Římské Koloseum, Itálie

Arménie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ArménieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Arménie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Arménie 2018 - ilustrační fotografie

Arménie se nachází na kulturní, historické a náboženské křižovatce mezi Evropou a Asii, v jižním Zakavkazsku. Nemá žádný přístup k moři. Jejími sousedy jsou Gruzie, Ázerbájdžán, Írán a Turecko. Je zemí prvních křesťanů. Státním symbolem je hora Ararat ležící ve stejnojmenném pohoří, které je srdcem arménského národa již od biblických časů.

Díky historickému bohatství láká mnoho turistů poznat tento kraj a vyrážejí na poznávací zájezdy po Arménii. Zdejší krajina je velmi rozmanitá a nabízí mnoho přírodních krás, od majestátních hor, přes pouště a úrodná údolí až po jedinečná jezera a krásné vodopády. Z památek se můžete těšit na křesťanské kostelíky a kláštery, chrámy a pevnosti.

Hlavním městem je Jerevan. Jeho dominantou jsou Kaskády, což jsou obrovské nekonečné schody vedoucí k pomníku tyčícím se na kopci nad městem. Jejich součástí je Muzeum umění Cafesjian. Dále ve městě nalezneme pevnost Erebuni z 8. století př. n. l. s muzeem, sochu Cossacka, hřbitov Komitas Pantheon, Institut staroarménských rukopisů Matenadaran, sochu "Matka Arménie" ve Vítězném parku.

Poznávací zájezd do Arménie 2018 - ilustrační fotografie

Již jsme zmínili, že Arménie láká turisty také na křesťanské památky. Jerevan jich nabízí hned několik. Naleznete zde kostel Surb Zoravor ze 17. století, katedrálu Saint Sarkis, nejrozsáhlejší arménskou katedrálu na světě Saint Gregory a Modrou mešitu. Navštívit můžete i místní zoologickou či botanickou zahradu. A odpočinek vám nabízejí krásné parky jakými jsou Vítězný park, Park zamilovaných, Dětský park či Anglický park. Nedaleko odtud se nachází Pohřební věž z 15. století v Argavandu.

Asi 18 km západním směrem se nachází město Ečmiadzin a archeologická lokalita Zvartnots, které jsou zapsány na Seznamu UNESCO. V Ečmiadzinu se nachází nejposvátnější arménské místo a zároveň jedna z nejstarších křesťanských staveb světa katedrála Mayr Tačar z počátku 3. století. Ve Zvartnotsu můžete obdovovat ruiny starověkého města s velmi dochovanou ruinou katedrály Zvartnots ze 7. století. Asi 30 km východním směrem od Jerevanu můžete objevit římský chrám Garni z 1. století ve stejnojmenné vesnici.

Dále můžete vyrazit do pevnosti Amberd ležící nedaleko vesnice Buyrakan. Poté na vás ještě čeká prohlídka asi 55 km odtud vzdáleného kláštera Geghard ze 4. století nacházejícího se v nádherném údolí Azat. Také on je zapsán na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Poznávací zájezd do Arménie 2018 - ilustrační fotografie

Druhým nejvíce navštěvovaným městem je Gyumri. Zde máte možnost navštívit několik muzeí a krásný městský park. Dalším arménským městem je na severu ležící Vanadzor. Zde vás určitě zaujme ruský ortodoxní kostel Narození Panny Marie, kostel Svaté matky Boží – Karakilisa a Regionální muzeum.

Na severu země můžete také navštívit město Dilijan, kterému se přezdívá "Arménské Švýcarsko". V okolí města se nachází klášter Haghartsin s kostelem St. Astvatsatsin. V samotném městě najdeme několik řemeslných dílen, galerii a muzeum. V Arménii je mnoho klášterů, které jsme ještě nestačili vyjmenovat. Stačí když se rozhodnete vyrazit se a můžete je spatřit všechny.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Arménie

Připravili jsme pro Vás nový, kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat – do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými...
Trasa: Jerevan | Zvarnots | Noravank | Sevan | Tsinandili | Tbilisi Tipy pro správnou volbu: • nejvíce památek ze seznamu UNESCO jen v tomto zájezdu • výjimečný okruh po krásách Kavkazu Trasa: Jerevan...
Klasický poznávacíGruzie A Arménie
Gruzie a Arménie. Dvě kavkazské země s krásnou přírodou a zajímavou historií, nezapomenutelné výhledy na Prometheův Kazbek a biblický Ararat. Vstupy v ceně! Stejně jako kdysi západní turisté přestali mít...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045