Římské Koloseum, Itálie

Chile - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do ChileNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Chile? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Chile 2018 - ilustrační fotografie

Chile je sedmou největší zemí Latinské Ameriky. Tvoří ji asi 4300 km dlouhý a ne více než 180 km široký pruh ohraničený z jedné strany oceánem a z té druhé majestátním horským masivem šestitisícovek. Už samotným svým tvarem je pro turisty velmi přitažlivým cílem. Lze se totiž vydat z jednoho místa do druhého bez jakékoliv nutnosti navrátit se zpět stejnou cestou. Během jednho dne si můžete zaplavat v moři a třeba si i zalyžovat na horách. Tato země nám nabízí skutečně pestrou směsici neodolatelných možností, které určitě stojí za to prozkoumat. Můžeme zavítat do nejsušší pouště na Zemi, do Atacamy.

Čekají tu na nás solné pláně, jedinečné gejzíry, z nichž El Tito je nejvýše položeným gejzírem světa a tajuplné obrazce Inků ležící pod průzračně modrou oblohou severního Chile. Milovníci vynikajícího vína jistě navštíví střed této země, který je poset mnoha vinohrady. Pokud se vydáme směrem na jih čeká tu na nás nádherná krajina plná zelených lesů, křišťálových jezer a řek. Dále se dostaneme do nejnepřístupnější části Chile, do neproniknutelného deštného pralesa a pusté Patagonie. Úplně na samém konci země se můžete kochat nádhernými fjordy, majestátními ledovci a jedinečnými národním parkem Torres del Paine. A nesmíte také zapomenout, že k této jedinečné zemi patří asi 3600 km vzdálený a zároveň záhadný Velikonoční ostrov s obřími kamennými sochami Moai. Chile je určitě zemí, kterou musíte navštívit.

Hlavní město se jmenuje Santiago de Chile a nachází se ve střední části země u úpatí chilských And. Ve starém městě bychom nalezli sochu chilského osvoboditele Bernarda Higginse, sochu Josého de San Martína a památník připomínající bitvu u Concepciónu. Nedaleko odtud na hlavním náměstí Plaza de Armas se nalézá katedrála Catedral Metropolitana z 18. století, krásné koloniální a neoklacistní budovy a Národní historické muzeum v paláci Real Audiencia. Dalšími památkami města jsou kostel a klášter Iglesia de San Francisco, kde dnes sídlí muzeum Museo Colonial de San Francisco, dále kostel San Augustin, bazilika de La Merced, bazilika San Domingo, palác Cousino, prezidenstký palác La Moneda, nejvyšší stavba země Torre Entel z 20. století, muzeum Museo Chileno de Arte Precolombino a muzeum Museo de Santiago. Opravdovým turistickým lákadlem je zde opevněné návrší Santa Lucía s Neptunovou fontánou, galerií indiánského umění, Národní knihovnou a překrásným parkem. Za návštěvu také stojí dům ve čtvrti Bellavista, ve kterém žil básník Pablo Neruda. Dnes je zde muzeum. A odpočinout si můžete zajít do krásného parku Forestal, kde se nalézá muzeum moderního umění. Opravdu nezapomenutelný výhled na město si můžete vychutnat z vrcholku San Cristóbal, kde se nad městem tyčí i obrovská socha Panny Marie.

Poznávací zájezd do Chile 2018 - ilustrační fotografie

Asi 80 km odtud se nachází město Rancagua. Proslulo svými vinicemi a archeologickým nalezištím. K vidění je zde krásná katedrála z 18. století, náměstí Plaza de los Heroes s památníkem generála Bernarda O´Higginse, kostel Iglesia de la Merced, budova Gobernación de Cachapoal, muzeum Museo Regional de Rancagua, budova Casa de la Cultura či budova Casa del Pilar de la Esquina. Určitě velkým zážitkem je každoroční šampionát v rodeu. Přibližně asi 35 km od města se nachází hornické městečko Sewell, které je zapsáno na Seznamu světových památek UNESCO. Je to město duchů. Nalezneme zde nejdelší podzemní měděný důl na světě - El Teniente. Dále ještě v okolí Rancagui a Santiaga de Chile najdeme Přírodní rezervaci Rio de Los Cipreses, krásné jezero Rapel, stratovulkán Maipo na hranicích s Argentinou, haciendu Los Lingues, nádherné údolí Colchagua, muzeum Museo de El Huigue ve vesničce San José del Carmen, muzeu Museo de Colchaqua v Santa Cruz, krásnou vesničku Lolol a Přírodní rezervaci Clarillo.

Dále se můžeme vydat do přístavního města Valparaiso vzdáleného asi 120 km od hlavního města. Jeho historické centrum je na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Čeká tu na nás bývalá věznice Ex Cárcel, Námořní muzeum, kostel Iglesia de la Matriz, památník admirála lorda Thomase Alexandra Cochrana, památník Manuela Blanco Encalada, dům Pabla Nerudy - La Sebastiana, kostel San Francisco či památník Arco Británico. Krásný výhled na město si můžete vychtnat z vrcholku El Cerro Alegre či Concepción.

