Římské Koloseum, Itálie

Americký Most - Honduras, Nikaragua, Kostarika A Panama

Destinace: Honduras, Kostarika, Panama
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:

Popis zájezdu

Po šíji mezi Severní a Jižní Amerikou a mezi Atlantikem a Pacifikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Památky předkolumbovských indiánských kultur i španělská koloniální architektura, místní folklór. Lákavé bílé pláže Karibiku a Pacifiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány, ostrov pokladů Taboga, Panamský průplav. Pozemský ráj: karibské souostroví San Blás, písečné pláže snů s kokosovými palmami, korálovými útesy a vesničkami indiánů kmene Kuna.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha - San Pedro Sula - Copán.
Let do Hondurasu. Přejezd na hranice Guatemaly.

3.-5.den: Copán - Tela.
"Mayské Athény" Copán - ruiny jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): Hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Přejezd na pobřeží Karibiku. Tela: pláže s bílým pískem a kokosovými palmami, vesničky Garifunů. Možnost výletů do národních parků - na kajaku v bludišti mangrove, ráji ptáků, kajmanů a želv nebo šnorchlování na Punta Sal.

6.-8.den: Tela - Tegucigalpa - Managua.
Jízda na jih do metropole Hondurasu. Tegucigalpa: Parque Central s katedrálou, vyhlídka na město od obří sochy Ježíše. Přes hranice Nikaragui do koloniálního skvostu a bývalého hlavního města Leónu s největší katedrálou Střední Ameriky. Přejezd do metropole Nikaragui.

9.-10.den: Managua - Granada.
Managua: Área Monumental, jezero, park Míru se zbraněmi zalitými do betonu, avantgardní Nová katedrála, muzeum Acahualinca s 6000 let starými otisky lidských nohou. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanech nad kráterovým jezerem Tiscapa. Město květin Masaya: umělecké tržnice. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výstup na kráter, dříve považovaný za pekelnou bránu.

11.-13.den: Granada - Isla de Ometepe.
Výšiny a vesničky Pueblos Blancos - malebná Catarina, vyhlídka na kráterové jezero Laguna de Apoyo. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země - Granada. Lodí po Lago de Nicaragua: největší středoamerické jezero obývané 6 m sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe tvořený dvěma obřími vulkány vystupujícími z jezera - ekologický klenot primárního pralesa mj. s vřešťany a zelenými papoušky, starodávné sochy a petroglyfy indiánů Chorotega. Výstup do kráteru Maderas (1394 m).

14.-15.den: Isla de Ometepe - San Juan del Sur.
San Ramón: koupání v džungli pod 110 m vodopádem. Přejezd Rivaské šíje k Pacifiku. Pohoda u moře v prosluněném letovisku San Juan: písečné pláže, početné jídelny a bary.

16.-18.den: San Juan del Sur - Fortuna.
Další den v tichomořském letovisku. Přes hranice do kostarické Fortuny. Los Chiles: možnost výletu na člunech k jezeru Cano Negro, jedinečná rezervace s vegetací a zvířenou krajinného typu bažin a jezer tropických vnitrozemských nížin - Llanura de Los Guatusos: exotičtí ptáci, bazilišci, kajmani, želvy, opice, lenochodi.

19.-21.den: Fortuna - Santa Elena.
Městečko Fortuna: koupání pod vodopádem, nejaktivnější z kostarických sopek - Arenal (1633 m): pozorování nočních erupcí, termály Baldi, jezero Arenal. Santa Elena: Monteverde - biorezervace mlžného lesa: 400 druhů ptactva včetně quetzalů, tukanů, papoušků a kolibříků, obří stromy, liány, orchideje, motýli. Procházka po chodnících v horních patrech pralesa.

22.-24.den: Santa Elena - San José a národní parky.
N.P. Volcán Irazú (3432 m): pohled do kráteru nejvyšší kostarické činné sopky, Cartago, orchideje v Jardines Lankester. Pacifický N.P. Manuel Antonio: pláže, ostrovy, flóra a fauna tropického suchého lesa (leguáni, krabi, hadi, krokodýli, opice, nosáli). N.P. Volcán Poás (2704 m): kouřící kráter, trpasličí horský mlžný les, kávové plantáže. Metropole San José: divadlo, muzea, nákupy suvenýrů.

25.-27.den: San José - Cahuita - Boquete.
Horskou silnicí pod sopkou Barva (2906 m) a přes N.P. Braulio Carillo na pobřeží Karibiku. Procházka v N.P. Cahuita, opuštěné pláže s bílým pískem, možnost šnorchlování na korálových útesech, rybí hospůdky s karibskou hudbou calypso, původní obyvatelé - indiáni Bribri. Přes Río Sixaloa do Panamy. Po nové silnici panenskými pralesy pohoří Cordillera de Talamanca do Davidu a Boquete.

28.-30.den: Boquete - Panama City.
Chiriquí - provincie kávy a cukrové třtiny, horské Boquete plné květin. Zahrady humoru a poetiky El Explorador. Možnost výstupu na nejvyšší horu Panamy - Volcán Barú (3475 m), z níž lze vidět oba oceány. Kávové plantáže, horské lesy s jaguáry, pumami a tapíry. Přejezd do metropole Panama City.

31.-32.den: Panamský průplav, Portobelo.
Zdymadla Miraflores, jezero Lago Gatún. Soberanía - botanická zahrada a ZOO s chovem harpyjí. Balboa: Americký most oddělující kontinenty. Malebné Portobelo: španělská pevnost nad Atlantikem.

33.-35.den: Archipiélago de San Blás.
Přelet nad nejhlubším tropickým pralesem kontinentu na San Blás, souostroví v Karibiku a svět sám pro sebe. Vesnice indiánů Kuna, plavba na kánoích mezi korálovými ostrůvky s palmami s (prý) nejlepšími kokosovými ořechy na Zemi, koupání, spaní v hamakách v chatrčích indiánů.

36.-39.den: Taboga, Panama City - Praha.
Lodí na „ostrov květin“ s pohnutou minulostí - Taboga: rybářská vesnička s druhým nejstarším kostelem na západní polokouli, ruiny amerických válečných bunkrů, koupání, "hledání" pokladu kapitána Morgana. Metropole Panamy: koloniální Casco Viejo, Opičí stezkou na vyhlídku: panorama mrakodrapů downtownu, ruiny Staré Panamy. Nová atrakce - možnost výletu turistickým vlakem podél celého průplavu do Colónu při ústí do Atlantiku: druhá největší bezcelní zóna na světě. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 4800 km, lodí 100 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně) - vše pro 336
Počasí:
vzduch 20-33 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha


Termín č.336:
3.4.-11.5.2013
cena v Kč: 107 490,- V ceně je:
letecká doprava do Střední Ameriky a na ostrovy San Blas (333, 335, 336) včetně letištních tax a poplatků - s výjimkou odletových tax (27 - 40 USD) a příletové taxy do Managui cca 5 USD (332, 335), lodě po Lago de Nicaragua (kromě 333) a na Isla Taboga (333, 335, 336), veřejná a nájemní (mikrobus po trase v Kostarice) doprava (pohodlné dálkové autobusy, minibusy, taxi), ubytování (penziony, turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x hacienda na Ometepe (kromě 333) - po 2-4 osobách, s příslušenstvím, 2x v rodinách domorodců na San Blas v houpacích sítích (hamakách) - 333, 335, 336), průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.

Trasy 331 a 335, resp. 333 a 334 lze spojit do zájezdu 336 Americký most - Honduras, Nikaragua, Kostarika a Panama s kompletním programem.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045