Římské Koloseum, Itálie

Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní

Destinace: Aljaška
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní Aljaška - Divoká, Romantická, Krásná! - 12 Dní

Popis zájezdu

Poznávací zájezd, 12 dní, hotely, sruby a B&B, snídaně PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním zapůjčeným automobilem. Cenu garantujeme při min. počtu 2 os. Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny! Zahlédněte romanticky zasněžené vrcholky hor, postůjte ve stínu Mt McKinley, pozorujte kosatky, velryby a lachtany, nechte se ohlušit hřmotem ledových vodopádů, objevte malebná panoramata poloostrova Kenai, nechte se ohromit čarokrásnými ledovci a projděte se v okouzlujícím národním parkem Denali. Aljaška je úchvatná země s velkým přírodním bohatstvím. Při tomto zájezdu budete mít možnost spatřit na vlastní oči medvědy grizzly, velryby i chytit si halibuta.

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, srubech nebo v soukromí typu B&B. Pokoje jsou dvojlůžkové. Možnost ubytování v jednolůžkových pokojích za příplatek. Fakultativně můžete strávit jednu noc na pláži ve stanu po projížďce na kajacích po Kachemak Bay (zapůjčení veškeré výbavy zdarma, nutný pouze vlastní spacák) 1x noc v Sewardu 3x noc v Homeru 3x noc v Anchorage 2x noc v Heally

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, Vídně a Budapešti.

2. den: Anchorage: Přílet do Anchorage na Aljašku. Přesun taxi službou k nedaleké autopůjčovně (cca 10 USD), kde pro Vás již bude připraven automobil k zapůjčení a můžete se ihned vydat na cestu vstříc novým aljašským dobrodružstvím. Město Anchorage je největší město Aljašky a má zcela jistě co nabídnout. Po ubytování v hotelu ve městě Anchorage můžete vyzkoušet některou z mnoha kvalitně značených stezek, které se klikatí okolní kouzelnou přírodou. Ubytování.

3. den: Anchorage – Seward: Po snídani bude Vaše cesta pokračovat do města Seward. Jedná se o malé přístavní městečko jako vystřižené z westernových filmů. Odpoledne je pro Vás připraven výlet ke známému ledovci Exit Glacier. Auto můžete zanechat na parkovišti přímo pod ledovcem a poté vyrazit na trek k samotnému ledovci centrem národního parku Kennai Fjords, který nabízí úchvatné výhledy do okolní krajiny. Ubytování.

4. den: Seward - Homer: Tento den si budete moci naplánovat podle svého. Nabízíme Vám 2 možnosti fakultativních výletů (za poplatek). Buďto můžete navštívit velká mořská akvária přímo v městečku Seward anebo podniknout výlet lodí za pozorováním velryb, tuleňů a obrovských kusů padajících ledovců. Loď vyráží přímo z města Seward a to, že uvidíte velryby, je zde téměř zaručené. Tento výlet velmi doporučujeme. Poté přesun do malebného přístavního rybářského městečka Homer, které je proslavené hlavně jako loviště halibutů. Ubytování v českém domě v Homeru, snídaně.

5. den: Homer: Po snídani je pro Vás připraven nenáročný trek okolím města Homer. Cesta Vás povede krásnou přírodou, kde se Vám budou otevírat výhledy na město a záliv. Pro zájemce je zde možnost fakultativního výletu na mořských kajacích v krásných zátokách Kachemaku v doprovodu česky hovořícího průvodce. Tento výlet nabízí pozorování orlů, tuleňů a medvědů, někdy se podaří spatřit i velryby přímo z kajaku. Pokud máte rádi rybolov, můžete si zachytat i v místních vodách a díky velkému počtu ryb, které zde žijí, je bohatý úlovek zaručen. Veškerá výbava k rybolovu Vám bude zapůjčena od místního českého průvodce, stejně tak jako stan, pokud budete chtít strávit noc na pláži a opéct si Váš rybí úlovek. Ubytování, snídaně.

6. den: Homer: Po snídani v českém domě na Aljašce si můžete prohlédnout i další krásy města Homer. Fakultativně možnost přejet vodním taxi na opačnou část poloostrova a absolvovat pohádkový trek k ledovcovému jezeru anebo podniknout lodní výlet s lovem halibutů. Ubytování, snídaně.

7. den: Homer - Anchorage: Po snídani opustíte městečko Homer a budete pokračovat zpět do města Anchorage. Po cestě zastávka u Russian River, která se klikatí poloostrovem Kenai. Tato řeka je bohatá na lososy, které sem lákají velké tlupy medvědů. Dále budete pokračovat do unikátní přírodní rezervace Wildlife Conservation Center, kde můžete ve volném výběhu spatřit velká stáda losů, medvědy, orly anebo bizony (vstupné 12,5 USD za osobu). Poté již dorazíte do města Anchorage. Ubytování, snídaně.

8. den: Anchorage - Heally: Po snídani se vydáte na cestu do NP Denali. Po cestě zastávka v Iditarod centru, věnovanému psím závodům a životu musherů. Možnost projížďky na psím spřežení (fakultativně, hradí se na místě). Odpoledne návštěva Talkeetna, historického města. Odtud můžete podniknout okružní let kolem Mt. McKinley s přistáním na ledovci. Večer příjezd ho Heally. Ubytování, snídaně.

9. den: Heally: Dnes Vás čeká celodenní výlet turistickým autobusem do srdce NP Denali. Tento národní park nacházející se ve vnitrozemí obklopuje nejvyšší horu Spojených států amerických, Mount McKinley. Pozoruhodná příroda a nádherné výhledy na mohutná pohoří vás jistě ohromí. Budete zde mít příležitost spatřit medvědy grizzly, losy, jeleny carribou, vlky anebo lišky. Nocleh v motelu v Heally. Ubytování, snídaně.

10. den: Heally - Anchorage: Návrat do města Anchorage, kde se ubytujete v hotelu a čeká Vás poznávání hlavního města Aljašky. Nachází se zde spoustu přírodních parků a možností pro zimní sporty. Kolem Anchorage vede celá řada značených turistických tras. Doporučujeme především trasu Tony Knowles Coastal Trail, která je dlouhá přibližně 17 km a provede Vás hlavními zajímavostmi v okolí. Pokud se budete chtít dozvědět něco o kultuře na Aljašce a životě ve města Anchorage, můžete navštívit místní muzea (fakultativně). Ubytování, snídaně.

11. den: Přesun na mezinárodní letiště v Anchorage. Odevzdání zapůjčeného automobilu. Odlet zpět do Prahy.

12. den: Přílet do Prahy.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045