Římské Koloseum, Itálie

Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky

Destinace: Keňa, Tanzánie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Bez stravy
Cena za osobu od: 154.990,-
Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky Keňa - Tanzanie - to nejlepší z východní Afriky

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den PRAHA - NAIROBI
Ráno odlet z Prahy do Nairobi. Večer přílet do Nairobi, přivítání na letišti a transfer do hotelu Panafric 4*. Ubytování se snídaní.
2. den NAIROBI – JEZERO NAIVASHA
Po snídani v hotelu cesta k jezeru Naivasha. Okolo poledne příjezd do lodže na teplý oběd. Odpoledne projížďka lodí po jezeře Naivasha. Jezero, obrostlé papyrem, leží na dně velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Je oblíbeným odpočinkovým místem pro hrochy, na jeho březích se pod akáciemi procházejí žirafy, zebry, impaly, gazely, antilopy losí a v korunách stromů se prohánějí guarézy pláštíkové. V neposlední řadě je výborným místem pro pozorování ptactva. Určitě se zde setkáte s majestátním orlem jasnohlasým. Večeře a nocleh v lodži 4*.
3. den JEZERO NAIVASHA – MASAI MARA
Po snídani odjezd do NP Masai Mara. Cesta vede na jih přes Nairobi a dále směrem k tanzánské hranici a trvá cca 6,5 hod. Zastávka na vyhlídkovém místě, kde budete mít čas vyfotografovat si nádherná panoramata velké příkopové propadliny Great Rift Valley. Oběd formou balíčku. V časném odpoledni příjezd do parku a odpolední safari v Masai Maře, které probíhá cestou do lodže. Večeře a nocleh v lodži 5*.
4. den NP MASAI MARA
Celodenní safari v NP Masai Mara. Stravování a nocleh ve Vaší lodži.
5. den NP MASAI MARA – ISEBANIA – NP SERENGETI
Po snídani odjezd do NP Serengeti. Keňsko- tanzanskou hranici překročíte v Isebanii. Cesta do NP Serengeti branou Ndabaka, která se nachází na západní straně parku nedaleko Viktoriina jezera. Oběd formou balíčku. Safari cestou. Po průjezdu vstupní branou pojedete územím parku Serengeti směrem do jeho středu, kde je zajištěna večeře a ubytování v kempu či lodži 5*.
6. den NP SERENGETI
Celodenní safari v NP Serengeti, který je pod ochranou UNESCO. Park o rozloze 14.763 km2 je domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Je také známý díky každoroční migraci pakoňů, zeber a impal, které pravidelně přecházejí řeku Maru, která odděluje NP Serengeti od keňské Masai Mary. V Serengeti budete mít jistě také štěstí na leopardy, gepardy a lvy. Zejména východní pláně jsou velkými kočkami oblíbené. Stravování a nocleh ve Vašem kempu či lodži 5*.
7. den NP SERENGETI - KRÁTER NGORONGORO
Po snídani v lodži ještě safari v NP Serengeti. Dnes se vydáte do východních oblastí parku, budete objevovat prameny celosezonní řeky Seronery, uvidíte oblasti Moru Kopjes a Gol Kopjes, kde je nekonečná savana narušována skalnatými výstupky, z nichž každý žije svým vlastním životem. Po poledni příjezd k bráně Naabi, kudy vyjedete ze Serengeti a vjedete do oblasti Ngorongoro. Oběd formou balíčku. Následuje úsek cesty mezi Serengeti a kráterem Ngorongoro, kde uvidíte mnoho masajských vesnic a pastevců. Oblast se nazývá Malanja depression. Poté vystoupáte na okraj kráteru Ngorongoro, kde se Vám otevře úžasný výhlad na jeho dno. Pokračování cesty do Ngorongoro lodže 5*, večeře a nocleh.
8. den KRÁTER NGORONGORO – NP LAKE MANYARA
Po snídani sestup na dno kráteru Ngorongoro. Safari v kráteru s obědem formou pikniku v délce maximálně 6 hodin. Toto časové omezení vychází z rozhodnutí tanzanské vlády, proto Vás žádáme o akceptování této skutečnosti. Po skončení safari v kráteru vystoupáte opět na jeho okraj, poté sestup k výstupní bráně a dále přes městečko Karatu prudkými serpentinami dolů k jezeru Manyara. Večeře a přenocování v kempu či lodži 5*.
9. den NP LAKE MANYARA
Celodenní safari v NP Lake Manyara se stravováním v kempu či lodži. Tento malý park obklopuje stejnojmenné alkalické jezero. Můžete zde pozorovat zejména slony, žirafy, zebry, lesoně a další druhy antilop, ale také plameňáky, pelikány a další druhy ptactva. Nocleh v kempu či lodži.
10. den NP LAKE MANYARA – NP AMBOSELI
Snídaně, poté odjezd do Arushy a dále k tanzansko-keňské hranici, kterou přejedete ve městě Namanga, kde také vyřídíte veškeré imigrační formality. Oběd formou balíčku. Pokračování cesty do NP Amboseli, kam přijedete odpoledne. Pokud čas dovolí, proběhne ještě podvečerní safari v NP Amboseli, pokud ne, pojedete územím parku rovnou do Vaší lodže. Večer příjezd do Amboseli Serena lodže 5*, večeře a nocleh.
11. den NP AMBOSELI
Snídaně, poté celodenní safari v NP Amboseli. Tento NP se nachází u paty Kilimanjara a jeho zelené pláně jsou oblíbené zejména sloními stády. V parku však žijí i další zvířata a ptáci. Budete-li mít štěstí, uvidíte i zasněžený vrcholek „střechy Afriky“. Stravování a nocleh ve Vaší lodži.
12. den NP AMBOSELI - NAIROBI
Snídaně ve Vaší lodži. Dopolední safari v NP Amboseli. V poledne návrat do lodže na teplý oběd, poté odjezd do Nairobi. Po příjezdu do Nairobi transfer na mezinárodní letiště, kde se s Vámi Vaši průvodci rozloučí. Večer odlet do Prahy.
13. den PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka: v automobilu na safari můžete být doplněni dalšími turisty (max. 7 osob/1auto), privátní programy na vyžádání. Cenové kalkulace zájezdu vychází z cen letenek v nejnižších knihovacích třídách. Možnost prodloužení pobytu u oceánu. Další možné termíny na vyžádání v CK. Povinné očkování proti žluté zimnici. Ceny pro děti do 12 let na vyžádání v CK. V případě zájmu lze zájezd rozšířit o pobyt u oceánu (cena na vyžádání v CK).

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
leteckou přepravu Praha – Nairobi – Praha letištní taxy 1x ubytování v hotelu Panafric 4* se snídaní 10x ubytování v NP dle programu 4* - 5* s plnou penzí veškeré transfery dle programu terénním Landcruiserem se zvedací střechou a garancí místa u okna vstupy do národních parků a navštívených památek aktivity a safari dle programu služby profesionálních anglicky hovořících průvodců během zájezdu
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
2x vstupní víza do Keni (á 51,- USD, nutno žádat min. 3 před odletem elektronicky) a 1x do Tanzánie (50,- USD na místě) příplatek za jednolůžkový pokoj cestovní pojištění

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
7.7. (So)19.7. (Čt)13Bez stravy154.990,- Kč
4.8. (So)16.8. (Čt)13Bez stravy154.990,- Kč
6.10. (So)18.10. (Čt)13Bez stravy154.990,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045