Římské Koloseum, Itálie

Arménie - Malý Kavkaz na kole

Destinace: Arménie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole Arménie - Malý Kavkaz na kole

Popis zájezdu

Země pod biblickým Araratem

Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem Ubytování v hotelech a v soukromí s polopenzí Starobylé křesťanské kláštery a kostely Odlehlé cesty mimo turistické trasy Přejezd celého Náhorního Karabachu Arménie, to je především hrdý křesťanský národ Arménů, který je však téměř zcela obklopen zeměmi s muslimským obyvatelstvem a odtržen od své posvátné hory Ararat. Je to země, která už na počátku 4. století jako první na světě přijala křesťanství za oficiální státní náboženství a v téměř nezměněné podobě jej praktikuje dodnes. Země trvale bojující o identitu, svobodu, území, a někdy i o přežití. Srdce Malého Kavkazu tvoří vysoko položené obrovské jezero Sevan obklopené vrcholy dosahujícími výšky přes 3500 m. Navštívíme zde nejen některé z nejvýznamnějších památek země, ale na kolech projedeme úžasné přírodní oblasti po odlehlých a málo používaných cestách mimo obvyklé turistické trasy. Zájezd graduje v Náhorním Karabachu, v překrásném hornatém kulturně pestrém území, u něhož stále přetrvávají rozpory, zda historicky patří spíše Arménii nebo Ázerbájdžánu.

Program zájezdu

1. den: Letecky Praha - Tbilisi (Gruzie), přílet pozdě v noci.

2. den: Přejezd na sever Arménie: cestou zastávky u klášterů Haghpat a Sanahin , kostel Akhtala s freskami, projížďka sovětskou lanovou dráhou v Alaverdi, průjezd kaňonem Debed; nocleh v Dilijanu.

3. den: Začátek cyklistiky - průjezd přírodní rezervací Dilijan, klášter Goshavank, nocleh v horské osadě Martuni (50 km).

4. den: Stoupání k jezeru Sevan (1900 m n.m.), kolem jezera stejnojmennou přírodní rezervací do města Vardenis východní, méně obydlenou trasou (92 km).

5. den: Odpočinkově po břehu jezera Sevan, odbočka ke klášteru Makenyats Vank, kostel Vanevank (56 km).

6. - 7. den: Pod nejvyššími vrcholy země ze severní do jižní části Malého Kavkazu: sedlo Selim (2410 m) a stejnojmenný karavanseráj z roku 1332, odlehlá oblast posetá kamennými památkami minulosti; nocleh v horské osadě Herher (110 km/2 dny).

8. - 10. den: Do jihovýchodního cípu země přes hory, lesy, jezera a kláštery: sedlo Vorotan (2344 m, vyvezeme se autem), arménský "Stonehenge" Zorats Karer, impozantní biskupské sídlo klášter Tatev ležící na Hedvábné stezce, fakultativně nejdelší lanovka na světě přes údolí Vorotan (5,7 km dlouhá), město Goris, pěší výlet pohraničním starým osídlením vytesaným do skal Khndzoresk (145 km/3 dny).

11. - 12. den: Transfer do Jerevanu a let do Prahy, nebo Náhorní Karabach: pozůstatky jednoho z nejstarších duchovních center Kavkazu Shushi, pěší výlet kaňonem Hunot, hlavní město Stěpanakert, mistrovské architektonické dílo: opevněný klášter Gandzasar ze 13. stol. (118 km/2 dny).

13. - 14. den: Vrcholné přírodní i cyklistické zážitky, silnice vedoucí kaňony i vytesané ve skalách, hřmící vodopády, zalesněné hory, impozantní klášter Dadivank zmíněný již v 9. stol, hraniční pevnosti a sedlo Zod (2420 m); návrat do Arménie a uzavření okruhu ve Vardenis (139 km/2 dny).

15. den: Transfer Vardenis - Jerevan, město trvale osídlené od roku 782 př. n. l., křižovatka kultur i obchodních cest, dnes ale pouze moderní město; výlet do okolí Jerevanu - římský chrám Garni z 1. stol., později opevněné letní sídlo královské rodiny, klášter Geghard založený ve 4 stol. částečně vytesaný ve skále.

16. den: Brzký ranní odjezd na letiště, letecky Jerevan - Praha.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045