Římské Koloseum, Itálie

Aljaška a Yukon

Destinace: Aljaška, Kanada
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon Aljaška a Yukon

Popis zájezdu

Vzhůru na sever

Medvědi, losi, karibu, táhnoucí lososi NP Denali a nejvyšší hora Severní Ameriky – Mt. McKinley Území pod ochranou UNESCO Po stopách zlaté horečky Okruh nabízí cestu neobyčejným prostředím stále ještě divoké a neposkvrněné přírody, krajem romantiky, zlatokopů i lovců kožešin. Jedním z vrcholů zájezdu bude návštěva NP Denali, kde podnikneme výlety do divočiny pod vrcholem nejvyšší hory Severní Ameriky (6194 m vysoký Mt. McKinley) a kde jistě uvidíme množství divokých zvířat. Dostaneme se do oblasti tajgy a tundry, dokonce až k severnímu polárnímu kruhu. Ve stopách zlaté horečky navštívíme Skagway, projdeme část Chilkoot Pass trail, podél Yukonu se od jezera Bennett u Carcrossu přesuneme přes Whitehorse až do Dawson City, zkusíme rýžovat zlato přímo na zlatonosných potocích Bonanza a Klondike. Trasa zájezdu se může jet v opačném směru a někdy je nutno ji přizpůsobit často se měnícímu počasí.

Program zájezdu

1. - 2. den: Letecky do Anchorage; aklimatizace, odpočinek, dle času prohlídka města.

3. - 4. den: Seward – prohlídka přístavního městečka; fakultativně lodní výlety fjordem k ledovcům nebo za pozorování velryb; dále do divočiny do NP Kenai a k modrému ledovci Exit.

5. - 6. den: Portage – přílivový ledovec; prohlídka Cookova zálivu a pravoslavného ruského hřbitova v ruské osadě Eklutna, fakultativně vyhlídkový let nad pohořím Alaska s nejvyšším vrcholem Severní Ameriky Mt. McKinley a sousedním Mt. Foraker.

7. - 9. den: NP Denali a výlety v jeho okolí (možný fakultativní rafting); v závislosti na počasí autobusem pod Mt. McKinley a k jezeru Wonder; město Fairbanks – prohlídka muzea Alaskaland; jízda proslulou Alaska Highway, fotogenické vyhlídky na řeky Robertson a Johnson, dále na východ kolem pohoří Wrangell St. Elias .

10. - 12. den: NP Kluane – ledovcové království s výhledem na nejvyšší horu Kanady Mt. Logan; možnost fakultativního leteckého výletu; gangsterská osada Skagway a Daye – místo, odkud na přelomu století vyráželi dobrodruzi za štěstím do kanadského Dawsonu; půldenní výlet po slavné cestě Chilkoot Trail.

13. - 15. den: Carmacks – vyhlídkovou silnicí přes zlatokopeckou osadu; zastávka a krátký výlet k peřejím na řece Yukon Five Fingers a k legendárnímu potoku Bonanza Creek, kde roku 1896 zde začala nejznámější zlatá horečka všech dob; slavná zlatokopecká osada Dawson City, prohlídka plovoucích továren, tzv. Dredge; delší prohlídka Dawsonu, nebo fakultativní výlet k polárnímu kruhu.

16. - 17. den: Silnicí Top of The World, která spojuje Yukon s Aljaškou, zpět do USA; kolem pohoří Wrangell St. Elias , zastávka v rázovitém městečku Chicken, výlety k vodopádům a ledovcovým splazům pohoří Chugach; výhledy na ledovec Worthington; malebná osada Valdez, prohlídka přístavu, osady a lososích trdlišť; fakultativně možnost rybaření nebo lodního výletu do fjordu Prince William a k ledovci Columbia; pokračování po vyhlídkové silnici kolem ledovce Matanuska.

18. - 19. den: Návrat do Anchorage – dle času nákupy nebo krátké výlety po okolí; let do Prahy.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045