Římské Koloseum, Itálie

Americký Most - Honduras A Nikaragua

Destinace: Honduras, Nikaragua
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:

Popis zájezdu

Zájezd Honduras a Nikaragua lze spojit do kompletního programu s Kostarikou a Panamou - po šíji mezi Severní a Jižní Amerikou a mezi Atlantikem a Pacifikem. Vzájemná blízkost, bohatství a pestrost krajinných typů, od pobřeží až po třítisícovky. Kordillery, dýmající sopky, tropické pralesy s bujnou vegetací a exotickou zvířenou. Památky předkolumbovských indiánských kultur i španělská koloniální architektura, místní folklór. Lákavé bílé pláže Karibiku a Pacifiku s teplým mořem. Obří sopečné jezero Nicaragua s unikátním ostrovem Ometepe, tvořeným dvěma vulkány, ostrov pokladů Taboga, Panamský průplav. Pozemský ráj: karibské souostroví San Blás, písečné pláže snů s kokosovými palmami, korálovými útesy a vesničkami indiánů kmene Kuna.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha - San Pedro Sula - Copán.
Let do Hondurasu. Přejezd na hranice Guatemaly.

3.-5.den: Copán - Tela.
"Mayské Athény" Copán - ruiny jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace (UNESCO): Hieroglyfické schodiště, pyramidy, hroby, stély, reliéfy a sochy. Přejezd na pobřeží Karibiku. Tela: pláže s bílým pískem a kokosovými palmami, vesničky Garifunů. Možnost výletů do národních parků - na kajaku v bludišti mangrove, ráji ptáků, kajmanů a želv nebo šnorchlování na Punta Sal.

6.-8.den: Tela - Tegucigalpa - Managua.
Jízda na jih do metropole Hondurasu. Tegucigalpa: Parque Central s katedrálou, vyhlídka na město od obří sochy Ježíše. Přes hranice Nikaragui do koloniálního skvostu a bývalého hlavního města Leónu s největší katedrálou Střední Ameriky. Přejezd do metropole Nikaragui.

9.-10.den: Managua - Granada.
Managua: Área Monumental, jezero, park Míru se zbraněmi zalitými do betonu, avantgardní Nová katedrála, muzeum Acahualinca s 6000 let starými otisky lidských nohou. Možnost adrenalinové jízdy na kladce na lanech nad kráterovým jezerem Tiscapa. Město květin Masaya: umělecké tržnice. N.P. Volcán Masaya s dýmající sopkou, výstup na kráter, dříve považovaný za pekelnou bránu.

11.-13.den: Granada - Isla de Ometepe.
Výšiny a vesničky Pueblos Blancos - malebná Catarina, vyhlídka na kráterové jezero Laguna de Apoyo. Nejstarší koloniální a nejpříjemnější město země - Granada. Lodí po Lago de Nicaragua: největší středoamerické jezero obývané 6 m sladkovodními žraloky. Ostrov Ometepe tvořený dvěma obřími vulkány vystupujícími z jezera - ekologický klenot primárního pralesa mj. s vřešťany a zelenými papoušky, starodávné sochy a petroglyfy indiánů Chorotega. Výstup do kráteru Maderas (1394 m).

14.-15.den: Isla de Ometepe - San Juan del Sur.
San Ramón: koupání v džungli pod 110 m vodopádem. Přejezd Rivaské šíje k Pacifiku. Pohoda u moře v prosluněném letovisku San Juan: písečné pláže, početné jídelny a bary.

16.-17.den: San Juan del Sur - Managua - Praha.
Návrat do Managui. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 24 000 km, po zemi 4800 km, lodí 100 km, pěšky 9x 5-18 km (volitelně) - vše pro 336
Počasí:
vzduch 20-33 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha


Termín č.331:
3.4.-19.4.2013
cena v Kč: 61 590,- V ceně je:
letecká doprava do Střední Ameriky a na ostrovy San Blas (333, 335, 336) včetně letištních tax a poplatků - s výjimkou odletových tax (27 - 40 USD) a příletové taxy do Managui cca 5 USD (332, 335), lodě po Lago de Nicaragua (kromě 333) a na Isla Taboga (333, 335, 336), veřejná a nájemní (mikrobus po trase v Kostarice) doprava (pohodlné dálkové autobusy, minibusy, taxi), ubytování (penziony, turistické hotely - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x hacienda na Ometepe (kromě 333) - po 2-4 osobách, s příslušenstvím, 2x v rodinách domorodců na San Blas v houpacích sítích (hamakách) - 333, 335, 336), průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, inf. materiály a DPH.

Trasy 331 a 332 lze spojit do zájezdu 334 Honduras, Nikaragua a Kostarika. Trasy 331 a 335, resp. 333 a 334 lze spojit do zájezdu 336 Americký most - Honduras, Nikaragua, Kostarika a Panama s kompletním programem.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045