Římské Koloseum, Itálie

Aljaška A Kanada - Cestou Zlatokopů (Prodloužení O Britskou Kolumbii)

Destinace: Aljaška, Kanada, Velká Británie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Aljaška A Kanada - Cestou Zlatokopů (Prodloužení O Britskou Kolumbii)

Popis zájezdu

Po stopách zlatokopů z doby Zlaté horečky 1898. Hlavní centrum a magnet všech prospektorů Dawson City, Klondike - legendární oblast rýžování zlata. Jízda k nejvyšší hoře Severní Ameriky, národní parky Aljašky a Kanady (Denali, Wrangell, Kluane, Jasper, Banff ), slavná Alaska Highway. Olympijská velkoměsta Calgary a Vancouver. Ledovce, jezera, termální prameny, divoká zvěř, indiánské totemy… *K tomu možnost pěšího přechodu přes legendární Chilkootský průsmyk či výletu historickou železnicí k Bennettovu jezeru. Konečně opět bez nutnosti vyřizování kanadských víz!

Program zájezdu

1.den: Praha - Calgary.
Let do kanadské Alberty. Druhé největší město provincie - Calgary: prohlídka města a olympijského areálu z r. 1988. Panorama Skalistých hor.

2.-3.den: Banff N.P., Jasper N.P.
Nádhernými Rockies pod nejvyšší horou kanadských Skalistých hor - Mt. Robson (3954 m). Sobi, jeleni, horské kozy… Historické město Banff, Lake Louise - jedno z nejznámějších lyžařských středisek Kanady. Pěšky nebo terénním autobusem po slavném ledovci Athabasca.

4.-5.den: Dawson Creek, Watson Lake.
Mohutné řeky Athabasca a Saskatchewan, jezera, vodopády. Nultá míle Alaska Highway - slavné silnice postavené za 2. světové války. Koupání v termálních pramenech. „Les cedulí“. Brána Yukonu - Watson Lake na 60. rovnoběžce.

6.-9.den: *Chilkootský průsmyk. Skagway a okolí.
*Fakultativně třídenní přechod přes Chilkoot Pass (nejvyšší bod 1122 m) z Aljašky do Kanady (celkem cca 60 km). Překonání jednoho z nejobtížnějších míst při cestě dobrodruhů za zlatem na Klondike. Pro ostatní výlety v okolí Skagway: pěší túra pod Chilkoot, jízda historickou železnicí ze Skagway nahoru na White Pass aj.

10.-13.den: Kluane N.P., North Pole, Fairbanks, Denali N.P.
Kolem pobřežního pásu hor s nejvyšší horou Kanady - Mt. Logan (5950 m). Zastávka „na Severním pólu“, kde žije Santa Claus. Fairbanks: zlatokopecké město se skanzenem z dob zlaté horečky, Transaljašský ropovod. Koupání v horkých pramenech. Celodenní projížďka divokou přírodou národního parku Denali (medvědi, karibu, vlci, lišky) s nejvyšší horou USA i celé Severní Ameriky - Mt. McKinley (6194 m).

14.-16.den: Anchorage, Seward, Whittier.
Prohlídka Anchorage - největšího města Aljašky. Přejezd na poloostrov Kenai, pěší výlet na ledovec Exit N.P. Fakultativně pozorování velryb, ledovců a fj ordů z výletní lodi v Prince William Sound.

17.-18.den: Wrangell N.P., Dawson City.
Kolem mohutného, ledovci pokrytého pohoří sopečného původu, dosahujícího nadmořské výšky až 5000 m. Po silnici Top of the World Highway. Trajektem přes Yukon River do Dawson City - srdce Yukonu z dob Zlaté horečky, ležícího na soutoku řek Yukon a Klondike: srub Jacka Londona, obří dredge rypadla. Rýžování zlata na Bonanza Creek, bývalém Králičím potoku, kde to v r. 1896 všechno začalo.

19.-20.den: Tombstone Mountains, Whitehorse.
Vycházka v divočině pohoří Tombstone Mountains. Whitehorse - dnešní hlavní město Yukonu. Koupání v termálních bazénech Takhini Hot Springs, přehradní hráz s kanálem pro tah lososů.

21.-23.den: New Hazelton, Prince George.
Medvědi na silnici č. 37, ledovce, indiánské totemy, potoky, kterými táhnou lososi. Přívětivou scenérií Britské Kolumbie do jejího středu. Po Cariboo Highway podél řeky Fraser na jihozápad.

24.-25.den: British Columbia, Vancouver.
Přes Pobřežní hory do olympijského Whistleru. K pobřeží Pacifiku a podél něj do dějiště ZOH 2010 - kosmopolitního Vancouveru, dle mnohých nejkrásnějšího města Severní Ameriky. Prohlídka města: Stanley Park, Canada Place připomínající Operu v Sydney, Muzeum antropologie… Možnost výjezdu lanovkou na dechberoucí vyhlídku z Tetřeví hory.

26.-27.den: Vancouver - Praha.
Návrat z Vancouveru domů.

*Volitelný výlet Chilkootský průsmyk: 7790 Kč

V ceně je:
český a místní kanadský průvodce, permit na přechod průsmyku a na ubytování na tábořištích po trase, vlak po historické yukonské trati Bennett-Fraser. Výlet je organizovaný a zajištěný kanadskou cestovní agenturou.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, minivanem 9800 km, volitelné pěší výlety 4x 10 km, *1x 60 km (třídenní trek)
Počasí:
vzduch 12-25 °C, proměnlivé
Nástupní místo:
Praha

Termín:
16.6. - 12.7. 2014
Cena v Kč: 84 990,-
V ceně je:
Letecká doprava včetně letištních tax a poplatků, doprava po trase (pronajatý minivan). Ubytování (7x motely nebo vybavené sruby, zbytek kempy a tábořiště). Vstupy do národních parků Jasper a Banff . Český průvodce (a řidič), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045