Římské Koloseum, Itálie

Keňa - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do KeniNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Keni? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Keni 2018 - ilustrační fotografie

Jestli chcete poznat skutečnou Afriku a její exotickou přírodu, kde můžete pozorovat divoká zvířata a zažít opravdové dobrodružství, neváhejte a navštivte Keňu. Nachází se přímo na rovníku a nabízí to, co byste jinde nenašli. Když se řekne Keňa, tak každého hned napadne - safari. Pro nás Evropany je skutečně fascinující představa afrických planin, kde narazíme na volně se pohybující slony, antilopy, lvy a žirafy. Safari je asi největším lákadlem této země a každoročně sem přijíždějí miliony lidí, aby ho zažili na vlastní kůži. Nalezneme zde národní parky a přírodní rezervace jako je Masai Mara, Tsavo či Amboseli.

Keňa je skutečným rájem na zemi. Lidé sem jezdí i za přírodními krásami. Stále více turistů láká hora Mount Kenya s večně zasněženým vrcholkem, jelikož je to opravdu unikátní, když si uvědomíme, že se nacházíme na rovníku. Dále zde nalezeneme horský masiv Mount Elgon, Viktoriiono jezero či jezero Turkana. Milovníci historie si zde také přijdou na své. Čekají tu na vás ruiny svahilského města Gedi či archeologické naleziště Hyrax Hill. A v neposlední řadě je opravdu zajímavou zkušeností pozorování a seznámení se s tradiční kulturou zde žijících kmenů. Asi největším lákadlem jsou zde Masajové. Zdobí se krásným barevnými korálky, pijí typický nápoj z kravského mléka a krve a mladí bojovníci zkouší měřit své síly v boji se lvem. To vše je důvod, proč si Keňu nesmíte nechat ujít.

Hlavním městem je Nairobi. Nachází se v jihozápadní části země. Centrum města je rozděleno ana tři části hlavními třídami Kenyatta Avenue a Moi Avenue. Vaše první kroky mohou vést na náměstí City Square se sochou a mauzoleem Joma Kennyaty, které představuje opravdové centrum. Nachází se zde vládní budovy, banky a významné úřady a instituce. Vytvářejí moderní vzhled města společně s luxusními hotely a obchody. vidění je zde Kennyatta International Conference Centre s vysokou věží a například mrakodrap Lonrho House či Nation Centre. Směrem na sever začnou moderní budovy ubývat a dostanemte se do chudinské čtvrti River Road District. Nacházejí se zde levné hotely a restaurace, ale také je zde nebezpečí, že vás okradou. Navštívit ve městě můžete Národní divadlo, Národní muzeum, Železniční muzeum či muzeum Karen Blixen. Asi největším lákadlem je zde ale na okraji města se nacházející Národní park Nairobi, kde můžete pozorovat život divokých zvířat a přitom v dálce pozorovat majestátní mrakodrapy. V okolí města můžete nalézt skanzen Domas of Kenya v Langatě s ukázkou tradičních tanců a hudby, Pěstrosí park, Žirafí centrum či Sloní sirotčinec Davida Sheldricka. Nedaleko města Nakuru se nachází slavné naleziště Hyrax Hill, které určitě stojí za to navštívit.

Poznávací zájezd do Keni 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem je zde Mombasa. Nachází se v jihovýchodní části země, na pobřeží Indického oceánu. Jedná se o velmi významný africký přístav. Díky své poklidné atmosféře je ideálním místem odpočinku. Určitě zde musíte navštívit Staré město. Nalezneme zde směsici různých stylů a tradic. K vidění je zde nejstarší mešira Mandry z 16. století, mešita Basheikh a krásné hrobky. Další zajímavou památkou města je monument dvou párů sloních klů nad ulicí Moi Avenue. Dominantou města je pevnost Fort Jesus z 16. století. Mezi nejzajímavější části pevnost patří Ománský dům z 18. století nabízející krásný výhled na město, Palác Mazruiů a Ulička lukostřelbů. Též se zde nalézá muzeum. Pouhých několik kilometrů od města se nachází Halerův park, což je nejkrásnější botanická zahrada v zemi. Severním směrem od města, asi po 250 km se můžete dostat do historického města Lamu. Jedná se o nádherné arabské město, které se stalo "mekkou" turistů. Bylo vystavěno z korálových kamenů a mangrového dřeva.

K vidění je zde pevnost Fort Lamu s Muzeem životního prostředí, mešita Mnarani, mešita Pwani ze 14. století, mešita Jumaa, muzeum Lamu, muzeum Swahili House, Německé poštovní muzeum a Oslí útulek. Díky své jedinečnost se dostalo na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Pouhých 125 km od Mombasy narazíme na nejstarší turistické letovisko země, na Malindi. Nalezneme zde krásný portugalský kostel a sloup Vasco da Gamy. Nedaleko odtud se nachází chráněné přírodní oblasti Arabuko-Sokoke a Watamu.

