Římské Koloseum, Itálie

Dobrodružství Aljašky a Yukonu

Destinace: Aljaška
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava: Bez stravy
Cena za osobu od: 130.990,-
Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu Dobrodružství Aljašky a Yukonu

Program zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Anchorage. Po příletu transfer na hotel, ubytování, nocleh.
2. den CHUGACH MOUNTAINS
Odjezd do Chugach Mountains. Za dobrého počasí uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley (6194 m). Cestou do Glennallen navštěva farmy pižmoňů (fakultativně). Pak procházka k vyhlídce na ledovec Matanuska, nocleh.
3. den NP WRANGEL – ST. ELIAS
Časně ráno odjezd do NP Wrangell- St.Elias, návštěva infocentra. Putování podél horských štítů přerušíme v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Přejezd podél hranice parku aljašskou přírodou do Tok, nocleh.
4. den KANADA – DAWSON CITY
Po „dálnici“ Alaska Highway a později silnici Top of the World příjezd do zlatokopecké osady Chicken. Přejezd kanadské hranice, trajekt přes řeku Yukon a příjezd do Dawsonu. Večerní procházka městem, volný program, nocleh.
5. den KLONDIKE - BONANZA CREEK
Pěší výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu legendárního českého polárníka Jana Eskymo Welzela a vyhlídka z vrcholu Dómu na město. U zlatonosného Králičího potoku – později Bonanza Creek si prohlédneme kdysi největší rypadlo na těžbu zlata (fakultativně) a vyzkoušíme si rýžování zlata na potoce Goldbottom Creek. Večer návštěva místního kasina, kde své vnady předvádějí kankánová děvčata po vzoru tanečnic před sto lety. Nocleh v Dawson City.
6. den YUKON – WHITEHORSE
Cesta do metropole Yukonu Whitehorse. Možnost procházky k peřejím Five Finger Rapids na řece Yukon. Zastávka u jezera Laberge s možností koupání v teplých pramenech v Takhini. Výlet podél Yukonu v Miles Canyon a zastávka u parníku SS Klondike. Nocleh ve Whitehorse.
7. den WHITE PASS – SKAGWAY
Cesta do Skagway bude nejlepším připomenutím zlaté horečky 1897, kdy přes Chilkhoot Pass proudily do Dawsonu tisíce dobrodruhů. Úžasnou krajinou vysokohorské tundry se přesuneme do Skagway. Zájemci se mohou svézt vláčkem přes průsmyk White Pass (fakultativně). Nocleh ve Whitehorse.
8. den ALASKA HIGHWAY – TOK
Prohlídka Whitehorse, návštěva infocentra. Zastávka v Haines Junction s možností zhlédnout projekci o rezervaci Kluane. Zastávka u jezera Kluane, procházka k Soldiers Summit – místu, kde byla dokončena heroická stavba aljašské dálnice. Nocleh v Toku.
9. den ALASKA RANGE – FAIRBANKS
Podél pohoří Alaska Range pokračujeme do Delty a dále podél řeky Tanana do North Pole, kde navštívíme dům Santa Clause. Příjezd do Fairbanks, prohlídka města. Navečer návštěva zábavního parku Alaskaland,, nocleh.
10. den SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH
Ráno odjezd k Severnímu polárnímu kruhu. Zastávka v infocentru Aljašského ropovodu, přejezd řeky Yukon. Krátký výlet k vyhlídce u Finger Mountain. Nocleh ve Fairbanks.
11. den FAIRBANKS – DENALI
Cestou do NP Denali zastávka v Nenana, kde se odehrávají unikátní sázky na to, kdy prasknou ledy na řece Tenana. V Denali návštěva infocentra a zhlédnutí filmu o této rezervaci. nocleh.
12. den NÁRODNÍ PARK DENALI
Brzy ráno cesta do NP Denali autobusem s odborným výkladem. Zastávky s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků... Po návratu možnost raftingu na řece Nenana. Nocleh v těsné blízkosti rezervace.
13. den TALKEETNA – SEWARD
Odjezd do Talkeetny s možností letu kolem Mt. McKinley s přistáním na ledovci (fakultativně). Cestou pozorování táhnoucích lososů (bez záruky). Ve Wasille se dozvíme o slavném běhu psích spřežení Iditarod. Z Anchorage se vydáme Kenaiským polo ostrovem do Sewardu na břehu Aljašského zálivu.
14. den KENAI FJORDS
Plavba lodí ve fjordech rezervace Kenai Fjords (fakult.) s pozorováním mořských vyder, velryb, lachtanů a dalších zvířat. Odpoledne se nabízí buď let helikoptérou na ledovec Goldwin (fakult.) s možností svézt se psím spřežením či procházka k ledovci Exit s průvodcem.
15. ANCHORAGE – PRAHA
Odjezd ze Sewardu do Anchorage, podle času odletu prohlídka města nebo volný program. Večer odlet do Prahy.
16. den LET NA TRASE

17. den PŘÍLET DO PRAHY

Termíny 3.-19.7. a 17.7.-1.8. 2013 jsou prodlouženy o 1 noc v Anchorage v závěru zájezdu.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
leteckou přčeského průvodce epravu a letištní taxy 14x ubytování kategorie 3* (
15x u termínu 3.-19.7. a

17.7.-1.8. 2013
) doprava vozy či mikrobusy vstupy do národních parků služby
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
fakultativní vstupy a výlety / stravování a spropitné vstupní autorizaci do USA. Žádost podejte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov vízum do Kanady (zajistí CK za 2.500,- Kč)
NAVÍC V CENĚ
rýžování zlata zlatokopeckou panví v Dawson City celodenní výlet na Severní polární kruh putování do Skagway
Dawson: město zlatokopů.

Objev zlata na Králičím potoku v roce 1896 proměnil Dawson v jedno z největších měst Kanady. Dvě stovky parníků pojily město s civilizací a zásobovaly 40 tisíc obyvatel vybraným zbožím. Nechyběli ústřice, čerstvá zelenina či luxusní alkohol. Dawson dýchal zlatými nuggety a okázalou zábavou. Co horníci vykutali, většinou na místě utratili. Mezi největší marnotratníky patřil Alex McDonald, který přivedl do města karavanu sta mul ověšených praskajícími vaky zlata. I když prý shromáždil kov za 20 milionů dolarů, zemřel v chudobě, jelikož většinu bohatství věnoval charitě. Billa Gatese proslavily bizarní lázně v šampaňském a to, že skoupil všechna vejce v Dawsonu - dolar za kus, jen aby se pomstil hádavé ženě a ona si musela odepřít svou oblíbenou ranní omeletu. Jiní, mezi nimi i spisovatel Jack London, jenž narýžoval 4,5 dolaru, dali městu brzy sbohem. Švédský emigrant John Nordstrom prodal svůj pozemek za 15 tisíc dolarů, odjel zpět do Seattlu, kde založil veleúspěšnou síť obchodů s obuví Nord-strom's Department Store. Prodaná parcela vynesla rok nato novému majiteli dva miliony dolarů. Hliněné ulice Dawsonu voní dodnes nostalgií klondajské horečky. Ze salonů v ulicích zchátralých domů s falešnými štíty znějí hlasité výkřiky bavících se hostů.

Termíny zájezdu

OdDoDnyStravaCena za osobu
1.8. (St)16.8. (Čt)16Bez stravy130.990,- Kč

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045