Římské Koloseum, Itálie

Albánská mozaika

Destinace: Albánie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika Albánská mozaika

Popis zájezdu

Trasa zájezdu
Boka Kotorská • Škodra • Vlora • Himara • Berati • Apollonia • Gjirokastra • NP Llogara • Drač • Tirana • Dubrovník

Program zájezdu

1. den:
odjezd z ČR, přejezd do Černé Hory.

2. den:
návštěva černohorského pobřeží Boka Kotorská - Budva, přejezd na ubytování na černohorské pobřeží. Večeře a nocleh.

3. den:
snídaně, příjezd do Albánie – Škodra s pevností Rozafa a překrásným výhledem na soutok tří řek u Skadaru, Lezha se Skanderbegovou pamětní mohylou v rozvalinách místní katedrály, zastávka v Kruji s velkolepým hradem, v podvečer příjezd na ubytování k moři ve Vlorské zátoce. Večeře a nocleh.

4. den:
snídaně, dopoledne koupání v moři, odpoledne fakultativní výlet do kláštera sv. Marie, ke kterému vede cesta po plovoucím dřevěném chodníčku, laguna Narta s vodním ptactvem a solná odpařiště, večer prohlídka Vlory, muzeum Nezávislosti, procházka a nákupy, večeře a nocleh.

5. den:
snídaně, fakultativní výlet po Albánské riviéře. Cílem bude vesnice Borsh a její známé vodopády, pevnost Ali Pashy Ioanninského, bývalá ponorková základna – focení z dálky (jedná se o strategickou vojenskou základnu), malebná vesnice Himara a ruiny starého hradu, návrat do hotelu, večeře a nocleh.

6.den:
snídaně, fakultativně Berati (UNESCO) – „město tisíce oken“ – jedno z nejkrásnějších albánských měst, s řadou chrámů a mešit, pevnost nad městem, muzeum s ikonami známého malíře Onufri, který založil školu malování církevních ikon a vyznamenal se vytvořením nového odstínu červené barvy, tzv. „Onufriho červená“. Apollonia – zříceniny starobylého města, amfiteátr, mozaiky, městská knihovna a klášter Nanebevzetí Panny Marie se skvostnými a unikátními sochami z období Římské říše. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

7. den:
snídaně, dopoledne fakultativně lodní výlet na poloostrov Karaburun s nádhernými plážemi a několika jeskyněmi, večeře, nocleh. Výlet se bude konat pouze v případě kladného vyřízení povolení ze strany policie, jelikož se jedná o vojenskou oblast pod patronací NATO, jinak volno na koupání / popř. dodatečný program dle nabídky průvodce, večeře, nocleh.

8. den:
snídaně, fakultativně malebné město Gjirokastra (UNESCO) tzv. „město šedých břidlicových střech“, rodiště diktátora Envera Hodži, etnografické muzeum, starý bazar, velkolepý hrad a překrásné úzké kamenné uličky. Transfer zpět do hotelu, večeře a nocleh.

9. den:
snídaně,  fakultativně průsmyk Llogaraja (národní park), do nadmořské výšky nad tisíc metrů výstup na vrcholek Athanasi, tato oblast patří k nejpůsobivějším albánským panoramatům. Po cestě zpátky možnost ochutnat speciality místní kuchyně, skopové maso na grilu či roštu, jogurt s medem a různé druhy salátu. (Llogarský průsmyk – fakultativní výlet). Odpoledne Caesarova soutěska a antické město Orikum. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

10. den:
snídaně, Drač (Durres) s městskými hradbami z dob byzantské říše – významný přístav ležící na Via Egnatia (římské cestě) s monumentálním amfiteátrem z 2. st. n. l., Tirana – prohlídka centra hlavního města. Transfer do Černé Hory, večeře a nocleh.

11. den:
snídaně, velkolepý Dubrovník – návštěva města, fakultativně možnost jízdy lanovkou nebo fakultativně koupání na ostrově Lokrum. Noční přejezd a návrat do ČR.

12.den:
příjezd do ČR.

Informace o zájezdu

Během cesty do Albánie zastávají funkci technického průvodce řidiči. 

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045