Římské Koloseum, Itálie

Arménie

Destinace: Arménie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Arménie

Popis zájezdu

Historická a tradiční křesťanská Arménie. Země orlů a vysokých hor, pastevců na koních a jejich stád.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha - Jerevan a okolí.
Let do Jerevanu: obří schodiště Kaskáda, socha Matky Arménie, opera a bulváry, bývalé Leninovo náměstí s národní galerií a muzeem arménské historie, národní knihovna Matenadaran. Muzeum arménské genocidy Tsitsernakaberd. Exkurze ve výrobně slavného koňaku Ararat. Posvátný Ečmiadzin - „Vatikán“ arménské církve: hlavní katedrála Mayr Tachar, pokladnice. Starobylé kostely. Majestátná pevnost Amberd v pohoří Aragats, krátká túra. Kláštery Saghmosavank a Hovhannavank. Klášter Geghard (UNESCO) zčásti vytesaný do skály: místo, kde bylo uschováno svaté kopí. Garni - neuvěřitelně zachovalý antický chrám v horské scenérii.

4.-5.den: Sevan, Dilidžan.
Na jih k hranicícm Turecka: čápi a tržnice s ovocem. Klášter Chor Virap - úchvatné výhledy na sopku Ararat (5137 m) a mezi skalami posazený klášter Noravank. Přes Selimův průsmyk (2410 m) a středověkou karavanseraj k jezeru Sevan. Noratus: pitoreskní hřbitov se starobylými kačkarovými kříži. Sevanavank s výhledy na jezero a prezidentskou vilu. Možnost koupele v průzračné vodě jezera téměř 2000 m nad mořem. Tunelem do horské dilidžanské přírodní rezervace. Džilidžan: tradiční kamenné domy s dřevenými pavlačemi. Túra ke zříceninám zarostlých kostelů Juchtavank a na pravý arménský venkov s horskými loukami, lesy a zapomenutými vesničkami.

6.den: Dilidžan - Praha.
Návrat do Jerevanu, odlet domů.

Délka tras:
letecky 6000 km, místní dopravou 1500 km, pěšky 4x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
20-35 °C
Nástupní místo:
Praha

Termín č.591:
29.6.-4.7.2014
Cena v Kč: 27 790,-
V ceně je:
Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků. Pronajatý minibus po trase zájezdu. Ubytování (Arménie: 3* hotely - vždy se snídaní, vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Možnost spojení:
Trasy 591 (Arménie) a 592 (Gruzie) lze spojit do zájezdu 593 (Arménie a Gruzie).
Trasy 591 (Arménie) a 594 (Gruzie a Ázerbajdžán) lze spojit do zájezdu 595 (Arménie, Gruzie a Ázerbajdžán) s kompletním programem.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045