Římské Koloseum, Itálie

Adventní Tallin

Destinace: Estonsko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Adventní Tallin

Popis zájezdu

Poznejte s námi vánoční Tallinn, estonskou metropoli na březích Finského zálivu. Čeká nás nádherné centrum, které si nás získá slavnostní atmosférou. Tallin je znám jako první město, kde byl postaven vánoční strom. Tento rituál má tradici již od roku 1441. Tallinský vánoční trh to jsou tradice, tanec, ale i kavárny a restaurace osvětlené svíčkami, nákupní galerie a místní gastronomie.

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím

Program zájezdu

1. den: V odpoledních hodinách odlet s průvodcem z Prahy, přílet do Tallinu . Transfer na ubytování do hotelu v centru města. Dle časových možností večerní procházka, individuální volno. Tallinn je půvabné město, ve kterém se snoubí prastaré budovy s moderní architekturou a historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO.

2. den: Středověký a hanzovní Tallin, kde si téměř dvě třetiny budov zachovaly svůj vzhled z 13. až 17. stol. Navštívíme Staré město Vanalinn s městským opevněním, mj. shlédneme dochované brány, věže, gotický kostel sv. Mikuláše, kostel sv. Ducha, gotickou radnici, dům Velké gildy, gotické obytné domy, renesanční dům Bratrstva černohlavých aj. Za návštěvu bude určitě stát i unikátní mořské námořní muzeum. Podvečerní individuální volno v centru města, vánoční trhy, stylové kavárny, atmosféra vánoc, možnost nákupů nebo variantně procházka s průvodcem.

3. den: Dokončení prohlídky Starého města , hradní vrch Toompea, dříve samostatný a posléze řádový hrad, hradní čtvrť, mohutné opevnění, pravoslavný chrám Alexandra Něvského, Malý hrad, gotická katedrála Panny Marie. Při naší prohlídce Tallinnu neopomeneme ani na Kadriorg se zámkem navrženým jako letní rezidenci Petra Velikého, prezidentským palácem a pomníkem Rusalka.

4. den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045