Římské Koloseum, Itálie

Estonsko - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do EstonskaNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do Estonska? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do Estonska 2018 - ilustrační fotografie

Estonsko je nejmenším a nejseverněji položeným pobaltským státem. Sousedy mu jsou Rusko na východě a Lotyšsko na jihu. Často se mu přezdívá "země tisíců ostrovů, jezer a nekonečných lesů". Rádi byste objevovali krásy přírody a přitom zažili ruch města? Či byste chtěli prozkoumávat památky a kulturu? Nebo naopak toužíte po příjemně strávených dnech na písečné pláži u moře? Pak právě Estonsko je tou pravou volbou pro vás. Estonsko je totiž překrásnou zemí protkanou sítí řek, zálivů, fjordů, jezer a nádherných lesů, které připomínají divočinu severského Norska.

Hlavním městem je Tallin nacházející se na jžním pobřeží stejnojmenného zálivu. Díky své jedinečné středověké atmosféře prolínající se s moderním životem obyvatel se stal jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy. Jeho Staré město Vanalinn se dělí na dvě části. První je Horní město nacházející se na vrcholku Toompea a druhou je Dolní město ležící východně od předhozí části. Celé Staré město je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Centrem Dolního města je Radniční náměstí obehnáné středověkými hradbami. Celkem se ve městě dochovala více než polovina městských hradeb s věžemi a branami. Nejznámější věží je Pikk Hermann ze 14. století, na které je k vidění státní vlajka. Okolo hradem se nachází nádherné parky a nejkrásnější pohled se vám na toto místo naskytne z věže Kiek in de Kök a Paks Margareeta. Na náměstí je k vidění gotická radnice z konce 14. století s věží připomínající minaret. Za zmínku zde stojí i Měšťanská a Konšelská síň, které ukrývají nejstarší dřevořezby země. Dále na náměstí nalezneme Muzeum estonské fotografie a Radniční lékárnu z počátku 15. století.

Dalšími zajímavými památkami a místy Dolního města jsou kostel sv. Ducha ze 14. století, Městské muzeum, dominikánský klášter z 13. století, kostel sv. Kateřiny, Dům Velké Gildy z počátku 15. století skrývající Státní historické muzeum, Dům cechu sv. Knuta, Dům cechu sv. Olafa, dům Bratrstva Černohlavců, bašta Paks Margareeta s Námořním muzeem, kostel sv. Olafa z 15. století, Přírodovědné muzeum, Muzeum užitého umění, gotický kostel sv. Mikuláše ze 13. století či Archeologické muzeum. Opravdu toho tu na vás čeká mnoho a milovníci památek si budou připadat jako v nebi. Navíc to ještě není vše, co ve městě můžete vidět. Nyní se vydáme do Horního města s hradním vrchem Toompea. Jádrem je Malý hrad, dále zde nalezneme Velký hrad, věž Pikk Hermann, pravoslavný chrám Alexandra Něvského z 19.- 20. století, mariánská gilda, dům rytířstva a chrám Toomkirik s nedalekým Národním muzeem.

Poznávací zájezd do Estonska 2018 - ilustrační fotografie

Zhruba 2 km od centra se nalézá Kateřinino údolí, které je místem odpočinku a relaxace. Navíc zde můžete objevit barokní palác Kadriorg z 18. století. Dále ve městě můžeme ještě najít ruiny kláštera sv. Brigity, Estonskou národní knihovnu, krásný skanzen a zoologickou a botanickou zahradu. Asi 12 km odtud se nalézá město Maardu s nádherným pravoslavným kostel sv. Archanděla Michaela. Od hlavního města se můžete po zhruba 17 km dostat do města Saué s krásným zámkem. Odtud asi po 7 km narazíte na město Keila. Zde je k vidění kostel ze 13. století, zříceninu hradu ze 14. století, novogotický zámek a pouze 12 km odtud se nachází 2. největší vodopád země Keila Joa. Od Saué se také můžete zajet podívat do vesničky Padise s cisterciáckým klášterem z 13. století, hřbitovem z 13. století, zámkem a nedalekým padiským hradištěm.

