Římské Koloseum, Itálie

Česká Republika - poznávací zájezdy

Vyhledejte si poznávací zájezd do České republikyNechce se vám procházet celou naší nabídku poznávacích zájezdů do České republiky? Ve vyhledávacím formuláři stačí upřesnit požadavky a nechte si zobrazit ty nejvhodnější zájezdy a eurovíkendy z naší aktuální nabídky.

Poznávací zájezd do České republiky 2018 - ilustrační fotografie

Česká republika se nachází v samém srdci Evropy, což ji také předurčilo k ne moc poklidné historie. Vždy se totiž necházela v místě rozepří mezi Východem a Západem. Jejími sousedy jsou Německo na západě, Polsko na severu, Slovensko na východě a Rakousko na jihu. Nachází se na území tří historických území a to Čechy, Moravy a části Slezka. Je to země plná krásných památek a pamětihodností. Nalezneme zde gotické hradní a v pohraničí se nacházející pevnosti upominájící na bouřlivý středověk a dobu 2. světové války. Zatímco české zámky jsou spíše upomínkou na pompézní život šlechty, ohromí vás svou majestátností.

Celkem se hradů a zámků v České republice nachází asi okolo 2000, takže je z čeho vybírat. Dále se můžete těšit na české a moravské skanzeny, které si stále uchovávají své tradice a zvyky z dob minulých. Velkým lákadlem jsou i židovské památky. Můžete vybírát z celých židovských čtvrtí, tajuplných hřbitovů, krásných synagog a muzeí. A najít zde můžeme i několik památek UNESCO, které se těsní na malém území země a jinde na světě toto nenaleznete. Samotnou kapitolou jsou česká města, která nabízejí nádherná dochovalá historická jádra plná malebných náměstí s měšťanskými domky a jsou protkaná uzoučkými uličkami.

Hlavním městem je Praha nacházející kousek na sever od středu Čech na majestátní řece Vltavě, uprostřed Středočeského kraje. Často se jí přezdívá "Stověžatá Praha" či "Matka měst". Je politickým, obchodním a kulturním centrem celé země. A je největším turistickým lákadlem země, které v sobě má unikátní kouzlo a každého si ihned podmaní. Dominantou města je Pražský hrad z 9. století, který se pyšní tím, že je největším hradem světa a hlavně nejnavštěvovanější památkou země. Jeho součástí je katedrála sv. Víta ze 14. století s kaplí sv. Václava ukrývající české korunovační klenoty, věž Daliborka z 15. století, letohrádek královny Anny ze 16. století s unikátní Zpívající fontánou, bazilika sv. Jiří z 10. století, Obrazárna, Jízdárna ze 17. století, věž Daliborka a Prašná brána navazující na nejromantičtější uličku města - Zlatou uličku. Za symbol města můžeme považovat Karlův most ze 14. století.

Poznávací zájezd do České republiky 2018 - ilustrační fotografie

Určitě se musíte vydat na Staroměstské náměstí, kde vás okouzlí jedna z nejznámějších památek města - Orloj z 15. století. Je součástí radnice, z které se vám naskytne krásný pohled na celé náměstí. Pokud si chcete vychutnat výhled na celé město, nezbývá vám nic než se vydat na vrch Petřín s Petřínskou rozhlednou, hvězdárnou a zrcadlovým bludištěm. Vynechat nesmíte ani návštěvu Vyšehradu postaveného na přelomu 11. a 12. století. Jeho součástí je rotunda sv. Martiny, novogotický kostel sv. Petra a Pavla, hřbitov a kasematy. Dalšími památkami města jsou jezuitský chrám sv. Mikuláše z 18. století, socha malého Ježíška tzv. "Pražské Jezulátko" z 16. století nacházející se v kostele Panny Marie Vítězné, Obecní dům z počátku 20. století, Židovské město s krásnými synagogami, Národní divadlo, Anežský klášter ze 13. století, klášter Emauzy ze 14. století, Betlémská kaple, pomník sv. Václava, barokní Loreta, rozhledna Cibulka, Břevnovský klášter či letohrádek Hvězda. Můžete zde navštívit i Národní muzeum, Technické muzeum, Muzeum hraček, Muzeum hlavního města Prahy, České muzeum hudby, Štefánikovu hvězdárnu, Pražské Rudolfinum, botanickou zahradu či krásnou zoologickou zahradu. V Praze také najdeme mnoho přírodních památek jako je Údolí Kunratického potoka, Modřanská rokle, Prokopské údolí, přírodní park Košíře, Voděradské bučiny, přírodní rezervace Divoká Šárka, park Rajská zahrada či nedaleký Průhonický park.

Asi 20 km severozápadním směrem odtud se nachází malá obec Lidice, která byla v období 2. světové války vyhlazena německými nacisty. Je zde muzeum upomínající oběti a krásné sousoší. Nedaleko od hlavního města asi 25 km jihozápadním směrem se nachází historické město Beroun. K vidění je zde radnice, Paražská brána, Plzeňská brána, pozůstatky městského opevnění, Muzeum českého krasu, Medvědárium a krásné kostely. Dále se můžete vydat do asi 25 km severozápadním směrem od Prahy vzdáleného města Slaný. Zde na vás čeká děkanský kostel sv. Gotharda, Velvarská brána, františkánský klášter Nejsvětější Trojice a vestavěnou Loretou, kaple Zasnoubení Panny Marie, kaple Božího hrobu, renesanční radnice a Vlastivědné muzeum. Asi 30 km severním směrem od hlavního města narazíme na město Mělník. Nalézt zde můžeme zdejší podzemí, Mělnický zámek, radnice, Regionální muzeum a Pražská brána.

