilustrační fotografie

Dalším významným městem je zde Santa Clara, která je místem posledního odpočinku světově známého revolucionáře Che Cuevary. Nachází se asi 70 km od Trinidadu. Je to nádherné univerzitní město, které je významným centrem obchodu s nerosty a cukrovou třtinou. Najdeme zde krásný park Vidal, ve kterém můžete načerpat energii před objevováním krás města. K vidění je zde bronzová busta mecenášky Marty Abreu de Estéves, sídlo radnice Palacio del Gobierno Provincial a muzeum Museo de Artes Decorativas. Zajímavá je také návštěva muzea Museo Provincial Abel Santamaría ve čtvrti Reparto Osvaldo Herrera. Dále zde nalezneme muzeum Museo de Che věnované Che Guevarovi s nedalekým mauzoleem tohoto hrdiny. Zajímavostí je zde zrekonstruovaná scéna vykolejení vlaku Tren Blindado, který byl během revoluce poslán, aby posílil Batistovy jednotky. Čtyři vagóny tohoto vlaku jsou na míste u řeky Rio Cubanicay a jeden z nich dnes slouží jako muzeum. Vidět také musíte zdejší katedrálu z 20. století, bronzovou sochu Che Guevary na náměstí Plaza de la Revolución a divadlo Teatro La Caridad. Nedaleko od města se nachází lázně Elgua s léčivými prameny a přehrada Hanabanilla.

Další krásné město plné památek nalezneme asi 105 km východním směrem od Havany. Jedná se Mantanzas. Je to město žhavého tance a rumby. Přezdívá se mu "královna rumby" a "kubánské Atény". Několik koloniálních staveb se nachází na náměstí Plaza de la Vigia. Za prohlídku určitě stojí jedno z nejkrásnějších divadel světa Teatro Sauto z 19. století, muzeum Museo Provincial Palacio de Junco a muzeum farmacie Botica Francesca. Na náměstí Plaza de la Libertad se můžete kochat bronzovou sochou José Martína, krásnou knihovnou, budovou Casa de la Cultura a katedrálou Catedral San Carlos z 19. století. Dalšími památkami města jsou Hasičská stanice, kde dnes sídlí muzeum Museo de los Bomberos, dále 110 metrů vysoký most Bacunayagua, klášter Ermita de Montserrat, španělská pevnost Castillo de San Severino z 18. století s muzeuem Museo de la Ruta del Esclavo ve čtvrti Reparto Versalles a kostel Iglesia de San Pedro Apostol. Nedaleko od města můžete navštívit jeskynní komplex Cuevas de Bellamar se zkamenělinami a nástěnnými malbami, mořský park Cayo Piedras del Norte, přírodní park Varahicacos a jeskyni Ambrosio.

Zážitkem se může stát i návštěva malého městečka Viňales nacházející se ve stejnojmenném údolí, které je zapsáno na seznamu UNESCO díky své jedinečné fauně a flóře. V samotném městečku na vás čeká malebné náměstí s krásným kostelem z 19. století, koloniálním domem Adely Azcuyové, kde dnes sídlí muzeum Museo Municipal. Také byste si neměli nechat ujít návštěvu nádherné zahrady Jardín de las Hermanas Carmen y Caridad. Nedaleko od vesničky bychom nalezli unikátní homoli vystupující nad rovinu, která je pokryta ohromnou nástěnnou malbou - Mural de la Prehistoria. Nechal ji namalovat Fidel Castro a má představovat vývoj člověka až k revoluci. Dalším zážitkem se zde pro vás může stát projížďka na loďce podzemní říčkou vedoucí skrz krasovou jeskyni Cueva del Indio či menší jeskyní Cueva de San Miguel.

Na východě ostrova u zálivu Honey narazíme na město Baracoa. Je nejstarším osídleným místem Kuby, které bylo založeno Evropany. Nalezneme zde hned tři španělské pevnosti a to Fuerte Matachín, která dnes slouží jako muzeum Museo Municipal, dále Fuerte de la Punta a El Castillo de Sebouruco, z které je dnes hotel. Dalšími zajímavými památkami jsou zde katedrála Catedral Nuestra Seňora de la Asunción s křížem, který zde vztyčil Kolumbus při objevení ostrova a koncertní místa Flan de Queso a Casa de la Flana. Asi 30 km od města se nachází krásný národní park Alejandro de Humboldt a Zoologico de Piedra s asi 300 zvířaty vytesanými z kamene. Asi 100 km od Baracoi nalezneme první kávové plantáže na ostrově z 19. století a asi 20 km odtud se nachází světově proslulé město Guantánamo. Nalézt zde můžete krásný kostel na náměstí Parque Martí, ale hlavně několik kilometrů jihovýchodním směrem odtud se na nachází americká vojenská základna.

Dalším zajímavým městem je Bayamo, které se nachází na jihovýchodě ostrova. K vidění je zde krásná katedrála na náměstí Plaza del Himmo a kostel Iglesia Parroquial San Salvator. Nedaleko se také nachází největší přírodní park ostrova Gran Parque Nacional Sierra Maestra či národní park Desembarco del Gramma s nádhernými útesy. Nyní můžete navštívit město Camagüey s kostelem Iglesia de Nuestra Soňa de la Mercedes a spoustou dalších krásných kostelů. Asi 250 km jihovýchodním směrem od Havany se nachází přístavní město Cienfuegos. K vidění je zde budova školy San Lorenzo, biskupství, palác Ferrer, lyceum, katedrála Nuestra Seňora, divadlo Teatro Tomas Terry, hrad Castillo de Jagua, Palacio de Valle či vítězný oblouk. Dále můžete vyrazit do města Holguin nacházejícím se na východě ostrova. Prohlédnout si zde můžete katedrálu San Isidoro, krásné kostelíky a muzea. Ve městě Cayo Naranjo na vás čeká avárium a delfinárium.

Mezi nejznámější ostrovy zde patří Cayo Cocom Coyo Largo, Cayo Guillermo a Isla de la Juventud. Na ostrově Cayo Coco na nás čeká panenská příroda s rájem pro milovníky potápění a šnorchlování. Nachází se zde totiž druhý největší korálový útes na světě. I ostrov Cayo Largo je rájem na zemi a můžete si úžívat odpočinku na nádherných písečných plážích. Nalézt zde můžeme i například želví farmu. Dalším rájem potápění a šnorchlování je ostrov Cayo Guillermo. Vidět zde můžete i krásné růžové plameňáky. A posledním ostrovem, o kterém si povíme, je Isla de la Juventud. Tento ostrov byl úkryt pro piráty a jeden čas zde strávil i slavný Francis Drale. Tímto ostrovem se nechal inspirovat spisovatel Louise Stevenson k napsání knihy Ostrov pokladů.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Kubu

Klasický poznávacíTo nejlepší z Kuby
Klasický poznávacíVelký okruh Kubou
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045