Římské Koloseum, Itálie

Honduras - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do HondurasuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Hondurasu? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Hondurasu 2018 - ilustrační fotografie

Honduras je státem Střední Ameriky. Je zemí mayské civilizace, aromatické kávy, tabáku, bavlny, banánů a kokosových ořechů. Bohužel patří mezi turisty ne moc vyhledávané země a to je velká chyba, protože tu naleznete překrásné písečné pláže, tyrkysově modré moře, okouzlující přírodní scenérie a majestátní horské štíty. A to není vše. Pokud patříte mezi milovníky potápění, těšte se na dobrodružství při prozkoumávání potopených vraků lodí či pozorování podmořského života na jednom z nejrozsáhlejších korálových útesů světa. A pokud máte rádi historii, určitě budete nadšeni ze zajímavých ruin mayských měst a starých koloniálních městeček.

Hlavním městem je Tegucigalpa ležící v rozsáhlém údolí na řece Rio Choluteca a je obklopena majestátními vrcholky hor. Pokud se vám název města špatně vyslovuje stačí používat přezdívku Tegus. Nalezneme zde mnoho přírodních krás jako jsou rozsáhlé parky skrývající některé z nejvýznamnějších budov země. Například park La Leona nacházející se ve staré části města vám nabídne panoramatický pohled na celé město. Nedaleko odtud se můžete zastavit v Centrálním parku, který se pyšní sochou generála Francisca Morazána a gotickou bazilikou Suyapa z 18. století. V okolí tohoto parku ještě spatříte Muzeum umění Antiguo Paraninfo Universitaria, kostel Iglesia de San Francisco z 16. století, Prezidentský palác či budovu Palacio Legislativo. Vynechat nemůžete ani park Picacho ukrývající největší sochu Ježíše Krista v Hondurasu. Kousek odtud na vás také čeká Národní zoologická zahrada či Konfuciánské zahrady.

A co ještě ve městě naleznete? Historické muzeum, Národní galerii umění, Historické válečné muzeum, Národní park La Tigra, katedrálu San Miguel z 18. století, kostel Los Dolores z 1. poloviny 18. století, Národní muzeum Villaroy, Muzeum národní indentity, Národní palác kongresu.

Poznávací zájezd do Hondurasu 2018 - ilustrační fotografie

Asi 30 minut jízdy od města leží okouzlující staré španělské hornické město Santa Lucia s kostelem z 18. století. Za pouhých dalších 8 km se dostanete do koloniální horské vesnice Valle de Angeles. Její ulice jsou lemované řemeslnými obchůdky s řezbářskými výrobky, proutěnými košíky, ručně vyřezávaným nábytkem, obrazy, keramikou a kožedělnými výrobky.

V severozápadním rohu země, v údolí Valle de Sula se nachází druhé největší město San Pedro Sula. Za návštěvu tu stojí Muzeum přírody, Dětské muzeum, městská katedrála z 1. poloviny 20. století, Antropologické muzeum, Planetárium, kostelem Iglesia San Vicente de Paul či zajímavý místní trh Mercado Guamilito.

Největším lákadlem země jsou ruiny mayského města Copán nacházející se na severozápadě Hondurasu, které se pyšní zápisem na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. K vidění tu je Akropole s komplexem pyramid, chrámy z 8. století, známým Hieroglyfickým schodištěm, přilehlými nádvořími, krásnými terasami, skulpturami májských panovníků (tzv. stely) a jedninečným 800 metrů dlouhým tunelem. Pokud budete chtít zajeďte i do kilometr vzdálené vesnice Copan, které je charakteristická svými dlážděnými ulicemi, bílými domky s červenými střechami a krásným koloniálním kostelíkem. Dále ještě v okolí objevíte kouzelnou horskou vesničku Santa Rita de Copán s krásným náměstíčkem a koloniálním kostelíkem.

Poznávací zájezd do Hondurasu 2018 - ilustrační fotografie

Třetím největším městem je La Ceiba nalézající se v jihovýchodní části země. Je známá hlavně jako hlavní turistické centrum země díky krásným plážím, bohatému nočnímu životu a mnoha možnostem sportovních aktivit. Okolo města se nachází mnoho parků a přírodních rezervací jako například Národní park Pico Bonito či rezervace Cuero y Salado. Jinak památky ve městě nehledejte, byli byste zklamáni.

Navštívit musíte i španělské koloniální město Comayagua ležící asi 80 km severozápadním směrem od hlavního města. Na centrálním náměstí se nachází katedrála Santa María ze počátku 18. století s nejstaršími hodinami ve Střední Americe. Dále tu na vás čeká jeden z nejstarších kostelů střední Ameriky Iglesia La Merced z 16. století, kostel La Caridad, kostel San Francisco, Antropologické muzeum, kostel San Sebastian, krásná rezidence biskupa, domy bojovníků za nezávislost Josého Trinidad Cabañase a Francisca Morazana a Muzeum církevního umění.

Dále v zemi nalezneme Národní park Jeanette Kawas, Národní rezervaci Punto Izopo, město Tela s nedalekou druhou největší tropickou botanickou zahradou světa Lancetilla, město Nacaome s koloniálním kostelem, Národní park Capiro Calentura, Mořský národní park Barbareta, největší jezero země Yojoa, krásný ostrov Roatan, Biosférickou rezervaci Rio Platano zapsanou na Seznamu UNESCO, město El Progreso s katedrálou a krásným náměstím, město Gracias s kostelem San Sebastian, muzeem s botanickou zahradou, kostelem San Marcos, kostel La Merced a pevnosti El Castillo San Cristobal a městečko Trujilo s pevností ze 17. století a Archeologickým muzeem.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Hondurasu

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM –...
Poznejte Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Kostariku a Panamu v jediném zájezdu.
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045