Druhým největším městem země je Tartu nacházející se na jihovýchodě země. Proslavilo se svou krásnou architekturou, příjemnou atmosférou a vynikající polohou uprostřed mrných kopců a jezer. Historické jádro se nachází kolem vrchu Toomemägi a k vidění je zde Radniční náměstí, andělský most, radnice, Barclayův dům připomínající šikmou věž v Pise a skrývající galerii Kivisilla či Muzeum hraček. na vrchu Toomemági se nachází zdejší slavná univerzita, gotický chrám Toomkirik z 13. století s univerzitní knihovnou a Muzeem dějin univerzity a bývalý obětní kámen sloužící dnes studentům po úspěšném složení zkoušky, kdy zde spálí své přípravy. Za návštěvu ve městě ještě stojí botanická zahrada z počátku 19. století a nejkrásnější studentská kavárna světa. Asi 25 km odtud se nalézá město Elva s malebnými dřevěnými domky, radnicí a muzeem Tartumaa. Ve vzdálenosti asi 46 km se od Tartu nachází městečko Jõgeva s nedalekým klasicistním zámkem Kuremaa a Selským muzeem Paduvere. Za návštěvu také stojí historické městečko Põltsamaa vzdálené asi 53 km od Tartu. Nalézt zde můžeme pozůstatky hradu ze 13. století, luteránský kostel sv. Mikuláše a pravoslavný kostel sv. Ducha. Zhruba 20 km odtud se nachází krásný zámek Põltsamaa.

Třetím největším městem je Narva ležící na severovýchodě země, u hranic s Ruskem. Mezi nejznámější památky města patří hrad Pikk Hermann ze 13 století s věží Dlouhý Hermann, ve kterém dnes sídlí Městské muzeum, dále pevnost Ivangorod, Stará radnice ze 17. století, dům barona von Velio z 19. století, pravoslavná katedrála z konce 19. století či památník Estonců deportovaných roku 1941 na Sibiř. Asi 45 km odtud se nachází město Jõhvi s dominantním kostelem sv. Michala. Pouhých 11 km odtud můžeme obdivovat krásy nejvyššího estonského vodopádu Valeste.

Poznávací zájezd do Estonska 2018 - ilustrační fotografie

Dalším vaším cílem se může stát město Pärnu nalézající se na jihozápadě Estonska. Je proslavené svými sanatorii a léčebnami, které lákají mnoho lidí převážně z Finska. Navštívit zde můžeme historické centrum skrývající pozůstatky městských hradeb, Červenou věž z 15. století, Tallinnskou bránu ze 17. století, budovu bývalé radnice z konce 18. století, hrázděný dům z poloviny 18. století, barokní Alžbětin kostel z poloviny 17. století, ortodoxní Kateřinin kostel ze 17. století a krásný park Kodiula se sochou básnířky Lydie Koiduly. Dále ve městě nalezneme Městské muzeum, Muzeum moderního umění, secesní vilu Ammende z počátku 20. století či klasicistní budovu z 20. století srývající bahenní lázně Mudaravila. Odtud se můžeme vydat do asi 9 km vzdáleného města Sindi, kde na nás čeká nejstarší estonské osídlení a nedaleký Národní park Soomaa. Zhruba 70 km od Pärnu se nachází město Rapla. V okolí nalezneme zámek Alu z 19. století, zámek Raikkula či unikátní krasové území Pae s jeskyněmi a prohlubněmi.

Na západě země nesmíte opomenout návštěvu lázeňského městečka Haapsalu. Zdejší uzoučké uličky jsou lemovány dřevěnými domky z 20. století a několika středověkými domky. Dominantou města je ruina gotického biskupského hradu z 13. století s pozůstatky hradev a příkopu. Dnes zde sídlí Historické muzeum města. Dále v areálu hradu nalezneme románsko-gotickou katedrálu z 12. století. Nedaleko od hradu se nachází historické centrum města s palácem z 18. století, kostelem sv. Jana z 16. století a barokní radnicí z 18. století s Okresním muzeem. Musíte navštívit Velkou promenádu obklopenou lázeňskými budovami, krásným parkem a mnoha sochami. Ještě ve městě nalezneme Muzeum estonských Švédů, lesopark Paralepa a zříceninu hradu Ungru. Asi 46 km odtud se nachází město Kärdla s kostelem z poloviny 19. stoleí a Městským muzeem.

