Římské Koloseum, Itálie

Argentina, Chile

Destinace: Argentina, Chile
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Argentina, Chile

Popis zájezdu

Úchvatné Andy mnoha tváří a barev s nejvyšší horou planety mimo Asii. Činné sopky, solná jezera, úrodné pampy i araukáriové pralesy. Jízda po jedné z nejkrásnějších železnic světa. Proslulé vinné sklepy v Mendóze, metropole tří jihoamerických zemí a pláže dvou oceánů…

Program zájezdu

1.-2.den: Praha - Buenos Aires.
Let do hlavního města Argentiny u ústí Río de la Platy. Prohlídka historického jádra s prezidentským palácem, parlamentem, radnicí a katedrálou. „Argentinský Slavín“ La Recoleta, mj. s hrobkou Evity Perón. Bohémská a umělecká čtvrť San Telmo s kavárnami a tržišti, La Boca s pitoreskními pestrobarevnými domky, tančírnami tanga a stadionem La Bombonera nejslavnějšího klubu země - Boca Juniors.

3.-4.den: Buenos Aires - Salta.
Přelet na severozápad Argentiny do Salty (1152 m) v podhůří And v sousedství Bolívie a Chile: nedotčené koloniální centrum, katedrála, chrám sv. Františka, archeologické muzeum s mumiemi inckých dětí. Lanovkou na Cerro San Bernardo s krásnou vyhlídkou na město. Možnost nezapomenutelného celodenního výletu (cca 180 USD) „Vlakem do mraků“ ze Salty vysoko do And po jedné z nekrásnějších a čtvrté nejvyšší železnici světa. 21 tunelů, 31 mostů, 13 viaduktů, délka 220 km, převýšení přes 3000 m, zastávky, úchvatné výhledy. Kolem soutěsky Quebrada del Toro a ruin preinckého města Tastil na pouštní náhorní plošinu Puna de Atacama. Nejvyšší místo cesty - impozantní viadukt nad pouštním kaňonem La Polvorilla (4200 m).

5.-6.den: Quebrada de Humahuaca, Valles Calchaquíes.
Celodenní výlety do okolí Salty. Quebrada de Humahuaca (UNESCO), dlouhé, úzké soutěsky řeky Rio Grande. Neuvěřitelně zbarvená skaliska (Hora sedmi barev, Malířova paleta), kečuánské osady. El Tilcara - ruiny předkolumbovské indiánské pevnosti. Malebné koloniální městečko Cachi, údolí Valles Calchaquíes - oblast vyhlášeného bílého vína Torrontes, soutěska Quebrada de Cafayate červených pískovců.

7.-9.den: Salta - Mendóza.
N.P. Aconcagua. Přelet do Mendózy - města parků, sadů a vinic na rozhraní pamp a velehor. Vyhlídka od památníku Cerro de la Gloria. Možnost návštěvy slavných vinných sklepů s ochutnávkou nebo výletů do okolí (idylické horské termály Cacheuta aj.). Jízda do N.P. Aconcagua s fascinujícími scenériemi barevných skal a hradbou šestitisícovek (film Sedm let v Tibetu). Incký most - sopečná skalní brána. Pěší výlet pod nejvyšší horou Ameriky - Aconcaguou (6959 m).

10.-11.den: Mendóza - Santiago de Chile.
Přelet do Chile nad nejvyššími partiemi And s fantastickými výhledy přímo na Aconcaguu (bude-li přát počasí). Hlavní město Santiago pod hradbou And: prezidentský palác La Moneda, rušné hlavní náměstí Plaza de Armas s katedrálou, tržnice, „kafe s nohama“ - kavárny, kde se pánům líbí. Vyhlídka na město z Cerro Santa.

12.den: Valparaíso, Vina del Mar.
Výlet k Tichému oceánu do přístavu Valparaíso a do nejvyhlášenějšího chilského letoviska, mořských lázní Vina del Mar: možnost koupání v Pacifiku.

13.-14.den: Santiago de Chile - Praha.
Odlet domů.

*Volitelný výlet Uruguay: 1.den: Praha - Buenos Aires.
Let do Buenos Aires.

2.-3.den: Montevideo, Colonia - Buenos Aires.
Dvoudenní výlet trajektem přes záliv La Plata do Uruguaye. Metropole Montevideo: procházka starým městem - náměstí Plaza Independencia, paláce, divadlo aj. Koupání v Atlantiku. Colonia del Sacramento: historická koloniální čtvrť zapsaná v UNESCO. Návrat do Buenos Aires, setkání se skupinou.

Termín: 29.10.-31.10.2014
Cena: 5 790,- Kč V ceně je:
loď přes La Plata a zpět, veřejná a nájemní doprava, ubytování (turistické hotely a penziony - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras:
letadlem 42 000 km, po zemi 2300 km, pěšky 6x 4-12 km
Počasí:
vzduch 20-26 °C, v jižním Chile mírně a v Andách výrazně chladněji
Nástupní místo:
Praha

Termín č.463:
31.10.-13.11.2014
Cena v Kč: 73 990,-
V ceně je:
Kompletní letecká doprava včetně letištních tax a poplatků. Chile a Argentina: veřejná a nájemní doprava (busy, minibusy, taxi, lodě). Ubytování: Chile a Argentina - turistické hotely a penziony, ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045