Římské Koloseum, Itálie

Norsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do NorskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Norska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Norska 2018 - ilustrační fotografie

Norsko je pohádkovou zemí nacházející se v severní Evropě, která proslula svou nádhernou panenskou přírodou, na kterou budete po zbytek života vzpomínat. Uchvátí vás krajina plná zelených lesů a luk, kouzelných potůčků, jezer, horských ples a průzračnou vodou, divokých řek krátících si cestu úzkými soutězkami a snad všude narazíte na úchvatné vodopády. A zapomenout nemůžeme ani na tajuplné fjordy s tmavě modrou hladinou, od které se odráží paprsky Slunce zpátky k majestátním stěnám skal tyčících se všude kolem.

Zážitkem je i výzva zdolání nejvyšší hory celé Skandinávie Galghopigenu nacházející se v pohoří Jotunheimen, které je zároveň národním parkem. Pro norské obyvatelstvo je tato hora velmi významná jako pro nás naše Sněžka. A proto se nemůžeme divit, že se na jejím vrcholku nalézá velké množství turistů, kteří si odtud mohou vychutnat bechderoucí pohled na okolní zasněžené vrcholky a nádherná údolí. I když se do Norska jezdí převážně za přírodou a rybolovem, nalezneme zde i mnoho historických památek, muzeií a krásných budov.

Hlavním městem je Oslo nacházející se v její jihovýchodní části. Patří mezi největší evropské metropole a je unikátní nejen díky svým krásným památkám, bohaté historii a kultuře, ale také díky své jedinečné poloze uprostřed zelených kopců a hor. Centrum města je přeplněné muzei, galeriemi, krásnými parky, moderními budovami, ale i mnoha památkami. Asi nejrušnější ulicí města je Karl Johans Gate. Nalézají se zde obchodní domy, restaurace a různé menší obchůdky. Dominantou je jezdecká socha norského a švédského krále Karla Johana z 19. století. Asi nejvýznamnější památkou města je tmavě červená budova radnice z 20. století, kde se každoročně uděluje Nobelova cena. Dalším zajímavým místem je zde původní loděnice Aker Brygge.

Poznávací zájezd do Norska 2018 - ilustrační fotografie

Ve východní části města se nalézá čtvrť Kvadraturen s Muzeem odboje, Divadelním muzeem, Muzeem současného umění a Muzeem norské architektury. Dominantou celého města je středověká pevnost Akershus Slott ze 13. století. V ní nalezneme hrobky několika členů královské rodiny a 2 vojenská muzea. Dalšími zajímavými místy jsou budova parlamentu, budova Opery, krásný park Vigelandsparken s mnoha sochami a monolitem, zoologická zahrada, Geologické muzeum a botanická zahrada. Za návštěvu zde také stojí luxusní obytná čtvrť na poloostrově Bygdøy, kde se nalézá jedinečný skanzen Norsk Folkemuseum s asi 150 historickými středověkými budovami.

Druhým největším městem země je Bergen. Nalézá se na jihozápadním pobřeží země a díky své jedinečné poloze mu je přezdívano "brána k norským fjordům". Opravdu nádherný pohled na město se vám naskytne z vrcholku kopce Fløyen. Dominantou centra města je přístaviště hanzovních domků z počátku 18. století, kterému se říká Bryggen. Nalézá se zde muzeum Bryggens Museum a muzeum Hanseatiske Museum. Jižně odtud se dostaneme do přístavu Vågen, kde se náchází Norské rybářské muzeum a vyhlášený rybí trh. Kousek dál se nalézá pevnost Bergenhus ze 13. století. Velmi významnou památkou města je gotický slavnostní sál Håkonshallen ze 13. století s věží Rosenkrantz. Dalšími památkami města jsou kostel Panny Marie, kostel sv. Kříže z 11. - 12. století a katedrála Domkirchen.

Také zde můžete navštívit Akvárium, Kulturní centrum USF, Národní divadlo, Západonorské muzeum užitného umění, Bergenské muzeum umění, Vestlandetskou národní galerii, Bergenské námořní muzeum a koncertní síň Grieghallen. V okolí města na vás ještě čeká skanzen Gamle Bergen z 20. století, roubený kostel Fantoft Stavkirche z 12. století a rezidence norského panovníka Gamlehaugen s nádherným parkem.