Pokud chcete navštívit pravý sovětský skanzen, neváhejte a vyražte do městečka Sillamäe na severovýchodě země. I když není zrovna vyhledávaným místem, jeho vzhled, atmosféra, historie i přítomnost patří v zemi mezi nejunikátnější. Centrum města je takovým skanzenem stalinské architektury. Nachází se zde obrovské budovy s chrliči a kaskádovými schody, malinké náměstí s radnicí, klasický kulturní dům z poloviny 20. století, pomník k 70. výročí Velké řijnové revoluce a Muzeum Sillamäe.

Dalším městem stojícím za návštěvu je Suure-Jannu v samém srdci země. K vidění je zde vrcholek Lembitu, kostel Jana Křtitele, Muzeum rodiny Kapp, Muzeum malíře Johanna Kölera, památník Estonské osvobozenecké války a Muzeum skladatele Marta Saara. Na hranicích s Lotyšskem můžete nalézt město Valga s dřevěnými domky, kostelem sv. Jana, katolickou kaplí, dřevěnou radnicí a nedaleko odtud ještě najdeme pozůstatky hradu ze 14. století a jeskyně Helme. Na severu země se nalézá město Rakvere, které se pyšní slavnou sochou divokého býka "Tarvasovou sochou".

Dále v zemi nalezneme Národní park Matsalu, Národní park Lahemaa, kostel Panny Marie v Lokse, zámek Kolga ve stejnojmenné obci, socha muže Ninase - Toll a ženy Ninase - Pirret na severu ostrova Saaremaa, větrný mlýn Harju-Rätsepa na ostrově Hiiumaa, kostel Hullo ze 14. století ve stejnojmenné vesničce, památník Tehumardi na jihu ostrova Saaremaa, mlýn Rälby na východě ostrova Vormsi, šikmý maják Kiipsaar na západě ostrova Saaremaa, bývalá střílna Baterie Tahkuna na severu ostrova Hiiumaa, raketové Hangáry Piiri na ostrově Muhu, maják Saxby na severozápadě ostrova Wormsi, zřícenina hradu Toolse z 15. století u stejnojmenné obce, hrad Koluvere ve stejnojmenné vesničce, zámek Vasalemma z počátku 18. století u stejnojmenné obce, maják Kopu na ostrově Hiiuma, kostel Pöide z 13. století na ostrově Saaremaa, krásné jezero Ülemiste nedaleko hlavního města, kráter Kaali na ostrově Saaremaa, zřícenina mohutného hradu nad městem Viljandi, Přírodní rezervace Nigula na jihozápadě země, biskupský hrad ze 13. století s příkopem, opevněným a nádherným parkem ve městě Kuressaare, Geodetický oblouk Struve vzdálený asi 35 km od města Jõgeva.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do Estonska

Klasický poznávacíBaltský okruh + Helsinky
1. den: odjezd z Prahy odpoledne (Br, Sv, VM, Li, HK, Pa Po, za 250 Kč Olomouc), tranzit přes Polsko 2. den: litevské hlavní město VILNIUS (Vilno, UNESCO), Staré město, kostel sv. Petra a Pavla, katedrála 3....
Klasický poznávacíLitva, Lotyšsko, Estonsko
Popis VILNIUS • TRAKAI • SIAULIAI • RIGA • OSTROV SAAREMAA • TALLINN • PARK LAHEMAA • KÄSMU Cena zahrnuje • leteckou dopravu tam do Vilniusu a zpět z Tallinnu • letištní taxy a odbavení zavazadla •...
Klasický poznávacíMalý Okruh Pobaltím
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Pro ty, kteří nemají mnoho času, jsme připravili podrobný týdenní zájezd do Pobaltských republik, které jakožto řádní členové EU jsou již snadno přístupné. Litva, Lotyšsko i Estonsko nabízejí nespočetně...
Za poznáním Petrohradu a pobaltských republik se tentokrát vypravíme lodí ze švédského Stockholmu, poplujeme Baltským mořem s lodní společností Viking Line, navštívíme Helsinki i oblast Savonlinny ve finské...
    

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045