Římské Koloseum, Itálie

Aljašský Sen

Destinace: USA
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:

Popis zájezdu

Zahlédněte zasněžené vrcholky hor v Denali National Parku, postůjte ve stínu Mt McKinley, seznamte se s ledovcovým zeměpisem Aljašky, pozorujte kosatky, delfíny a lachtany, nechte se ohlušit hřmotem ledových vodopádů, objevte malebná panoramata poloostrova Kenai, zažijte zlatou horečku v Crow Creek Mine. - cestuje se ve speciálně přizpůsobených a nadstandartně vybavených maxi-vanech, v malých skupinkách, maximálně 13 lidí - skupinky jsou mezinárodní, průvodce hovoří anglicky - provází vás školený a profesionální průvodce, který také pro vás zařizuje volitelné aktivity jako túry, vyhlídkové lety, raftingy apod. - sami si rozhodujete o náročnosti a míře dobrodružství – jestli se vydáte na krátký či dlouhý trek, na pohodlnou loď nebo raft - popis jednotlivých túr obsahuje jen základní body, nabídka zastávek je mnohem bohatší a v programu je spousta prostoru na volbu mezi nabízenými aktivitami - zavazadla se převážejí na střeše vanu, limit na 1 osobu je jeden batoh/kufr + 1 spací pytel + 1 příruční zavazadlo - nocuje se ve vybraných kempech, pokud možno v národních parcích či poblíž, u jezer nebo u moře. Kempy v Americe jsou rozlehlé a dobře vybavené. Většinou tu najdete nejen toalety a sprchy, ale i prádelnu, obchody nebo bazén. - stany pro dva jsou pohodlné, vybavené podložkami, nádobím, lampami, chladicím boxem, potravinovými boxy, nádobami na vodu a stříškou proti slunci a dešti. Vezměte si vlastní spací pytel. - na jídle můžete dramaticky ušetřit díky dobrovolnému příspěvku 140 dolarů, za který se společně připravují v kempech některá jídla

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání cestovní smlouvy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, Vídně a Budapešti, přílet do Anchorage, vlastní transfer do hostelu, nocleh.

2. den: Ráno setkání s průvodcem a ostatními účastníky, odjezd z Anchorage. Užijete si slavného Denali National Parku – medvědů, vlků, losů či sobů.

3. den: Na programu je túra místní dvočinou, jejím vrcholem je Mt McKinley, s 6 154 metry nejvyšší hora Severní Ameriky.

4. den: Procházky, túry, rafting, to vše je možné, dokonce i vyhlídkový let helikoptérou.

5. den: Obdivujte ledovcový zeměpis a nádherné výhledy na horské vrcholy Aljašky po cestě do národního parku Wrangell-St Elias. Je obrovský a překypuje ledovci a majestátními horami. Mezi nimi vyčnívá Mt St Elias, druhá nejvyšší hora USA.

6. den: Pokračování ve Wrangell-St Elias.

7. den: Na cestě do Chickaloonu je nejkouzelnějším místem jezero Lake Louise s azurovou vodou a půdruhého kilometru vysokými horami v pozadí.

8. den: Cesta zpět do Anchorage, kde bude příležitost ochutnat vyhlášené místní mořské plody.

9. den: Další zastávkou je vyhlášené rybářské středisko Valdez, kde se vydáte na túru k malebným vodopádům Bridal Veil a Horsetail, uvidíte ledovec Worthington Glacier a uvidíte lososy plující proti proudu (závisí na sezoně). Možnost plavby kajakem k ledovci Shoup Glacier.

10. den: Pokračování.

11. den: Milovníci zvířat si užijí aljašskou divočinu – na lodní vyjížďce v Prince William Sound uvidí lachtany, delfíny a kosatky. Plavba končí ve Whittieru.

12. den: Zamíříte do Portage k ledovcovému jezeru Portage Glacier s ledovcovými krami.

13. den: Půvabné městečko Homer leží v překrásné zátoce Kachemak Bay uprostřed úctyhodného horského masivu.

14. den: Uvidíte několik jezer a ledovců a prohlédnete si drsné pobřeží lemující město.

15. den: Po známé vyhlídkové silnice National Scenic Byway se vrátíte zpět do Anchorage a po cestě můžete vyhlížet mořské běluhy. Nocleh v hostelu.

16. den: Volno v Anchorage, vlastní transfer na letiště, odlet.

17. den: Přílet do Prahy, Vídně, Budapešti.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045