Římské Koloseum, Itálie

Alžírsko - Do Srdce Sahary

Destinace: Alžírsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Alžírsko - Do Srdce Sahary Alžírsko - Do Srdce Sahary

Popis zájezdu

Lákavá expediční cesta až do samotného středu největší pouště světa Sahary - na náhorní plošinu Ahaggar s úchvatnými skalními scenériemi. Unikátní oáza - pětiměstí Ghardaia obývaná přísně religiózní sektou mozabitů. Horští Berbeři, pouštní Tuaregové na velbloudech i pobřežní arabský svět medin, bazarů a súků. Mimořádný zážitek - účast na tradičním tuarežském festivalu vítání jara le Tafsit s velbloudími závody, průvodem městem, tanci, hudbou a uměleckými řemesly.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha - Alžír - Constantine.
Letecky do metropole Alžírska na pobřeží Středozemního moře. Alžír: Kasba - labyrint uliček starého města pod citadelou (UNESCO), otomanská mešita Djemaa el-Djedid, Velká mešita, katedrála Notre Dame d´Afrique, národní muzeum Bardo. Do hor k nejkrásnějšímu římskému městu Severní Afriky - Džemily (UNESCO): Trajánův vítězný oblouk, mohutná sloupořadí, mozaiky, lázně, kapitol. Constantine - město s nádhernou polohou nad 140 m vysokou soutěskou se šesti mosty a vodopádem: římský akvadukt, antický Ďáblův most, nová obří mešita s islámskou univerzitou. Alžírský Yellostone Hammam Chella (Guelma) - 90° teplé prameny valící se po vápencové skále.

4.-6.den: Constantine - El Oued.
Numindská mohyla Medracen a archeologická perla Timgad (UNESCO) s dochovaným půdorysem římského města, amfiteátr, vítězný oblouk, veřejné latríny. Přes Saharský Atlas. Soutěska Tighanimine, tradiční berberské vesnice zavěšené nad úchvatným kaňonem Rhoufi. Bizarní pískovcové homole. Biskra - město, kde začíná Sahara. Kolem velkých solných jezer (za horka kolem poledne možnost pozorovat fata morgánu) a nekonečnými písečnými dunami Velkého východního ergu do oázy „tisíce bílých kupolí“ El Ouedu.

7.-8.den: El Oued - Ghardaia.
Přes starobylou oázu Touggourt: hrobky místních králů, palmová tvrz Temassine, památník Černé křížové výpravy do Timbuktu na západ do oázy Ghardaia (UNESCO), od 11. stol. obývaná izolovanou sektou mozabitů. Pětiměstí oáz v údolí M´Zab: palmérie s promyšleným systémem zavlažovacích kanálů, slavná pouštní tržnice, tradiční oděvy a zvyky, typické zubaté minarety, pouštní ZOO, přísně religiózní Beni Isguen, hřbitov v Melice s rozbitými nádobami - symboly konce života, mešita Sidi Brahim v El-Atteuf - zdroj inspirace Le Corbusierovi pro katedrálu v Ronchamp.

9.-14.den: Ghardaia - Taghit - El Goléa.
Kamenitou pouští do bílé oázy Laghouat s marabutem na skalním hřebeni. Saharským Atlasem do Ain-Sefra uprostřed červených pískovců. Hrobka cestovatelky I. Eberhardt. Podél marockých hranic do nejkrásnější oázy Sahary - Taghit: starý ksar obklopený písečnými dunami a palmáriemi, skvěle zachovalé prehistorické skalní rytiny. Úchvatné oázy Velkého západního ergu z červených vepřovic - Benni-Abes a Timimoun. Fantastické výhledy přes solné jezero na písečné duny. „Vlaštovčí hnízda“ - ksary přilepené na skalách. Oáza El Goléa: ruiny ksaru El Meina, hrob velikána katolické církve, misionáře a poustevníka Charlese Foucaulda.

15.-16.den: El Goléa - Tamanrasset.
Přejezd na jih nekonečnou pouští do oázy čtvrt milionu palem, slané vody a „plížící se duny“ - In Salah. Jízda NP Ahaggar kolem velkolepého kaňonu Araku, přes obratník Raka do geografického i faktického centra Sahary na náhorní plošině (1400 m) - Tamanrassetu.

17.-19.den: Hoggar.
Terénními vozy (s plnou penzí) do divokého masivu Atakor, perly sopečného pohoří NP Hoggar. Kaskádovitá jezírka Gueltas Afilale s rybkami, hluboké rokle, rozeklané skalní věže a jiné monumentální a bizarní útvary. Velkolepé panorama nasvícené „měsíční krajiny“ při východu slunce z plošiny Assekrem (2728 m) od Foucaldovy poustevny. Nejvyšší hora Alžírska Tahat (2918 m) a legendami opředená Ilamane (2739 m). Černošská vesnice Terhénanet s tradičními výrobky.

20.-22.den: Tamanrasset - Praha.
Tamanrasset: Africký trh, pestrá směsice černošského a arabského obyvatelstva a tajemných a hrdých Tuaregů, neodmyslitelně spjatých s velbloudy. Hrobka amenokala - vládce Tuaregů, označovaného jako berberského sultána. Festival vítání jara le Tafsit s s velbloudími závody, uměleckými řemesly, průvodem, hudbou a tanci. Přelet do Alžíru a dále domů.

Délka tras:
letadlem 4-5000 km, minibusem a džípy 3600 km, pěšky 2x 5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 20-33 °C
Nástupní místo:
Praha

Termín:
6.4.-27.4.2014
Cena v Kč: 70 890,-

V ceně je:
letecká doprava do Alžírska, přelet Tamanrasset - Alžír včetně letištních tax a poplatků, doprava pronajatým mikrobusem (místní řidič), pronájem terénních aut s místními řidiči v oblasti Hoggaru, vstupy do N.P., ubytování (turistické hotely, 2x horská chata v oblasti Hoggaru), český průvodce, místní průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.
V ceně není alžírské vízum (1800 Kč).

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045