Římské Koloseum, Itálie

Aljašské Dobrodružství

Destinace: Aljaška
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:

Popis zájezdu

Zahlédněte romanticky zasněžené vrcholky hor, postůjte ve stínu Mt McKinley, pozorujte kosatky, delfíny a lachtany, nechte se ohlušit hřmotem ledových vodopádů, objevte malebná panoramata poloostrova Kenai, hledejte zlato ve Whitehorse, objevte tajemství železnice White Pass & Yukon Route, ponořte se do minerálních pramenů Takhini, nechte se ohromit čarokrásnými ledovci. - cestuje se ve speciálně přizpůsobených a nadstandartně vybavených maxi-vanech, v malých skupinkách, maximálně 13 lidí - skupinky jsou mezinárodní, průvodce hovoří anglicky - provází vás školený a profesionální průvodce, který také pro vás zařizuje volitelné aktivity jako túry, vyhlídkové lety, raftingy apod. - sami si rozhodujete o náročnosti a míře dobrodružství – jestli se vydáte na krátký či dlouhý trek, na pohodlnou loď nebo raft - popis jednotlivých túr obsahuje jen základní body, nabídka zastávek je mnohem bohatší a v programu je spousta prostoru na volbu mezi nabízenými aktivitami - zavazadla se převážejí na střeše vanu, limit na 1 osobu je jeden batoh/kufr + 1 spací pytel + 1 příruční zavazadlo - nocuje se ve vybraných kempech, pokud možno v národních parcích či poblíž, u jezer nebo u moře. Kempy v Americe jsou rozlehlé a dobře vybavené. Většinou tu najdete nejen toalety a sprchy, ale i prádelnu, obchody nebo bazén. - stany pro dva jsou pohodlné, vybavené podložkami, nádobím, lampami, chladicím boxem, potravinovými boxy, nádobami na vodu a stříškou proti slunci a dešti. Vezměte si vlastní spací pytel. - na jídle můžete dramaticky ušetřit díky dobrovolnému příspěvku 210 dolarů, za který se společně připravují v kempech některá jídla

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání cestovní smlouvy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, Vídně a Budapešti, přílet do Anchorage, vlastní transfer do hostelu, individuální prohlídka města, nocleh v hostelu.

2. den: Ráno setkání s průvodcem a ostatními účastníky, odjezd z Anchorage. Užijete si slavného Denali National Parku – medvědů, vlků, losů či sobů.

3. den: Na programu je túra místní divočinou, jejím vrcholem je Mt McKinley, s 6 154 metry nejvyšší hora Severní Ameriky.

4. den: Pokračování v Denali National Parku. Procházky, túry, rafting, to vše je možné, dokonce i vyhlídkový let helikoptérou.

5. den: Cesta do Fairbanks, druhého největšího města Aljašky, poté camping v malebné Delta Junction.

6. den: Opustíte Aljašku a zajedete do kanadského Yukonu. Přenocujete v Kluane National Parku poblíž nádherných jezer a zasněžených vrcholků hor.

7. den: Návštěva Chilkat Bald Eagle Preserve, kde žije největší populace orlů bělohlavých na světě.

8. den: Přejezd trajektem do Skagway, významného přístavu z doby Zlaté horečky.

9. den: Vyvolejte staré dobré časy ve White Pass Yukon Route Station, bývalé konečné slavné železnice. Zkuste dolovat zlato. Přejezd k minerálním pramenům Takhini, kde si můžete odpočinout a načerpat léčivou sílu.

10. den: Cesta do srdce Klondiku Dawson City, v Bonanza Creek se dozvíte vše o Zlaté horečce.

11. den: Pokračování v Dawson City.

12. den: Zpátky na Aljašku, nocleh v městečku Tok proslaveném závody psích spřežení.

13. den: Obdivujte ledovcový zeměpis a nádherné výhledy na horské vrcholy Aljašky po cestě do národního parku Wrangell-St Elias. Je obrovský a překypuje ledovci a majestátními horami. Mezi nimi vyčnívá Mt St Elias, druhá nejvyšší hora USA.

14. den: Pokračování v Wrangell-St. Elias National Parku.

15. den: Rybaření, túry, horská kola, projížďky lodí – to vše je možné v Prince William Sound s vyhlídkou na ledovec Columbia Glacier.

16. den: Pokračování v Prince William Sound.

17. den: Návrat do Anchorage, užijte si nočního života.

18. den: Po cestě do Seward uvidíte modrý led ledovce Portage Glacier. Poté okružní jízda kolem ledovců Kenai Fjords National Parku.

19. den: Pokračování v Kenai Fjords National Parku. Možnost projížďky s psím spřežením nebo rybaření.

20. den: Užijte si krásu poloostrova Kennai.

21. den: Po cestě do Anchorage vyhlížejte mořské běluhy.

22. den: Návrat do Anchorage, nocleh v hostelu.

23. den: Vlastní transfer na letiště, odlet.

24. den: Přílet do Prahy, Vídně a Budapešti.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045