Římské Koloseum, Itálie

Gruzie - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do GruzieNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Gruzie? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Gruzie 2018 - ilustrační fotografie

Gruzie je zemí starobylé kultury nacházející se na jihozápadě Asie. Patří mezi kolébky křesťanství. Najdeme zde krásnou horskou krajinu, křišťálové moře, pláže poseté oblázky, sluncem zalité vinohrady, malé kostelíky, starobylé kláštery a katedrály, zapadlé zakavkavzské vesničky a přátelskou atmosféru. Neváhejte a zajeďte se podívat do této zajímavé země, která vás přivítá s otevřenou náručí.

První vaše kroky jistě povedou do hlavního města Tbilisi nacházejícího se na březích řeky Kura. Celé historické bohatsví a zajímavá místa hlavního města Tbilisi se dělí na dvě části, a to historické centrum "Staré město" a bulvár Rustaveli. "Staré město" se nachází na úpatí hory Mtastminda. Jedná se o část města, která si zachovala uzoučké cihlami dlážděné uličky nabízející k vidění pozůstatky středověkých staveb. Mezi ně patří pevnost Narikala ze 4. století, palác královny Daridzhan - Sachino a chrámy Dzhvaris-mama, Betlemi, Metekhi a Norashen. Téměř všechny budovy historického centra jsou zároveň i kulturními památkami země. Život se tu nikdy nezastaví, pořád jsou tu k vidění toulající se turisté, umělci ukazující své obrazy a řemeslníci nabízející mnoho suvenýrů.

V historickém centru města můžeme ještě nalézt arménský kostel, židovskou synagogu, katedrálu Sioni z 8. století, kostel Anchiskhati z 9. století, muslimskou mešitu a typické sirné lázně ze 17. až 19. století. Dále se stojí za to vydat na bulvár Rustaveli, dříve známém jako ulice Golovin, který nese jméno po středověkém gruzínské básníkovi Shota Rustavelim. Bulvár Rustaveli je považován za hlavní dopravní tepnu města, jelikož se zde nacházejí různé vládní, kulturní, obchodní a veřejné budovy. A co si tu nesmíte nechat ujít? Gruzíjské muzeum Šimona Janashia, Gruzínský parlament, Národní muzeum, kostel Kasheti, Operní a baletní divadlo, Rustaveli muzeum, první penzion města Melik-Azarjants z 19. století, sochu básníka Shota Rustaveliho a krásné náměstí Svobody. A co v Tbilisi ještě stojí za vidění? Klášter Betania z 13. století, botanická zahrada či palác Vorontsov z 19. století.

Poznávací zájezd do Gruzie 2018 - ilustrační fotografie

Dále se vydejte do 20 km vzdáleného města Mtskheta, které je považováno za kultovní a posvátné místo každého Gruzijce. Snad nikde jinde v zemi nenaleznete takové množství duchovních míst jako právě zde. Proto se ani není čemu divit, že je nazváno "druhým Jeruzalémem". Nejvyhledávanějšími památkami jsou tu klášter Dzhvari z 6. století a katedrála Svetitskhoveli z 11. století. Oba tyto stavby jsou ukázkami unikátní církevní architektury středověkého Kavkazu a proto jsou i s městem zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dáleve městě a v jeho okolí můžete spatřit klášter Samtavro z 11. století, klášter Shio-Mgvime z 6. století, pozůstatky pevnosti Bebris Tsikhe či pozůstatky Pompeyeho mostu z 1. století př. n. l.

Významným místem Gruzie je i druhé největší město Kutaisi ležící v údolí řeky Rioni. Město si dokázalo zachovat rys středověké architektury a staveb, jakož i křivolaké uličky a cesty. Kutaisi je zdobeno také jedinečnými mosty, které ho svou originalitou odlišují od jiných měst. Nejvýznamnější část města leží na pravém břehu řeky. Zde můžete vidět zajímavé jedno či dvoupatrové domky s prosklenými verandami stojící nad sebou na strmých zelených svazích. Dále se tu nacházejí středověké chrámy Helati z 12.- 18. století a Bagrat z 11.- 12. století, které jsou chráněnými stavbami Světového dědictví UNESCO. Nedaleko od města lze navštívit jedinečnou rezervaci Sataplia skrytou uprostřed hor. Nabízející obrovskou krasovou jeskyni s malou podzemní říčkou, krásnými stalaktity a stalagmity a také ještě také místo s opravdovými stopami prehistorických ještěrů, které jsou hluboko vryté do kamene.

