Římské Koloseum, Itálie

USA - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do USANechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do USA? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do USA 2018 - ilustrační fotografie

USA, oficiálním názvem Spojené státy americké, je federativní prezidentská republika nacházející se v Severní Americe. Svou rozhlohou patří mezi největší země světa. Díky tomuto faktu nám nabízí nepřeberné možnosti prožití dovolené. Objevujte krásy národních parků jako je Yellowstone, navštivte unikátní Grand Canyon či Niagarské vodopády a nezapomeňte také na krásné památky čekající v rušných velkoměstech.

Hlavním městem je Washington, D. C. nacházející se v centrální části atlantského pobřeží, na břehu řeky Potomac. Za dominantu města můžeme považovat Kapitol z 18. století, jež je sídlem amerického Kongresu. Dále určitě musíte vidět Bílý dům z 1. poloviny 19. století, sídlo amerického prezidenta, jež je přístupný i veřejnosti. Naleznete zde i mnoho muzeí například Lekářské či Indiánské. Pokud se vydáte směrem od Kapitolu k Washingtonově monumentu projdete přes obrovský park National Mall lemovaný muzei Smithsonianovy instituce. Dále ve městě můžete vidět unikátní budovu ministerstva obrany Pentagon, Lincolnův památník, Památník Thomase Jeffersona, Arlingtonský hřbitov, Muzeum o holocaustu, Muzeum historie světového textilu, Knihovnu kongresu, Rooseveltův památník.

Největším městem USA je New York ležící na severovýchodě země. Přezdívá se mu "Velké jablko". Pokud se dostanete do tohoto ohromného města, jistě musíte jet na Manhattan. Nalezneme zde symbol města Sochu svobody na malém ostrůvku. Dále se můžete těšit na mrakodrap Empire State Building, z jehož vyhlídkové plošiny si můžete vychutnat jedinečný výhled na část města. Dále ve městě můžete navštívit Greenwich Village a setkat se zdejší bohémou, ve čtvrti SoHo na vás čekají malé krámky s různými věcmi, Chelsea je střediskem zábavy, umění a také hříchu a určitě musíte zajít do Chinatownu, takové malé Číny v centru velkoměsta. Ve městě můžete ještě vidět krásnou radnici City Hall z 1. poloviny 19. století, knihovnu Morgan Library, Americké přírodovědné muzeum, budovu Federall Hall z 19. století, muzeum National Academy of Design, Metropolitní muzeum, unikátní budovu nádraží Grand Central Terminal z 1. poloviny 20. století, mrakodrap Flatiron Building tzv. "žehličku", krásný Central park, jednu z nejstarších ulic města - divadelní Broadway, botanickou či zoologickou zahradu, ulici luxusních značek Fifth Avenue, zábavní parky na Coney Islandu, kostel Trinity Church, Lincolnovo centrum, neonové náměstí Times Square, budovu Chrysler, Brooklynský most, Rockefeller Center.

Poznávací zájezd do USA 2018 - ilustrační fotografie

Druhým největším městem je Los Angeles nalézajícím se na západním pobřeží země. Nalézt zde můžeme centrum filmového průmyslu Hollywood chodník slávy Hollywood Boulevard, zajímavou budovu radnice, stadion Los Angeles Memorial Coliseum, čtvrt Chinatown, přírodní amfiteátr Hollywood Bowl, muzeum J. Paul Getty, Hollywoodské voskové muzeum, čtvrť luxusních značek Rodeo Drive, domov známých osobností Bel Air, loď Queen Mary jež je sestrou známěho Titanicu, krásný Griffith Park s observatoří a muzeem, muzeum Museum of Tolerance, budovu Watts Towers a čtvrť Beverly Hills. Zhruba hodinu jízdy odsud se nachází ve městě Anaheim dětský zábavní park Disneyland.

Dále můžete navštívit třetí největší město Chicago ležící u pobřeží Michiganského jezera. Často se mu přezdívá "Větrné město" a také "Město zahrad". Dělíme ho na 4 částí a to Downotown, West Side, South Side a North Side. Jednou z nejvýznamnějších staveb města je nejvyšší budova USA Sears Tower. K vidění zde česká čtvrť Pilsen, Douglas Park, Humboldt Park, Garfield Park, muzeum Museum of Contemporary Art Chicago, kostel v Oak Parku, akvárium John G. shedd, slavná nákupní čtvrť Magnificent Mile s Chicago Water Tower či Wrigley Building, Institut umění, Field Museum, Muzeum vědy a průmyslu, Požární zbrojnice, planetárium Adler.

