Římské Koloseum, Itálie

Americký Most - Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama

Destinace: Guatemala, Honduras, Kostarika, Nikaragua, Panama
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Americký Most - Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika, Panama

Popis zájezdu

Po šíji mezi Severní a Jižní Amerikou a mezi Atlantikem a Pacifikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Světoznámé památky mayské civilizace Tikal a Copán i jiných předkolumbovských indiánských kultur. Španělská koloniální architektura, místní folklór. Lákavé bílé pláže Karibiku a Pacifiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány. Nejkrásnější středoamerické jezero Atitlán. Výstup na Volcán Barú (3475 m). Panamský průplav…

Program zájezdu

1.-2.den: Praha - Guatemala City.
Let do Guatemaly. Prohlídka hlavního města: stará Guatemala, katedrála, vládní palác, archeologické muzeum.

3.-5.den: Atitlán.
Cesta k jezeru Atitilán, obklopenému činnými sopkami San Pedro, Toliman a Atitlán. Celodenní plavba po jezeře do indiánských komunit Santiago Atitlán: koloniální kostel, tržiště a San Pedro. Sololá: nádherný výhled na jezero. Poutní Chichicastenango: tradiční mayské trhy, kostel a klášter sv. Tomáše.

6.-8.den: Antigua Guatemala - Tikal - Livingston.
Bývalá metropole Antigua (UNESCO) zničená zemětřesením: ruiny kostelů, klášterů a paláců ze 16. stol. Přelet do mayského města Tikal (UNESCO): stovky chrámů a paláců ukrytých v džungli. Město Flores na ostrově jezera Petén Itzá. Výlet po jezeře Izabal k pevnosti San Felipe. Plavba pralesem k ústí „Sladké řeky“ Río Dulce do Karibiku. Přístavní městečko černých Garifunů - Livingston.

9.-10.den: Livingston - Copán - Tequcigalpa.
Plavba podél pobřeží a přes zátoku Amatique do ospalého přístavu Puerto Barrios. Obří mayské stély v Quiriguá (UNESCO). Přes hranice do Hondurasu. „Mayské Athény“ Copán - ruiny jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Kolem horského jezera Yojoa do metropole Hondurasu Tequcigalpy.

11.-15.den: Tequcigalpa - Masaya - Ometepe.
Přejezd do Nikaragui. Koloniální skvost a bývalé hlavní město León s největší katedrálou Střední Ameriky (UNESCO). Přes metropoli Managuu do města květin Masayi: umělecké tržnice. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výlet ke kráteru, dříve považovanému za bránu do pekel. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země - Granada. Možnost výletu a koupání v laguně Apoyo, výstup na vulkán Mombacho (1344 m), popř. výlet lodí nebo kajakem mezi ostrůvky Las Isletas. Lodí po Lago de Nicaragua, největším středoamerickém jezeře obývaném 6 m dlouhými sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe: odpočinek u jezera, možnost jízdy na koních nebo výstupu na vyhaslou sopku Maderas (1394 m), popř. aktivní Concepción (1610 m).

16.-20.den: Ometepe - Monteverde - Quepos.
Přes hranice do Kostariky. Koupání na černé písečné pláži Coco. N.P. Barra Honda: suchý tropický les a vápencové jeskyně na poloostrově Nicoya. Santa Elena: Monteverde - biorezervace horského mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Přes přístav Puntarenas do Quepos. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli). Možnost koupání v Tichém oceánu.

21.-24.den: Quepos - San José - Boquete.
Metropole San José: Náměstí demokracie, Národní divadlo. Koloniální městečka Orosí a poutní Cartago. Výlet na činnou sopku Irazú (3432 m): pohled do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky. Půldenní výstup na Volcán Barva (2929 m) pokrytý hustou vegetací. Palmar Norte: záhadné sférické koule z doby před Kolumbem. Přes hranice Panamy do horského Boquete, města květin a kávy.

25.-31.den: Boquete - Panama City - Praha.
Výstup na nejvyšší horu Panamy - Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány, nebo trek pralesem po stezce Quetzal. Možnost koupání v termálních jezírcích La Caldera, raftingu nebo návštěvy kávových plantáží. Hlavní město Panama City: ruiny Staré Panamy zničené kapitánem Morganem (UNESCO), koloniální Casco Viejo, panorama mrakodrapů aj. Malebné Portobelo - španělská pevnost nad Atlantikem: stará opevnění San Lorenzo, San Jeronímo a Santigo, královská celnice. Přístav Colón - brána do Atlantiku a druhá největší bezcelní zóna na světě. Návštěva Panamského průplavu: zdymadla Miraflores, muzeum černošské kultury. Celodenní výlet na „ostrov květin“ s pohnutou minulostí - Taboga: rybářská vesnička s druhým nejstarším kostelem na západní polokouli, ruiny amerických válečných bunkrů, koupání a šnorchlování. Výlet na člunu kolem ostrova - nalezneme ukrytý poklad kapitána Morgana? Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 3800 km, lodí 200 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-33 °C, voda 23-28 °C
Nástupní místo:
Praha

Termín:
13.2.-15.3.2014
Cena v Kč: 69 990,- Termín:
20.2.-22.3.2015
Cena v Kč: 69 990,-
V ceně je:
Letecká doprava do Guatemaly a přelet Guatemala - Tikal včetně letištních tax a poplatků - s výjimkou odletové taxy z Panamy (40 USD), místní doprava (autobusy, mikrobusy, taxi, lodě). Ubytování (turistické hotely, většinou dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. V ceně nejsou vstupní a výstupní poplatky na hranicích (cca 40 USD). Příplatek za jednolůžkový pokoj 7200 Kč.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045