Poznávací zájezd do Norska 2018 - ilustrační fotografie

Třetím největším městem Norska je Trondheim. Nachází se v západn části země. A přezdívá se mu "Brána severu". Mezi nejkrásnější památky města patří katedrála Nidarosdomen ze 14. století, je považována za jednu z nejkrásnějších v celé severní Evropě. Nalézt v ní můžeme kapli sv. Jana a kapli s korunovačními klenoty Norska. Centrum města nese název Midtbyen a je ze všech stran lemováno fjordy a meandry řeky Nidelvy. Nalezneme zde Arcibiskupský palác ze 12. století s muzeem, Trondheimské umělecé muzeum, Muzem užitného umění, divadlo Trøndelag Teater, sbírky přírodovědných a archeologických předmětů v budově Gerharda Schøninga, Petra Frederika Suhmse a Johana Ernsta Gunnera. Dále ve městě najdeme Trondheimské námořní muzeum, Norské národní hudební muzeum, kostel Naší Paní z 12. století, královskou rezidenci Stiftsgården a pevnost Kristiansten ze 17. století.

Na severovýchodě země se nalézá město Lillehammer, které je oblíbeným sportovních střediskem. Konaly se zde i zimní olympijské hry v roce 1994. Kromě této skutečnosti nám ale nabízí i krásné památky. Nalezneme zde skanzen Maihaugen, Muzeum umění a Muzeum historických vozů. A v okolí města na vás čeká zábavní park pro děti a minuaturní městečko Lilleputhammer. Asi 35 km odtud se nachází nejmenší národní park v Norsku - Ormtjerkampen. Dále pouhých 48 km od města narazíme na město Hamar s mnoha muzei. A po asi 46 km můžete obdivovat krásný roubený kostel Ringebu Stavkirke ze 13. století.

Na jihozápadním pobřeží země si nechte ujít návštěvu historického města Stavanger. Je čtvrtým největším městem Norska. Město se především pyšní krásnou historickou částí nazvanou Gamle Stavanger s asi 160 památkově chráněnými domky. Jedinečné jsou i dřevěné bílé domky z 19. století mezi čtvrtěmi Øvre Strangate a Nedre Strandgate. Dominantou centra města je katedrála Domkirchen z 11. - 12. století. Dále zde můžeme navštívit Stavangerské muzeum, Konzervárenské mzeum, Námořní muzeum, Ropné muzeum a strážní věž Valbergtårnet, z které je krásný výhled na město.

Dalším zajímavým městem je Kristiansand na jihu země. Oblíbeným místem je zde historická čtvrť Posebyen s tradičními bílými dřevěnými domky z 18. a 19. století. Dále se zde nahází pevnost Christiansholm Festning, novogotická katedrála z 19. století, šlechtické sídlo Gimle Gård s překrásnou kolonádou a muzeem, skanzen Vest-Agder Fylkesmuseum, kostel Oddernes Kirke z 11. století a Muzeum železnice. Nedaleko centra města se nalézá největší zoologická zahrada země Kristiansand Dyrepark.

Daleko za severním polárním kruhem se nachází město Tromsø. Přezdívá se mu "Paříž severu". Najdeme zde nejseverněji položenou univerzitu, botanickou zahradu, pivovar a katedrálu na světě. K vidění je zde již zmíněná Arktická katedrála z 20. století přípomínající ledovec, národní centrum pro výzkum Polaria s akváriem, galerii Tromsø Kunstforening, umělecké muzeum Nordnorsk Kunstmuseum, muzeum Polarmusset a planetárium. Nezapomenutelný výhled na město se vám naskytne z vrcholku Storsteienen. Asi 170 km východním směrem odtud se nachází město Alta s okolními útesy, na kterých se našli skalní malby, které byly zapsány na seznam přírodního dědictví UNESCO. Zhruba 80 km od Alty se nachází město Hammerfest s muzeem Gjenreisningsmuseet, pozůstatkami pevnosti Skansen a kostelem Hammerfest Kirke z 20. století.