Watamu je mořským národním parkem a je rájem milovníků potápění a pozorování tak bohatého života korálových útesů. Pouhé 4 km od Watamu se nalézají ruiny města Gedi ze 13. století. K vidění je zde palác, Velká mešita z 15. století, hrobka ve tvaru rýhovaného pilíře, Dům skrytého nádvoří, Dům nůžek atd. Již zmíněné Arabuko-Sokoke je největším a také posledním původním pobřežním pralesem ve Východní Africe. Asi kilometr od ruin města Gedi se nachází Motýlí farma. Nedaleko města Malindi můžete také navštívit Krokodýlí farmu a Hadí park. Dalším zajímavým místem, které zde stojí za zmínku, je propadlina Marafa. Nachází se asi 30 km od Malindi a jedná se o geologickou anomálii, které se přezdívá "Pekelná či Ďábelská kuchyně".

Dále zde na pobřeží Keni nalezneme ruiny Mnarani s Velkou mešitou, Malou mešitou ze 16. století a částí městského opevnění. Nedaleko odtud se nachází ruiny Kitoka s mešitou a vesnička Takaungu, která je asi nejstarším otrokářským přístavem země. Na východě země nalezneme také významné archeologické naleziště Thimlich Ohinga. Jedná se o původní kamenné hradiště nejspíše z 15. století. Dále zde nalezneme pozůstatky otrokářské svahilské osady ze 14. - 15. století Jumba la Mtwana v zátoce Mtwana Creek. K vidění je zde například Mešita u moře, Dům mnoha dveří č hrobky.

Poznávací zájezd do Keni 2018 - ilustrační fotografie

V centrální části země můžete navštívit město Meru s menším Národním muzeem. Největším lákadlem je zde ale nedaleký Národní park Meru, kde žila i slavná lvice Elsa. Vidět zde můžeme bílé nosorožce, slony, lvy, gepardy, gazely, oryxi, zebry, buvoly, opice, krokodýly č žirafy. Dalším zajímavým městem je zde Nyeri, které je vstupní branou do Národního parku Aberdares. Nalézt zde můžeme muzeum Lorda Baden-Powella. Již zmíněný národní park Aberdares je nejvýše položeným parkem v Africe. Krajina dominuje hustý deštný prales s tajemnou atmosférou. Zahlédnout zde můžete slony, buvoli, nosorožce černého, antilopy bongo, černého servala či černého leoparda. Nedaleko se nachází i Národní park Mt. Kenya s dominující horou Mount Kenya. Je to ideální místo pro milovníky horských túr a horolezectví. Dále se zde nachází městečko Nyahururu s nádhernými vodopády pojmenovanými po Josephu Thompsonovi a prehistorické naleziště Kariandusi nedaleko jezera Naivasha.

Na západě země na nás čeká třetí největší město Kisumu. Nachází se nedaleko překrásného Viktoriina jezera. Nalezneme zde muzeum Kisumu, Kisumské tržiště a útulek pro impaly. Pouhých 8 km odtud se nachází Ptačí útulek. Dalším městem je zde Kisii, které je proslaveno těžbou masteku a výrobem různých předmětů z tohoto materiálu. Dále můžete zavítat do městečka Kericho. Je srdcem oblasti keňských plantáží čaje. I město Kitale je zajímavé a to hlavně díky svému muzeu a nedalekým národním parkům Mt. Elgon a Saiwa Swamp. V Mt. Elgonu na nás kromě exotických zvířat čeká i možnost navštívit zdejší jedinečné jeskyně Kitu, Mackingeny, Chepnyalil a Ronga. V Národním parku Saiwa Swamp, který se nachází v bažinaté oblasti, můžeme narazit na antilopu sitatunga, kočkodany, querezy atd. Dále se v této části země nachází rezervace Kakamega Forest s nedotčeným tropickým deštným pralesem.

A sever Keni je opravdovým rájem cestovatelů. Žijí zde kmeny Samburu, Turkana, Rendille, Boran a El-Moro, které patří k těm nejzajímavějším na světě. Nachází se zde legendární jezero Turkana, které je největšímv celé zemi a je považováno za "kolébku lidstva". Navštívit zde můžete Marich Pass field Studies Centre, jeskyni Elgeyo Escarpment, městečko Lomutu se zajímavými trhy, rezervaci South Turkana, vodní elektrárnu Turkwel Gorge, městečko Isiolo či ranč Lewa Downs, který je útulkem pro nosorožce a další divoká zvířata. Nedaleko jezera Turkana se nachází Národní park Sibiloi s facinujícími archeologickými nálezy lidských kosterních ostatků.

Dalším zajímavým místem země je naleziště Olorgasailie vzdálené asi 40 km od Magadi. Dále jeden z největších národních parků světa Tsavo, které se dělí na Západní a Východní park. Nachází se nedaleko Mombasy. A vidět zde můžeme mnoho exotických zvířat, jedinečný lávový proud Shetani, prameny Mzima Springs, největší lávový proud světa Yatta Plateau, nádherné vodopády Lugards Falls a přehradu Aruba Dam. Ale když se řekne Afrika, tak snad každý si musí vzpomenout na Národní park Masai Mara. Je velkým turistickým lákadlem také díky tomu, že se jedná o keňskou část světově známého Národního parku Serengeti v Tanzánii. Též je domovem kočovných valečníků kmene Masajů, prohlédnout a vyfotografovat si můžete vesničku Oloolaimutiek. Tento jednečný park se nachází na jihozápadě země a nabízí ná opravdu širokou škálu exotických zvířat. Opravdovým zážitkem je zde každoroční migrace pakoňů hřivnatých.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Keni

Klasický poznávacíLetecké safari v Keni
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045