Asi nejkrásnější město země San Francisco se nachází na západním pobřeží. Symbolem města je visutý most Golden Gate z 1. poloviny 20. století. Kousek odtud můžete vidět na malém ostrově světově proslulou věznici Alcatraz, ve které byl vězněn i známý mafián Al Capone. Hned vedle se ještě nachází maják sloužící jako strážní věž. Opravdovou raritou je zde klikatá ulička Lombard Street. Krásný výhled na nejhezčí části města a již zmíněnou uličku si vychutnáte z rozhledny Coit tower na vrcholku Telegraph Hill. Zážitkem se pro vás může stát i jízda historickou tramvají Cable Car. Dále tu můžeme nalézt sochu Kryštofa Kolumba, zábavní centrum Molo 39, čtvrť China Town, hory Twin Peaks tyčící se nad městem, nejstarší stavbu města Mission Dolores, Sanfranciské muzeum moderního umění, akvárium, Asijské muzeum umění, Rodinné muzeum Walta Disneyho, nejvyšší budovu města Transamerica Pyramid.

Poznávací zájezd do USA 2018 - ilustrační fotografie

Opravdu krásnými koloniálními městy země jsou St. Augustine a Santa Barbara. V St. Augustine se můžete těšit na kamennou pevnost Castillo de San Marcos ze 17. století, koloniální španělskou čtvrť a zajímavou dřevařskou dílnu. V Santa Barbaře je k vidění františkánská misie s více než 200 let starým zvonem, Muzeum umění, Historické muzeum, pevnost Presidio z 18. století.

Ještě můžete vyrazit do města hříchu a hazardu Las Vegas, vesmírného města Houstonu, města sardinek Monterey, Oakladnu, San Diega, srdce Silicon Valley - San Jose, Sacramenta, slunečného Miami, město ropy Dallas, krásný Boston, Atlantu.

Z přírodních krás zde naleznete Redwood National and State Parks, Yellowstonský národní park, Národní park Carlsbad Caverns, Národní park Everglades, Hooverova přehrada, Yosemitský národní park, jezero Flathead, Indiánská rezervace Piegan Blackfeet, sopka Svatá Helena, Národní park Carlsbad Caverns, Larrabee State Park, Vodopády Great Falls, Historický trojúhelník kolonie Virginia, skalní soutězka Antelope Canyon, Národní park Hawaii Volcanoes, Národní park Mesa Verde, Národní park Olympic, nejrozsáhlejší labyrint jeskyní na světě Mammoth Cave National Park, jezero Tahoe, národní park Great Sand Dunes, vodopád Rainbow Falls, Alum Rock Park, chráněná pobřežní oblast Makena State Park, chráněné vulkanické území Pinacles National Monument, přehrada Lady Bird Lak, chráněná obalst Blackwater Falls State Park, Green Lakes State Park, ledovcové jezero Big Moose.

V USA je mnoho dalších památek. Vyjmenujeme jen některé, protože výčet by byl opraavdu dlouhý. Začneme městem Taos Pueblo s jediným existujícím společenstvím amerického domorodého obyvatelstva, památník Mount Rushmore nedaleko města Keyston, pevnost Alamo z 1. poloviny 18. století a španělský palác z 18. století ve městě San Antonio, Cummerových muzeum umění a zahrad ve městě Jacksonville, historické centrum French Quarter, Bourbon Street, Zoo Audubon, Botanická zahrada a katedrála St. Louis ve městě New Orleans, Dětské muzeum ve městě Providence, renesanční budova Texas State Capitol a novorománský hotel Driskill z 19. století ve městě Austin, Železniční muzeum ve městě Lomita, Muzeum železnice Union Pacific Railroad a amerického západu ve městě Council Bluffs, muzeum Smoki ve městě Prescott, Muzeum přírodní historie a vědy, Národní muzeum jaderné vědy a historie a Muzeum historie ve městě Albuquerque.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do USA

Klasický poznávacíAmerický západ - zlatý okruh
Klasický poznávacíMěsta a příroda východu USA
Klasický poznávacíMěsta a příroda západu USA
Klasický poznávacíMěsta východu USA a Kanady
Klasický poznávacíNapříč Amerikou
Trasa zájezdu New York • Niagarské vodopády • Cleveland • San Francisco • NP Yosemite • Death Valley • Las Vegas • NP Zion • NP Bryce Canyon • Lake Powell • NP Grand Canyon • zámek Montezuma •...
Opět pořádáme zájezd zaměřený na monumentální krajinu a přírodní zajímavosti západní Kanady s přídavkem tématicky podobných oblastí severozápadního USA. Na této cestě poznáte velkou část ze zdejších...
Klasický poznávacíNew York
Klasický poznávacíNew York a Florida
Klasický poznávacíNew York A Miami
  Následující1 - 2 - 3

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045