Římské Koloseum, Itálie

Arménie A Gruzie - Putování Pod Kavkazem A Araratem

Destinace: Arménie, Gruzie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Polopenze
Cena za osobu od: 53.990,-
Arménie A Gruzie - Putování Pod Kavkazem A Araratem Arménie A Gruzie - Putování Pod Kavkazem A Araratem

Popis zájezdu

Připravili jsme pro Vás nový, kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat – do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými křesťanskými památkami (Arménie i Gruzie patří k nejstarším křesťanským státům na světě), ale také s přírodními krásami s dominujícím 5 160 metrů vysokým Araratem v Arménii a vysokým Kavkazem v Gruzii. Najdete zde hluboké soutěsky i blankytně modré vody jezera Sevan a v Gruzii hlavně majestátní horské scenérie nejen Vysokého Kavkazu. Zájezd připravila Mgr. Lucie Leikepová.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Jerevanu.

2. den: Přílet do Jerevanu v časných ranních hodinách, přejezd pod biblický Ararat, kostel KHOR VIRAP na kopci na Araratské planině s výhledy na Ararat. Krajem vína (ochutnávka v městečku Areni) a soutěskou Amaghu ke slavnému klášteru NORAVANK ze 13.st. Nocleh.

3. den: Lázně JERMUK s minerálními prameny – skalní kaňon, procházka centrem městečka. Přejezd pod průsmykem Selim (2 410 metrů), po stopách starých karavan, k téměř nedotčenému karavanseraji SELIM (zastávka na Hedvábné stezce). Příjezd k jezeru SEVAN – největší jezero v Arménii v nadm. výšce 1 915 metrů. Pole chačkarů NORATUS (celkem asi 900 kamenných křížů a náhrobků). Jeden z nejvíce navštěvovaných klášterů v Arménii – SEVANAVANK z 9.stol. Nocleh u jezera Sevan.

4. den: Jedna z nejlepších arménských památek klášter GEGHARD (UNESCO), z části vytesaný do skály. Jedno z nejvýznamnějších poutních míst, kde se uchovávalo kopí, kterým byl probodnut bok Ježíše Krista (dnes v muzeu v Edžmiacinu). Řecko-římský chrám slunce v GARNI z 1.stol.n.l., vybudovaný na skalním hřbetu nad hlubokým kaňonem, nádherné výhledy na skalní varhany. Přejezd do JEREVANU – první seznámení s městem - výjezd k soše Matka Arménie a pěšky přes Kaskády k budově Opery. Nocleh.

5. den: JEREVAN – dokončení prohlídky města: muzeum manuskriptů Matenadaran, Historické muzeum na náměstí Republiky a památník Genocidy. Odpoledne ZVARNOTS (UNESCO) – monumentální kostel z poloviny 7.stol., jedna z nejznámějších křesťanských staveb na území Arménie. EDŽMIACIN (UNESCO) – náboženské centrum Arménie již od doby oficiálního přijetí křesťanství na poč. 4.stol., centrum arménské apoštolské církve, katedrála a několik dalších kostelů. Nocleh.

6. den: Sever Arménie - údolí Debed, kde stojí 3 nádherné kláštery a kostely pod patronací UNESCO: ODZUN, SANAHIN a HAGHPAT. Přejezd do Gruzie a dojezd na nocleh do Tbilisi.

7. den: TBILISI – celodenní prohlídka metropole Gruzie, Sameba – třetí největší pravoslavná katedrála na světě, staré město mezi řekou a pevností Narikala, katedrála Sioni – sídlo gruzínského katholikose, karavanseraj, Národní archeologické muzeum, kostel Metekhi. Nocleh.

8. den: Přejezd na jihozápad Gruzie. Středověké jeskynní město VARDZIA, vytesané do skal. Majestátní středověký hrad TMOGVI. Jedinečný klášter SAPARA s kostelem sv. Sáby s freskami. Nocleh.

9. den: KUTAISI (UNESCO) – osídlení od 17.stol.př.n.l., od 3.stol.př.n.l. hlavní město Kolchidy, Bagratovská katedrála a klášter Mtsvane Kvavila s kostely ze 6.stol. Kousek od Kutaisi stojí klášter GELATI (UNESCO), jedno z nejkrásnějších míst v Gruzii s katedrálou Panny Marie postavenou králem Davidem. Od roku 2012 je sídlem parlamentu Gruzie, s nádhernou budovou Parlamentu od španělského architekta Alberto Domingo Kabo.

10. den: Město GORI založené jedním z největších králů Gruzie Davidem. Jeskynní komplex UPLISTSIKHE se 150 vzájemně propojenými jeskyněmi. Unikátní kombinace různých stylů a soch vytesaných ve skále. Jeden z nejmalebnějších gruzínských kostelů ATENI SIONI postavený v 7.stol.

11. den: KAZBEKI v nadm. výšce 1 797 metrů nedaleko ruské hranice. Výjezd z Gudauri podél řeky Tergi, se zastávkou v ANANURI – strážní věže a kostely. Z Kazbeki výstup cca 1,5 hodiny ke kostelu sv. Trojice v nadm. výšce 2 170 metrů. Při pěkném počasí nádherné výhledy na jeden z nejvyšších ledovců v Kavkaze, masív Kazbeku (5 047 metrů). Kaňon Dariali, nocleh v Gudauri.

12. den: Bývalé hlavní město Gruzie MTSKHETA (UNESCO) se starodávnými kostely a katedrálou Sveti Tskhoveli. Dále prohlídka kláštera SHIO-MGVIME ze 6.stol.dojezd do Tbilisi.

13. den: Na východ od Tbilisi do vinařského kraje Kacheti: poutní místo DAVIT GAREJA – úžasných 19 jeskynních klášterů ze 6.stol. nedaleko ázerbájdžánské hranice. Pak přejezd ke klášteru ST. NINO a následně do SIGNAGI, prohlídka města a návštěva vinného sklípku. Nocleh v Tbilisi.

14. den: V časných ranních hodinách odlet do Prahy.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
12.9. (St)29.9. (So)18Polopenze53.990,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045