Římské Koloseum, Itálie

Alžírsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do AlžírskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Alžírska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Alžírska 2018 - ilustrační fotografie

Alžírsko se nachází na severu Afrického kontinentu a jeho sousedy jsou Maroko, Mauritánie, Mali, Nigérie, Libye a Tunisko. Je to druhá největší země Afriky a snad z každého rádia a televize zde uslyšíte pokřik - "viva l´Algerie", jelikož místní obyvatelé jsou na svou zemi velmi pyšní. Dnes je to již země moderní a bezpečná avšak plná kontrastů.

Alžírsko se stává oblíbenou destinací pro milovníky poznávacích zájezdů, kteří touží vidět nádherné skalní kresby v Tassili nebo se procházet po měsíční krajině pohoří Ahaggar. Dnes je to nejnavštěvovanější země celé Afriky

Na severu země nalezneme ty nejúrodnější pláně a lesy. Na jihu pak nekonečně se táhnoucí poušť, datlové palmy a majestátní velbloudy. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští, pohostinní a z každého koutu na vás bude dýchat velmi příjemná atmosféra.

Poznávací zájezd do Alžírska 2018 - ilustrační fotografie

Hlavním a zároveň největším městem je Alžír. Často se mu přezdívá "Bílý Alžír" a to díky domkům s bílými zdmi , které se z okolních kopců města svažují až k pobřeží Středozemního moře. Tzv. Staré město se nazývá Kasbah. Nalézt zde můžeme několik mešit z nichž El Kebir je tou nejstarší. Dále můžete vyrazit do samého středu města, kde se tyčí majestátní památník Martyrs z 20. století. Mezi další zajímavé památky města Alžír můžeme zařadit baziliku Noter Dame d´Afrigue, pozůstatky pevnosti Fort Bab Azoun a Národní knihovnu.

Asi 70 km západním směrem od Alžíru se nachází starobylé město Tipasa. Je zařazeno na seznamu kulturního dědictví UNESCO díky pozůstatkům fénických, římských a byzantských architektonických staveb.

Druhým největším městem je Oran nacházející se v severozápadní části země. Pro Alžířany je "druhou Paříží". I zde máte možnost shlédnout několik památek. Jmenovitě budovu Dar el-Bahia, katedrálu de Sacré Coeur, Velkou synagogu z 19. století a krásné náměstí Place du 1er Novembre s mnoha sochami a fontánou.

Poznávací zájezd do Alžírska 2018 - ilustrační fotografie

Dále budeme pokračovat do Constantine. Toto město se nachází ve vnitrozemí, asi 80 km jižním směrem od pobřeží Středozemního moře. Je obehnáno hlubokou roklí, která dává zdejší krajině dramatický ráz. Zdobí ho mnoho mostům a viaduktů, které tuto rokli překračují. Nalezneme zde například Ďáblův most, most El-Kantara či viadukt Sidi Rached.

Další zastávku uděláme ve městě Annaba, které leží nedaleko hranic s Tuniskem. Na hlavním náměstí "Le Cours" si můžete odpočinout a ochutnat vynikající zmrzlinu v místní kavárně. Za zmínku stojí také město Timimoun ležící uprostřed Saharské pouště. Je známo svou typickou žlutočervenou barvou budov a k vidění jsou zde ruiny berberské vesnice.

V severozápadní části země si nenechte ujít návštěvu Tlemcenu. Toto město se proslavilo svými olivovými plantážemi a vinicemi. Ze zajímavých míst můžeme nabídnout mešitu a hrobku Sidi Boumediene, hrobku Houari Boumediene a ruiny starověké pevnosti Mansourah, které se nacházejí nedaleko města.

Putování po Alžírsku bychom mohli zakončit mezi ruinami římského města Djemila. Turisté sem přijíždějí za velmi zachovalými budovami amfiteátru, baptistéria, baziliky či velkého fóra. Také toto místo si zasloužilo zápis na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045