Určitě vás nadchne i sluncem zalité město Batumi nalézající se na jihozápadě země přímo u břehu Černého moře. Symbolem města je delfín a není se čemu divit, protože ve zdejším přístavu můžete spatřit dovádějící delfíny. Podívat se musíte do 150 let staré části města, kde si v malých obchůdcích můžete zakoupit ručně vyrobené měděné předměty či se zastavit v útulné kavárničce provoněné čerstvou kávou. Dále ve městě a jeho okolí objevíte chrám Batumi z počátku 20. století, krásný Přímořský park, Muzeum archeologie Azdharian, botanickou zahradu a pozůstatky starobylé pevnosti Gonio z 1.- 2. století.

Poznávací zájezd do Gruzie 2018 - ilustrační fotografie

Objevovat můžete zajet i krásy města Gori ležícího na soutoku řek Kura a Liakhi v malebném údolí Kartlia. Známé je hlavně díky tomu, že se zde narodil Joseph Dzhugashvili neboli "Otec lidí" či "soudruh Stalin". A co tu najdete? Muzeum I. V. Stalina, Stalinovu bronzovou sochu, Stalinovův rodný dům, pevnost Gori a kostel sv. Jiří z 18. století. Asi 10 km odtud se na břehu řeky Kura nachází jedna z nejvzácnějších památek světa a to starověké opevněné město Uplistsikhe vytesané do skály. Je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Dále můžete narazit na 12 km od města Gori vzdálené město Ateni Zion se starověkým chrámem ze 7. století.

Mezi další zajímavostí a místa patří krasová jeskyně Abrskil, chrám Pitsunda z 10. století ve stejnojmenném městě, pevnost Khertvisi ve stejnojmenné vesnici, krásné skalní město Vardzia s klášterem z 12. století v pohoří Erusheli, ruiny katedrály Kumurdo vzdálené asi 7 km od města Vardzia, hrad a kostel St. Marine ve starobylém městě Akhaltsikhe a odtud kousek vzdálený klášter Sapara ze 13. století, jezero Rica, skalní klášterní komplex David Gajera z 6. století nedaleko města Tbilisi, kostel sv. Šimona Kananejského z 6.- 8. století ve městě Nový Athos, Novoafonská jeskyně, nejstarší gruzínský kostel Bolsini z 5. století vzdálený kousek od města Kvemo-Bolnisi, vodopád Gega, jedinečné středověké obranné Svanské věže na severozápadě Gruzie, Modré jezero, katedrála Alaverdi z 11. století a zahrady Tsinandali ve městě Telavi a pevnost Sukhum z 5. století ve městě Suchumi a unikátní kamenný most Beslet z 12. století stojící na západě země.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Gruzie

Připravili jsme pro Vás nový, kombinovaný zájezd do oblasti jižního Kavkazu a pod biblickou horu Ararat – do Arménie a Gruzie. Na tomto podrobném poznávacím zájezdu se budete moci seznámit s významnými...
Trasa: Jerevan | Zvarnots | Noravank | Sevan | Tsinandili | Tbilisi Tipy pro správnou volbu: • nejvíce památek ze seznamu UNESCO jen v tomto zájezdu • výjimečný okruh po krásách Kavkazu Trasa: Jerevan...
Klasický poznávacíGruzie A Arménie
Gruzie a Arménie. Dvě kavkazské země s krásnou přírodou a zajímavou historií, nezapomenutelné výhledy na Prometheův Kazbek a biblický Ararat. Vstupy v ceně! Stejně jako kdysi západní turisté přestali mít...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045