Římské Koloseum, Itálie

Argentina - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ArgentinyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Argentiny? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Argentiny 2018 - ilustrační fotografie

Argentina je velice rozlehlá země. Dokonce i bez obrovské části Antarktidy, která je součástí národního teritoria, se řadí mezi největší země světa. Argentina vypadá jako obrovský krápník táhnoucí se od obratníku Kozoroha k nejjižnějšímu bodu planety. V důsledku toho tato země disponuje ohromující rozmanitostí krajiny a to je jeden z důvodů proč turisté jezdí do Argentiny na poznávací zájezdy. Při návštěvě můžete spatřit krajinu horkých a vlhkých džunglí na severovýchodě, totálně suchých horských stepí na severozápadě, úrodné pampy, větrnou Patagonii a souostroví Tierra del Fuego ležící snad na samém konci světa.

Jako další vás ohromí oddanost Argentinců k aspektům jejich kultury. Jejich vášním dominuje fotbal, politika a uspěchaný styl života. Ale ne všichni tančí tango, nebo jsou posedlí Evitou či cválají okolo na koni. Existuje mnoho dalších důvodů, proč byste měli navštívit Argentinu. Snad tím nejpochopitelnějším důvodem je Buenos Aires. Jedno z nejfascinujících velkoměst Latinské Ameriky. kde můžete vnímat jako pozorovatelé jeho jedinečnou atmosféru.

Nalezneme ho ve východní části země na pobřeží Atlantského oceánu. Centrum města tvoří Květnové náměstí kde se, mimo to, nachází také budova sídla vlády Casa Rosada, katedrála Catedral Metropolitana s hrobkou generála José de San Martína. V jeho části zvané La city se nalézají národní i mezinárodní banky z celého světa. A určitě zde nepřehlédnete jedinečnou budovu Banky národů z 19. století. Další částí je Jižní město. Patří mezi ty nejstarší a nalezneme zde tři nejdůležitější čtvrtě. Montserrat, La Boca a San Telmo. Ve čtvrti Montserrat se nacházejí jedny z nejstarších budov celého města. Nyní se můžeme vydat do části La Boca, která je jedinečná díky pestrobarevnosti domů a budov. Nalézt zde můžeme muzeum voskových figurín, muzeum Museo de Bellas Artes de La Boca, ortodoxní ruský kostel, stadion Boca Juniors a krásný park Lezama. Ve čtvrti San Telmo si nenechte ujít farnost St. Pedro González Telmo, bleší trh Plaza Manuel Dorrego a dům malíře Carlose Castagnina. Mnoho turistů jde navštívit také hřbitov, kde má hrob slavná Evita Peronová.

Poznávací zájezd do Argentiny 2018 - ilustrační fotografie

Severozápadní část Argentiny je plná majestátních hor, ohromných sopek a nádherných údolí. Právě zde žili první obyvatelé země a dodnes se uchovali tradice starých indiánských obyvatel. Je jakýmsi centrem koloniální a předkolumbijské kultury Argentiny. Ve městě Salta naleznete nejvíce památek z koloniální doby. Jmenovitě neoklasicistní katedrálu, budova radnice s Muzeem historie severní Argentiny, kostel sv. Františka a klášter San Bernardo. Dalším významějším městem na památky v této oblasti je San Fernando del Valle de Catamarca. Zajímavá prohlídka čeká na turisty ve vesničce El Pucará del Aconquija, kde jsou pozůstatky indiánské pevnosti. Město Las Termas delRío Hondo vlastní unikátní termálními prameny. Nalezneme zde také i několik přírodních zajímavostí. Soutězka de Humahuaca, starobylá cesta Inků - La Puna, jezero Laguna de los Pozuelos, malebné údolí Valles Calchaquíes, pustina Catamargueňa, park El Cochuna a park Los Menhires patří mezi ty nejzajímavější.

Severovýchod země neboli Litoral je navštěvován hlavně díky světově známým vodopádům Iguaçú. Pohled na masu vody padající ze skal snad v každém návštěvníkovi zastaví na chviličku dech. Také zde narazíme na zřejmě nejstarší město země Corrientes. Leží na řece Paraguay, přes kterou vede obrovský most do sousedního města Resistencia. Již zmíněné město Resistencia je nazýváno "městem soch" a "muzeem pod širým nebem". Můžete zde nalézt více jak 300 uměleckých děl rozmístěných po celém městě, amfiteátr Domo, muzeum umění a Antropologické muzeum. Je také ideálním výchozím bodem pro různé výlety po okolí. Dalším významným městem severovýchodu je Formosa. Z památek se soustředíme na katedrálu Nuestra Seňora del Carmen, Muzeum provinční historie, hřbitov Estadio Centenari. Předposlední zastávkou na severovýchodě je město Posadas. Nedaleko odtud se nalézají jezuitské misie San Ignacio Miní ze 17. století. A dostáváme se na konec kdy navštívíme provincii Chaco. Její raritou jsou meteority, které na naši planetu spadly před 6000 lety.

