Římské Koloseum, Itálie

Advent v Lisabonu

Destinace: Portugalsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu Advent v Lisabonu

Popis zájezdu

Popis
LISABON • CABO DA ROCA • SINTRA

Ubytování
• hotel 3*

Cena zahrnuje
• leteckou přepravu Praha - Lisabon - Praha • 4x ubytování v hotelu 3* se snídaní • autobusovou dopravu dle programu • průvodcovské služby

Cena nezahrnuje
pojištění léčebných výloh a storna ERV pojišťovny (doporučujeme připlatit)

Příplatky
• jednolůžkový pokoj 2 800 Kč • vstupy do objektů - cca 35 €

Doprava
• letecká z Prahy

Způsob prodeje
on-line

Program zájezdu

1. den
Odlet z Prahy do Lisabonu , města s překrásnými manuelskými památkami i supermoderní architekturou na břehu řeky Tejo, jen nedaleko Atlantického oceánu. Po příletu do Lisabonu transfer do hotelu na ubytování.

2. den
Po snídani odjezd autobusem do čtvrti Belém, která je spojena s obdobím portugalských zámořských objevů – Belém . Belémská věž je bránou do Lisabonu a symbol města, památník objevitelů připomíná významné osobnosti Portugalska 16. stol., klášter a kostel Jeronýmů je vystaven na místě, kde se Vasco de Gama modlil před vyplutím do Indie. Následuje přesun do historického centra Lisabonu , přímo na hlavní náměstí Rossio, odkud se pěšky vydáme za poznáním lisabonských výtahů a slavných tramvají. Výtahem Gloria se vyvezeme na fascinující vyhlídku do čtvrti Bairro Alto. Poté se romantickou procházkou dostaneme do čtvrti Chiado, kde se výtahem Santa Justa svezeme na obchodní ulici Rua Augusta, které dominuje vítězný oblouk. Na Praça da Figueira začíná naše cesta časem historickou tramvají číslo 12, která nás zaveze do čtvrti Alfama, která je známa svými nádhernými vyhlídkami, nejstarší lisabonskou katedrálou a hudebním stylem fado. V odpoledních hodinách osobní volno na vánoční nákupy. Nocleh v hotelu v Lisabonu.

3. den
Celodenní výlet do pohádkového města Sintra , oblíbeným letním útočištěm portugalských králů, které se nachází uprostřed věčně zelených kopců. Významnou památkou je Královský palác opředený řadou pověstí nebo Palác da Pena, který ční nad městem. Odpoledne se přesuneme na konec světa, na Cabo da Roca , který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy. Návrat na ubytování do Lisabonu.

4. den
Volný čas na vánoční nákupy a procházky svátečně vyzdobeným historickým centrem nebo fakultativní výlet Volný čas na vánoční nákupy a procházky svátečně vyzdobeným historickým centrem nebo fakultativní výlet do portugalské historie. Po snídani odjezd do malebného středověkého městečka Obidos , které je známé pro svůj višňový likér a romantické uličky. V rybářské vesničce Nazaré , která je dnes pro své nádherné pláže vyhledávaným letoviskem, se stal ve 12. stol zázrak, který dodnes připomíná kaple na útesu, který se ční více než 100 m nad mořem. Nedaleko Nazaré se nachází klášter Batalha , velkolepá ukázka gotiky, kde je pochovaný Jindřich Mořeplavec. V odpoledních hodinách příjezd do Fatimy , prohlídka města. Fatima je jedním z nejvyhledávanějších poutních míst na světě, kde se na začátku 20. stol zjevila pana Marie třem malým pasáčkům. Večer návrat na ubytování.

5. den
V ranních hodinách odjezd na letiště v Lisabonu, odlet.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045