Dalším městem, které stojí za to zmínit, je Karasjok na severovýchodě. Nachází se zde kostel Gamlekirke z 19. století, Laponský parlament a Laponské národní muzeum. Další vaši zastávkou může být město Kirkenes. Zde je k vidění Ruský památník a pohraniční muzeum Grenselandsmuseet. Ve městě Vadsø na vás čeká muzeum a kupecký dům Esbensengården, kostel Vardø Kirke z 20. století a pevnost Vardøhus Festning z 18. století. Mezi nejkrásnější města země se řadí i Mosjøen. K vidění je zde historická část Sjøgata s asi stovkou památkově chráněných domků, Mosjøenské muzeum a kostel Dolstad Kirke z 18. století. Asi 60 km severovýchodním směrem od Kristiansandu se nalézá přístavní město Arendal. Prohlédnout si zde můžete krásnou čtvrť Tyholmen s několika dřevěnými domky ze 17. až 19. století, krásnou radnici, muzeum Aust-Agder a městské muzeum.

Po dalších 40 km přijedete do kouzelného přístavního města Risør. Čekají tu na vás typické bílé domky, mořské akvárium a Risørské muzeum. Asi 70 km od Mosjøenu se nachází město Mo i Rana s kostelem Mo Kirke z 18. století a Ranským přírodovědným muzeem. Severozápadně od města se nacházejí krasové jeskyně, z nichž nejznámnější je jeskyně Grønligrotta. Vynechat byste neměli návštěvu města Mosjøen vzdálené asi 670 km od hlavního města.

370 km severozápadním směrem od Osla se nachází město Molde s Romsdalenským etnologickým muzeem, Muzeem rybářství a unikátním dřevěným kostelem, který byl postaven z částí jiných kostelů v okolí. Na jihozápadě země byste neměli opomenout 4. největší město země přístav Stavanger. Čeká tu na nás nejstarší norská katedrála Stavanger Dimkirke, krásné historické centrum, muzeum Norsk Olejmuseum a umělecké muzeum Rogaland Kunstmuseum. Nedaleko odtud se nacházejí tzv. "tři meče ve skále", které připomínají sjednocení země. A poslední vaše kroky mohou vést do bývalého hornického městečka Roros na jihvýchodě země, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Norska

CykloturistikaBabí Léto V Norsku
Naše výpravu za poznáním přírodních skvostů Norska začneme v nejvyšším norském pohoří Jotunheimen, přezdívaném též Domov Obrů. Nejdříve projedeme vyhlášenou cestou Jotunheimvegen, která nás zavede od...
Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, která si většina lidí přeje vidět. Budete tedy moci poznat zelenou norskou metropoli...
Poznávací zájezd do Finska a Norska s mnoha nenáročnými vycházkami. Je vhodný pro dovolenou s dětmi i pro seniory. Během období polárního dne zavítáme do oblastí za polárním kruhem, které se souhrnně...
Klasický poznávacíKrálovská cesta Norskem
Trasa zájezdu Trondheim • Cesta Trollů • Geirangerfjord • Sognefjord • Bergen • Steinsdalfossen • Torpo • Oslo
Souostroví Lofoty (norsky Lofoten) je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Láká zejména jedinečnou krajinou – horskými štíty, které rostou přímo z vody až do výšky jednoho kilometru a...
Nezapomenutelná výprava do magické země daleko za polárním kruhem. Z paluby trajektu, vezoucího nás na ostrovy, se bude zdát, že před sebou vidíme zpola potopené hory. Utáboříme se na louce, sevřené malou...
Klasický poznávacíNorské Fjordy
Zájezd do střední části Norska Vás zavede za krásami kouzelné severské přírody, do centra nejvyššího pohoří Jotunheimen, k nejkrásnějšímu fjordu Geiranger i na pobřeží Atlantického oceánu. Cestou do...
Velká cesta na daleký sever Evropy Vám umožní navštívit krásné oblasti Švédska, Finska a Norska. Navštívíme hlavní město Finska Helsinky a Švédska Stockholm. Na dalekém severu poznáte nekonečné finské lesy...
Oblíbený a také nejdéle prodávaný poznávací zájezd do Norska a Švédska. Právem jej proto považujeme za klenot mezi našimi zájezdy: kajuty na trajektu přes Baltské moře jsou v ceně zájezdu zpáteční...
  Následující1 - 2 - 3

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045