Další část Argentiny se nazývá Cuyo kde můžete vidět úžasné přírodní kontrasty. Nachází se zde nejvyšší hora na jižní polokouli Aconcaqua a také nejvýznamnější výrobci vína. Nejčastěji sem zavítají turisté, kteří mají rádi horolezectví, rafting a pěší turistiku. Zdejší města byla sice částečně poničena zemětřeseními, ale v místních muzeiích se dozvíte nejvíce informací o historii Argentiny. Městečko San Juan si vysloužilo přezdívku "oázové město". Bylo založeno v roce 1572 Juanem Jufré. Sídlí zde Římskokatolické arcibiskupství a Katolická univerzita. Dále můžete navštívit město La Rioja s turisty oblíbenou ulicí Camino de Santiago, která je lemována kláštery. Nalézt zde můžeme jeden z nejstarších klášterů země Convento de Santo Domingo ze 17. století a významné trhy s ručně vyráběnými výrobky z kůře, dřeva, keramiky a stříbra. Nedaleko městečka San Luis, je zajímavostí národní park Sierra de las Quijadas s unikátními fosíliemi dinosaurů. A v neposlední řadě neopoměňte návštěvu města Mendóza. Toto město je nejvýznamnějším vinařským místem země. V okolí můžete nalézt sklepy Peñaflor y Chandon a La Rural.

Poznávací zájezd do Argentiny 2018 - ilustrační fotografie

Pampeana je oblast nacházející se na středovýchodě. Je to velmi velmi úrodné místo a pěstuje se zde například slunečnice, kukuřice a obilí. Ovšem tím nejdůležitějším artiklem je chov dobytka. Odtud pochází to nejlepší maso na světě. Nejvýznamnějším městěm je La Plata. V jeho útrobách se nachází jedna z neprestižnějších univerzit Latinské Ameriky. Asi 60 km západním směrem od Buenos Aires narazíme na městečko Luján s neogotickou bazilikou Nuestra Seňora de Luján, která je významným poutním místem. Dalšími zajímavými místy této části Argentiny jsou: městečko San Antonio de Areco s nádhernými statky, maják ve městě San Clemente del Tuyú, přírodní rezervace Isla Martín Garciá, nádherné město Rosario, renesanční palác San José vzdálený asi 30 km od města Concepción del Uruquay, národní park El Palmar se stoletými palmami, nástěnné malby v národním parku Cerro Colorado a zbytky jezuitských farem Santa Catalina, Jesús María, Caroya tvořící část Tovaryšstva Ježíšova v okolí Cordóby.

A dostáváme se k poslední části země, kterou je Patagonie. Nachází se na samém jihu amerického kontinentu. Je převážně pustým a větrem bičovaným územím. Nalezneme zde město San Carlos de Bariloche, kterému je díky výstavbě chatkek a domů v typickém švýcarském stylu přezdívano "Argentinské Švýcarsko". Zajímavými budovami jsou krásná hodinová věž, katedrála, muzeum Patagonie, divadlo a několik čokoládoven. V okolí se nachází národní park Manuel Huapi. 165 km jižním směrem od Puerto Madryn se nachází výběžek Tombo, kde hnízdí největší kolonie tučňáků na světě. A na zdejším poloostrově Valdés žije mnoho velryb, tuleňů, mrožů, pelikánů a kormoránů, proto je též zapsán na seznamu přírodních památek UNESCO.

Určitě jste někdy ve vyprávění slyšeli o Ohňové zemi? Je to nejiižnější výběžek Latinské Ameriky a pokud se vydáte dál na jih narazíte na nekonečně ledovou Antarktidu. Kde si budete připadat jako byste se ocitli na konci světa. Navštívit zde můžete hlavní město Ushuaia. Dominantou města je tzv. "Maják na konci světa". V 1. polovině 20. století zde bylo vybudováno vězení pro politické vězně, dnes v něm sídlí muzeum, galerie a restaurace. Místní muzeum Territorial Fin del Mundo je věnované domorodcům, přírodě a trosečníkům. Odtud můžete vyrazit do národního parku Tierra del Fuego, na ledovec Martial Glacier či pozorovat tučňáky a kosatky u kanálu Beagle. Tím končíme naše putování po Argentině a věříme, že jsme vás navnadili k návětěvě této nespoutané země.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Argentiny

Klasický poznávacíArgentina - Uruguay - Chile
BUENOS AIRES – SALTA – CAFAYATE – SAN ANTONIO DE LOS COBRES – JUJUY – SAN PEDRO DE ATACAMA – SALAR DE UYUNI – UYUNI – POTOSI – SUCRE – TARABUCO – EL FUERTE DE SAMAIPATA – SANTA CRUZ. Čekají Vás silné...
Expediční plavba na trase Ushuaia - Falklandy - Jižní Georgia - Jižní Orkneje - Antarktický poloostrov - Ushuaia. Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a...
Expediční polární plavba na trase Ushuaia - Drakeův průliv - Weddellovo moře - Antarktický poloostrov - Ushuaia. Program je pouze orientační, může se lišit v závislosti na místních ledových podmínkách a...
Klasický poznávacíChile - Bolívie - Argentina
BUENOS AIRES – USHUAIA – BEAGLE CHANNEL – MAGALHAESŮV PRŮLIV – PUNTA ARENAS – SENO OTWAY – PUERTO NATALES – NP TORRES DEL PAINE – EL CALAFATE – PERITO MORENO – EL CHALTEN – FITZ ROY – BARILOCHE – NP...
Klasický poznávacíRio, Iguazú A Buenos Aires
RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA DEL SACRAMENTO
Klasický poznávacíVelká Jihoamerická Mozaika
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE...

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045