Římské Koloseum, Itálie

Aljaška - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd na AljaškuNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů na Aljašku? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd na Aljašku 2018 - ilustrační fotografie

Aljaška je největším státem Spojených států amerických nacházejícím se na severozápadě Severní Ameriky. Samotný název Aljaška byl převzat z Aleutské slova Alyeska, které znamená "Velká země". Pokud se řekne Aljaška, snad každému se vybaví nádherná drsná příroda, zlatá horečka, dobrodružství, lední medvědi a divocí vlci.

Snad každý milovník dobrodružství by se rád vydal do této krajiny opředené romantikou, kde je možné stanout na místech, kde ještě nikdy nikdo nestál.

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, nepočítejte s tím, že se budete moci pohybovat autem, jelikož zde není moc velká silniční síť. Za to můžete ale využít psích spřežení, lodí či menších letadel. Na celém území se nalézá 9 národních parků, 10 národních chráněných oblastí, 2 historické parky, 2 národní lesy a 2 národní památky.

Hlavním městem je Juneau ležícím na jihovýchodním pobřeží země. Zde je k vidění sídlo guvernéra Aljašky, ruský ortodoxní kostel sv. Mikuláše z 19. století, Aljašské státní muzeum, Aljašský Kapitol, kostel Nejsvětější Trojice, dům soudce Wickershama.

Poznávací zájezd na Aljašku 2018 - ilustrační fotografie

Největším městem země je Anchorage nacházejícím se na jihu Aljašky. Prohlédnout si tu můžete krásný hřbitov, radnici, Muzeum Oskara Andersona, Dům prvního starosty města Leopolda Davida, budovu federálního soudu, ruský ortodoxní kostel sv. Mikuláše, Muzeum historie a umění, Aljašské indiánské centrum.

V samém srdci aljašky byste mohli navštívit město Farbanks s Aljašskou univerzitou, Muzeem severu, Výzkumnou zvířecí stanicí, botanickou zahradou Georgeson a budovu Masonic. V okolí můžete ještě nalézt Pioneer park či bývalý zlatý důl El Dolardo.

Ale Aljaška je spíše o přírodních památkách než o těch architektonických, takže určitě musíte navštívit Národní park Denali, ve kterém leží i nejvyšší hora Severní Ameriky - Mt. McKinley. Čekají tu na vás nedozírné krajinné scenérie s majestátními ledovci, zalesněnou tajgou, i zpustlou tundrou, ale především zde žije mnoho zvířat. Na Aljašce můžeme pozorovat polárního soba, losa, lišku, medvěda grizzly, vlky, skalní orly či aljašskou ovci.

Dalšími národními parky jsou například Kenai Fjors (krásné fjordy a ledová pole), Kobuk Valley, Gates Of The Arctic (rozsáhlá oblast za polárním kruhem), Lake Clark, Wrangell - St Elias a Katmai.

Poznávací zájezd na Aljašku 2018 - ilustrační fotografie

Z historických parků stojí za návštěvu Sitku na jihovýchodě země. Na tomto území v minulosti žil indiánský kmen Tlingitů, který tu po sobě zanechal mnoho památek, především historických obydlí. K vidění je mnoho indiánských totemů, muzeum Sheldona Jacksona s domorodými výrobky či se můžete nechat okouzlit ukázkou indiánských tanců a rituálů. Z dalších památek zde nalezneme pravoslavnou katedrálu sv. Michala či Castle Hill. Celá tato oblast je domovem pro vydry, orly či tuleně. Nedaleký ostrov St. Lazaria se stal útočištěm pro různé druhy divokého ptactva a díky tomu byl také vyhlášen zvířecí rezervací země.

Dalšími zajímavými místy jsou chráněná přírodní území Bering Land Bridge (pozůstatky pevninského mostu, který pojil Aljašku s Asií), chráněná oblast Noatak, národní rezervace YukonCharley Rivers, oblast kolem řeky Alagnak, národní historický park Klondike Gold Rush (vzpomínající na zlatou horečku roku 1898), město Barrow s Domorodým centrem kmene Inupiatů, národní památka Aniakchak, historická oblast Aleutských ostrovů, národní památka - oblast Cape Krusenstern.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy na Aljašku

    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045