Na severu země určitě musíte navštívit přístavní město Antoagasta. Přezdívá se mu "Perla severu". Nalézt zde můžeme Archeologické muzeum či Regionální muzeum. Nejvíce zajímavostí ale nalezneme v jeho okolí. Zde se můžete těšit na unikátní gejzírová pole El Tatio, ruiny indiánské pevnosti z 12. století Pukará de Quitor vzdálené asi 3 km od San Pedra de Atacama, městečko San Pedro de Atacama s krásným náměstím Plaza de Armas, kostelem Iglesia San Pedro a muzeem Museo Gustavo Le Paige, nádhernou krajinu Valle de la Luna, lagunu Miscanti, největší solné pole země Salar de Atacama, otevřené měděné doly Chuquicamata a Escondida, stratovulkán Licancabur, předkolumbijskou pevnost z 12. století ve vesničce Lasana, observatoř Paranal vzdálenou asi 120 km jižním směrem od Antofagasty, stratovulkány Cordón de Puntas Negras, stratovulkán Acamarachi či skupinu sopek Sairecabur na hranicích s Bolívií.

Poznávací zájezd do Chile 2018 - ilustrační fotografie

Dále na severu země nalezneme přístavní město Arica. K vidění je zde katedrála de San Marcos, náměstí Plaza Colón, Historické muzeum, Archeologické muzeum a kostel Iglesia de Sun Gerónimo. Opravdu nezapomenutelný výhled na okolí a město se vám naskytne z vrcholku El Morro.

Necelých 200 km odtud můžete nalézt město Iquique s unikátní architekturou 19. století a překrásným divadlem. V okolí můžeme ještě objevit továrny na zpracování ledku, stratovulkán Pomerape, stratovulkán Parinacota a Národní park Lauca. Ještě můžete navštívit město La Serena s velmi zachovalou historickou architekturou a několika malými kostely starými asi 350 let postavenými ze sedimentárního kamene. Asi 95 km odtud můžete objevovat krásy Národního parku Bosque de Fray Jorge.

Na jih země na nás čeká druhé největší město země Concepción . K vidění je zde náměstí Plaza de la Independencia, nádherná univerzita s obrovskými zahradami, muzeum Museo Hualpén, klášter La Merced, klášter San Francisco, Muzeum přírodní historie, Historické muzeum a muzeum umění Pinacoteca. V okolí města se můžete těšit na vodopád Salto del Laja, Národní park Laguna del Laja, Národní park Nahuelbuta, muzeum Chivilingo či staré důlní městečko. Vynechat nesmíte ani návštěvu města Osorno. Prohlédnout si můžete katedrálu San Matteo, překrásné náměstí Plaza de Armas či univerzitu. V okolí města ještě můžete objevit Národní park Puyehue, vulkán Osorno, jezero Llanquihue, vesničku Las Cascadas, město Puerto Octay s kostelem Iglesia Parroquial a budovou Escuela de Monjas z počátku 20. století, Automobilové muzeum, stratovulkán Calbuco, Národní park Chiloé, stratovulkán Corcovado či Národní park Hornopirén. Dále se vydejte do města Chillán s moderní katedrálou a univerzitou. Poté vaše kroky mohou vést do asi 90 km vzdáleného přístavního města Talcahuano. K vidění je zde krásný přístav, historicky významná loď Huascar či náměstí Plaza de Armas .

Dále v zemi můžeme nalézt stratovulkán Callaqui , stratovulkán Descabezado Grande , stratovulkán Copiápo , přírodní památku La cueva de Milodon, Národní park Cabo de Hornos, Severopatagonské ledovcové pole, sopečnou kalderu Chaitén , Národní park Alberto de Agostini, Národní park Laguna San Rafael, unikátní dřevěné kostely ze 17. a 18. století v Chiloé, kolonie tučňáků na ostrovech Seno Otway a Magdalena, Přírodní mořský park na ostrově Rey Jorge, Národní park Torres del Paine či španělskou kolonii Puerto Hambre.

A neodmyslitelně k Chile také patří Velikonoční ostrov. Zde můžeme nalézt světově proslulé obrovské sochy Moai, které jsou velkou záhadou, jak z hlediska jejich významu, konstrukce, tak i přepravy. Na ostrově jich nalezneme více něž 900.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Chile

Klasický poznávacíArgentina - Uruguay - Chile
BUENOS AIRES – SALTA – CAFAYATE – SAN ANTONIO DE LOS COBRES – JUJUY – SAN PEDRO DE ATACAMA – SALAR DE UYUNI – UYUNI – POTOSI – SUCRE – TARABUCO – EL FUERTE DE SAMAIPATA – SANTA CRUZ. Čekají Vás silné...
Klasický poznávacíChile A Velikonoční Ostrov
SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – SAN PEDRO DE ATACAMA – VALL E DE LA LUNA – SALAR DE ATACAMA – EL TATIO – PUERTO MONTT – PUERTO VARAS – FRUTILLAR – JEZERO LLANQUIHUE – CHILOE – PETROHUE –...
Klasický poznávacíChile - Bolívie - Argentina
Klasický poznávacíChile - Velikonoční ostrov
BUENOS AIRES – USHUAIA – BEAGLE CHANNEL – MAGALHAESŮV PRŮLIV – PUNTA ARENAS – SENO OTWAY – PUERTO NATALES – NP TORRES DEL PAINE – EL CALAFATE – PERITO MORENO – EL CHALTEN – FITZ ROY – BARILOCHE – NP...
Předností našeho zájezdu do Peru, Bolívie a Chile jsou dva vnitrostátní přelety, které vám podstatně zvýší komfort cestování v takto rozlehlých zemích. Putování po nejznámějších i méně...
Klasický poznávacíVelká Jihoamerická Mozaika
LIMA – CUZCO – MACHU PICCHU – PUNO – TITICACA – UROS – COPACABANA – LA PAZ – SANTIAGO DE CHILE – VALPARAÍSO – VINA DEL MAR – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA – MONTEVIDEO – IGUAZÚ – RIO DE...
Klasický poznávacíVelký okruh po Chile

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045