Římské Koloseum, Itálie

Americký Západ - Zlatý Okruh

Destinace: USA
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh Americký Západ - Zlatý Okruh

Popis zájezdu

Trasa zájezdu:
Města v záři slunce a přírodní divy uSA
Další informace:
poznámka: S ohledem na klimatické podmínky je v jarních měsících možná úprava trasy.
Tip pořadatele:
Vysoká horstva, strhující krajina rudých skal či třpytivá velkoměsta pobřeží pacifiku. Rozmanitost téhle cesty je doslova ohromující.

Program zájezdu

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy do Los Angeles. Transfer na hotel, ubytování, nocleh.
2. den LOS ANGELES
Prohlídka LA. Čeká nás Chodník slávy s otisky rukou celebrit Hollywoodu, premiérové kino Mann's Chinese a Kodak Theater, Sunset Drive, čtvrtě Beverly Hills s exkluzivním centrem Rodeo Drive, pláže Venice Beach či přímořská Santa Monica s kolotočem, který posloužil coby kulisa ve filmu Podraz. K zážitkům patří i návštěva filmových studií Universal Studios (fakultativně).Nocleh v Los Angeles.
3. den SAN DIEGO
Přejezd do San Diega. Prohlídka čtvrtí El Pueblo, Old Town, Gas Lamp a přístavu. Možnost návštěvy vodního parku Sea World, případně let. lodě Midway (vstupy fakultativně.). Nocleh v San Diegu.
4. den JOSHUA TREE
Prohlídka NP Joshua Tree – strhující rezervacežulových skal a pitoreskních lesů juk krátkolistých. Přes Mohavskou poušť přejezd do Williamsu. Část cesty po Route 66, která jako první cesta spojila východ se západem, nocleh.
5. den GRAND CANYON
Ráno odjezd k největší atrakci Arizony i celých USA - totiž k Velkému kaňonu. Fakultativně let nad obří hříčkou pří rody o délce 446, šířce 29 a hloubce až 1,8 kilometru. Ko losální útvar si vychutnáme z úžas ných vyhlídek, případnězkusíme i výlet po okraji. Odjezd do Mexican Hat v rezervaci Navahů, nocleh.
6. den MONUMENT VALLEY
Snad každého napadne, že tohle už viděl. Vždyť úvodní scéna z filmu Tenkrát na západě s rudými monolity proslavila údolí po celém světě. Možnost prozkoumat údolí ve vozech navažských indiánů(fakultativně). Čeká nás také zdolání kolmé stěny (vozem) v Údolí bohů,případně i vyhlídka Muley Point, překročenířeky Colorado a návštěva NP Capitol Reef s petroglyfy a pozůstatky mormonské osady. Nocleh v Torrey.
7. den MAGICKÝ BRYCE CANYON
Cesta podmanivou krajinou, kde se kdysi ukrýval před zákonem bankovní lupiča vrah R.L. Parker alias Butch Cassidy, do NP Bryce Canyon. Rezervace s rudými jehlany navažského vápence je považována za vrcholné dílo čarující přírody Utahu. Kouzlo parku vychutnáme z vyhlídek, i méně zdatní turisté ocení výlet do nitra kaňonu. Nocleh v okolí parku.
8. den ZION – LAS VEGAS
Průzkum NP Zion, jehož krajinný vzorec určují hluboké kaňony a divoké říčky. Podnikneme pěší výlet k některému ze zajímavých míst parku. Přesun do Las Vegas – velkoměsta hazardu a oslnivých atrakcí. Projížďka po nejživější ulici tzv. Stripu spojená s návštěvou vybraného kasina a večeří. Ve zbytku dne volno za povzbudi vého cinkotu mincí herních automatů. Nocleh v Las Vegas.
9. den LAS VEGAS - HOOVER DAM
Volný program nebo výlet k jedné z nejvyšších přehrad světa Hoover Dam (221 m), jejíž 2,5 milionů kubíků betonu by stačilo k postavení silnice z Los Angeles do New Yorku. Nocleh v Las Vegas.
10. den ÚDOLÍ SMRTI
Odjezd do NP Údolí smrti. Navštívíme nejteplejší a nejníže položený bod západní polokoule a vžijeme se do pocitůpionýrů, kteří v ďábelském údolí sevřeném hroty vysokých hor hledali cestu do vysněné Kalifornie. Podél pohoří Sierra Nevada přejezd k Mammoth Lakes.
11. den ÚCHVATNÝ YOSEMITE
Prohlídka jezera Mono Lake ozdobenéhošedivě bílými vápencovými věžemi. Pak navštěva městečka duchů Bodie a nasledně se protáheme průsmykem Tioga Pass do NP Yosemite. Navštěva Yosemitské údolí s nejvyšším vodopádem (739 m) severní Ameriky. Nocleh v Oakhurst v blízkosti národního parku.
12. den YOSEMITE - SEKVOJE
Ráno návštěva pohádkového háje sekvojí obrovskych Mariposa Grove. Kdo nikdy neviděl tyhle velikány o váze 600 tun, neuvěří... Pak se vydáme na vyhlídku Glacier Point s omračující panoramoužulových masivů Yosemitu. Přejezd na pobřeží Pacifiku, nocleh
13. den BIG SUR - MONTEREY
Do San Francisca se vydáme po Pacific Highway, legendární cestě vytesané do strmých stěn útesů. Tady je to pravé místo syrové přírody, pláží, surfařů či utajených rezidencí. Zastávka v Carmelu, kde v r. 1986 starostoval herec Clint Eastwood. Pobřežní cesta 17 Mile Drive nás přivede ke slavnému golfovému hřišti Pebble Beach a dále až k zátoce Monterey, které právem Kaliforňanéříkají „nejkrásnější setkání země a oceánu“.Do Monterey zasadil J. Steinbeck knihu Na plechárně a R. L. Stevenson zde hledal inspiraci k napsání Ostrova pokladů. K večeru příjezd do San Franciska.
14. den SAN FRANCISCO
Návštěva nejzajímavějších míst města. Uvidíme Golden Gate Bridge, pitoreskníČínskou čtvrť, přístavní Fisherman’s Wharf i prudké ulice u Russian Hill. Svezeme se kabelovou tramvají (cable-car – fakultativně)a podnikneme plavbu do zátoky s výhledy na oba mosty a ostrov Alcatraz – legendární káznici, v níž byl rovněž vězněn mafián Al Capone. Nocleh v San Francisku.
15. den SAN FRANCISCO A ODLET
Dopoledne volný program, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy.
16. den PŘÍLET DO PRAHY

Informace o zájezdu

Cena zahrnuje:
• leteckou přepravu a letištní taxy
• 14x ubytování kategorie 3* (se snídaní)
• doprava mikrobusy (pouze)
• vstupy do národních parků
• služby českého průvodce
Fakultativní služby:
Příplatek za jednolůžkový pokoj  14.500,- kč

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045