Římské Koloseum, Itálie

Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai

Destinace: Aljaška
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai Aljaška – Čistá Krása Poloostrova Kenai

Popis zájezdu

Objevte čistou krásu aljašského poloostrova Kenai. Území o velikosti Belgie se pyšní úžasnými horami, ledovci, řekami, jezery, fjordy, lesy a rybařením. - cestuje se ve speciálně přizpůsobených a nadstandartně vybavených maxi-vanech, v malých skupinkách, maximálně 13 lidí - skupinky jsou mezinárodní, průvodce hovoří anglicky - provází vás školený a profesionální průvodce, který také pro vás zařizuje volitelné aktivity jako túry, vyhlídkové lety, raftingy apod. - sami si rozhodujete o náročnosti a míře dobrodružství – jestli se vydáte na krátký či dlouhý trek, na pohodlnou loď nebo raft - popis jednotlivých túr obsahuje jen základní body, nabídka zastávek je mnohem bohatší a v programu je spousta prostoru na volbu mezi nabízenými aktivitami - zavazadla se převážejí na střeše vanu, limit na 1 osobu je jeden batoh/kufr + 1 spací pytel + 1 příruční zavazadlo - nocuje se ve vybraných kempech, pokud možno v národních parcích či poblíž, u jezer nebo u moře. Kempy v Americe jsou rozlehlé a dobře vybavené. Většinou tu najdete nejen toalety a sprchy, ale i prádelnu, obchody nebo bazén. - stany pro dva jsou pohodlné, vybavené podložkami, nádobím, lampami, chladicím boxem, potravinovými boxy, nádobami na vodu a stříškou proti slunci a dešti. Vezměte si vlastní spací pytel. - na jídle můžete dramaticky ušetřit díky dobrovolnému příspěvku 70 dolarů, za který se společně připravují v kempech některá jídla

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání cestovní smlouvy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy, Vídně a Budapešti, přílet do Anchorage, vlastní transfer do hostelu, ubytování. Ve volném čase se nabízí možnost navštívit Aljašskou Zoo a podívat se na medvědy, sněžné leopardy, sibiřské tygry nebo tibetské jaky.

2. den: Ráno setkání s průvodcem a ostatními účastníky, odjezd z Anchorage. První zastávkou je vyhlášené rybářské středisko Valdez, kde se vydáte na túru k malebným vodopádům Bridal Veil a Horsetail.

3. den: Uvidíte ledovec Worthington Glacier a uvidíte lososy plující proti proudu (závisí na sezoně). Možnost plavby kajakem k ledovci Shoup Glacier.

4. den: Aljašským trajektem přeplujete fascinující průliv Prince William Sound, kde uvidíte velkolepý ledovec Columbia. V těchto vodách jsou běžně k vidění lachtani, delfíni a kosatky. Z trajektu vystoupíte ve Whittier a přejedete do Portage. Zde můžete obdivovat ohromující ledovcové jezero Portier a okolní ledovcové kry.

5. den: V pobřežním městečku Seward vás očekávají mnohá dobrodružství. Vybrart si můžete z několika volitelných aktivit, jako je např. plavba lodí kolem ledovců Kenai Fjords National Parku, túra po ledovci Exit do Harding Icefield, projížďka psím spřežením nebo rybaření (halibutů). Také se můžete vydat na vyhlídkový let, kde uvidíte shora tento dechberoucí svět ledovců.

6. den: Projedete okouzlující poloostrov Kenai a budete mít příležitost obdivovat arktickou krásu jeho jezer, ledovců a okouzlující pobřeží. Tato oblast je také známá mořskými ďasy, kteří následují lososy při každoroční migraci velkým počtem zdejších řek.

7. den: Pokračování na poloostrově Kenai.

8. den: Po známé vyhlídkové silnice National Scenic Byway se vrátíte zpět do Anchorage a po cestě můžete vyhlížet mořské běluhy. Nocleh v hostelu.

9. den: Vlastní transfer na letiště, odlet domů.

10. den: Přílet do Prahy/Vídně.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045