Římské Koloseum, Itálie

Guatemala - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do GuatemalyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Guatemaly? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Guatemaly 2018 - ilustrační fotografie

Guatemala je státem ležícím ve Střední Americe. Je tajuplnou zemí skrývající tajemství a stále ještě nepochopené nápisy na chrámových zdech, které čekají na své rozluštění. Samotný název Guatemala pochází z indiánského slova v nahuatlu Cuauhtemallan znamenající "místo lemované lesy", což je velmi přesné, jelikož skoro polovina území je pokryta tropickými lesy. Je zemí kávových plantáží, indiánů, bavlny a banánů. Pokud se sem rozhodnete zajet určitě nebudete litovat. Čeká tu na vás mnoho přírodních krás jako například jezero Lago de Atitlán a historických památek v podobě paláců, chrámů či pyramid.

Hlavním městem je Ciudad de Guatemala nacházejícím se ve středu jižní části země. Dříve zde stávalo více než 9000 let staré mayské město Kaminaljuyu, které zde zanechalo jedno z nejcennějších archeologických nalezišť Ameriky. Nalézt ho můžete vedle historického jádra města. Dále tu na vás čeká Národní palác kultury z 1. poloviny 20. století, Metropolitní katedrála, Prezidentský palác, krásná budova pošty, kostel Iglesia de Yurrita, Národní historické muzeum, botanická a zoologická zahrada, Muzeum moderního umění, Archeologické a etnografické muzeum, Ischel muzeum s tradičními kostými, kostel Cerrito Del Carmen z 16. století, muzeum Popol Vuh zaměřené na mayskou civilizaci, kostel Iglesia de Santo Domingo, repliku Eiffelovy věže Torre el Reformador, kostel Iglesia de la Merced, památník Kryštofa Kolumba z 19. století, socha Toros de Bronce.

Asi nejkrásnějším městem země je Antigua Guatemala ležící ve středu Guatemaly. Okolní krajinu majestátně zdobí tři vulkány - Fuego, Acatenango a Agua. Samotné město si získalo svou oblibu díky zachovalým stavbám a ruinách z období kolonialismu, které jsou obohaceny o renesanční a barokní prvky. A také si tím vysloužilo zapsání na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Určitě zde musíte vidět katedrálu San José, palác el Palacio de los Gobernadores, klášter Convento de Santa Clara, klášter Convento de Capuchinas, kostel Iglesia La Merced, muzeum Museo de San Francisco, Staré zbrojní muzeum, Muzeum staré knihy, Muzeum nefritů, kostel Iglesia Escuela de Cristo, krásný park Central Pargue, palác Palacio del Ayuntamiento.

Poznávací zájezd do Guatemaly 2018 - ilustrační fotografie

Za návštěvu stojí i druhé největší město země Quetzaltenango nalézající se na středozápadě země. Město se pyšní krásnými budovami a domy postavených v italském renesančním stylu ve 20. století. K vidění je zde katedrála Espiritu Santo, neoklasicistní Městské divadlo, krásný Centrální park, budova Enrique Passage z konce 19. století, chrám Templo de Minerva, katedrála Espiritu Sagrado z 19. století a starý kamenný most Los Chocoyos. Pokud si budete chtít vychutnat krásný výhled na okolí města, vydejte se na jihovýchod k vrcholku Cerro del Baúl.

Dále v zemi nalezneme katedrálu, kostel El Calvario, Archeologické muzeum a kávovou plantáž Dieseldorff ve městě Cobán, krásný kostel ve městě Flores ležícím na ostrově, kráterové jezero Atitlán obklopené malebnými vesničkami a vulkány, sopečné jezero Amatitlán, největší guatemalské jezero Izabal s pevností Castillo de San Felipe a mnoha potopenými starodávnými loděmi, národní park Tikal s mnoha pozůstatkami mayské civilizace zapsaný na Seznamu UNESCO, archeologické naleziště Quirigua s ruinami mayského města zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, pozůstatky mayského města El Mirador, ruiny mayských měst Aguateca, Iximché, El Peru, Yachá a Nakúm, krásný katolický kostel ve vesničce Zunil, v džungli skryté městečko Livingstone s afro-guatemalským obyvatelstvem a jedno z nejnavštěvovanějších měst země Chichicastenango s kostelem Santo Tomás, Regionálním muzeem a zajímavými místními trhy. Odpočinek si můžete dopřát na populární pláži Monterrico s černým sopečným pískem nedaleko hlavního města.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Guatemaly

TUXTLA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – QUETZALTENANGO – ZUNIL – JEZERO ATITLÁN – CHICHICASTENANGO – ANTIGUA – COPÁN – RIO DULCE – LIVINGSTONE – FLORES – TIKAL – BELIZE – PLAYA DEL CARMEN – TULUM –...
Poznejte Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Kostariku a Panamu v jediném zájezdu.
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045