Dalším krásným městem v okolí Prahy je Kouřim. Prohlédnout si zde můžete městské opevnění ze 13. století, Pražkou bránu, skanzen (Muzeum lidových staveb), kostel sv. Štepána s unikátními dvěma zvony a Muzeum Kouřimska nacházející se v budově radnice ze 14. století. Pouhých asi 50 km východním směrem od Prahy objevíte město Nymburk s pozůstatky městského opevnění, gotickým chrámem sv. Jiljí a Polabským muzeem. Asi 27 km odtud se nachází město Mladá Boleslav. Nabízí vám vyhlídkovou věž ve staré renesanční radnici, Muzeum Boleslavska, Škoda Auto muzeum a městský palác Templ. Dále vyražte do 7 km od Nymburka vzdáleného města Poděbrady. Zde se můžete těšit na barokní zámek z 18. století. A posledním městem v okolí Prahy je Kutná Hora s pozdně gotickým chrámem sv. Barbory, Vlaššským dvorem ze 14. století, kostelem sv. Jakuba ze 14. století, barokní jezuitskou kolejí, gotickou kašnou, klášterem Voršilek, kostelem Panny Marie, pozůstatky městského opevnění a Českým muzeem stříbra.

Poznávací zájezd do České republiky 2018 - ilustrační fotografie

Dalšími památkami a zajímavá místa středočeského kraje patří bazilika sv. Václava v Brandýse nad Labem, most T. G. Masaryka a kostel Nanebevzetí Panny Marie v Kralupech nad Vltavou, zámek Konopiště ze 17. století nedaleko Benešova, Železniční muzeum v Lužné u Rakovníka, Kokořínské pokličky u obce Mšeno, Hornické muzeum v Příbrami, zřícenina hradu Zbořený Kostelec ze 14. století a zřícenina středověkého hradu Zlenice hláska nedaleko Týnce nad Sázavou, hvězdárna Ondřejov nad stejnojmennou obcí, Komorní Hrádek z 16. století tyčící se nad obcí Chocerady, Muzeum cukrovarnictví, lihovarnictví a řepařství v Dobrovicích, zřícenina hradu Kostomlaty ze 14. století nedaleko stejnojmenné obce, Muzeum strašidel v Pelhřimově, rozhledna Romanka v obci Hrubý Jeseník, Bubovické vodopády nedaleko obce Srbsko, Vápencové lomy Amerika u obce Mořina, zámek Zbraslav ze 14. století nedaleko hlavního města, Příhrazské skály nedaleko Mnichova Hradiště, rozhledna Veselý vrch nedaleko Příbrami, Městské muzeum Čelákovice, zřícenina hradu Krakovec ze 14. století v obci Krakovec, klášter Sázava z 11. století ve stejnojmenném městě, chrám sv. Bartoloměje ze 13. století v Kolíně, zámek Březnice nedaleko Rožmitálu pod Třemšína, zámek Kačina z 19. století nedaleko Kutné Hory, rokokový zámek z 18. století Dobříš ve stejnojmenné obci, zámek Vlašim z 18. století ve stejnojmenném městě, hrad Týnec nad Sázavou ve stejnojmenném městě, rozhledna Neštětická Hora u obce Chvojínek, zřícenina hradu Dražice nedaleko Benátek nad Jizerou, zřícenina hradu Michalovice nedaleko Mladé Boleslavy, zřícenina hradu Zvířetice u města Bakov nad Jizerou, zámek Veltrusy vzdálený asi 13 km od Mělníka, zámek Nelahozeves ve stejnojmenné obci, zříceniny hradů Žebrák a Točník u vesnice Točník, Skanzen lidové architektury v Přerově nad Labem, pozůstatky skalního hradu Drábské světničky nedaleko Mnichova Hradiště, Národní přírodní rezervace Údolí Pakánku nedaleko města Sobotka, zámek Hořovice ve stejnojmenném městě, hrad Křivoklát nedaleko Rakovníka, zámek Lány ve stejnojmenné obci, zámek Žleby ve stejnojmenné obci, zřícenina hradu Okoř vzdálená asi 15 km od Prahy, hrad Český Štenberk ve stejnojmenné obci, zámek Vrchotovy Janovice vzdálený asi 20 km od Benešova, hrad Červený Újezd nedaleko Unhoštu, zřícenina hradu Šelmberk nedaleko vesnice Mladá Vožice, rozhledna Velký Blaník vzdálená asi 10 km od Vlašimy, hrad Kokořín tyčící se nad stejnojmennou vesničkou, hrad Karlštejn ze 14. století ve stejnojmenném městě, zámek Kostelec nad Černými lesy ve stejnojmenném městečku, unikátní skalní útvary tzv. Čertovy hlavy u obce Želíry, zámek Loučeň ve stejnojmenné obci, hrad Kost vzdálený asi 24 km od Mladé Boleslavy, menhir Zkamenělý pastýř nedaleko vesnice Klobuky a Koněpruské jeskyně nad stejnojmennou obcí.

Dále můžete navštívit Karlovarský kraj nacházející se na severozápadě země. Metropolí zde je lázeňské město Karlovy Vary nabízející mnoho krásných památek. K vidění je zde kostel sv. Máří Magdalény z 18. století, pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla z 19. století, evangelický kostel Petra a Pavla z 19. století, kostel sv. Lukáše, kostel sv. Ondřeje z konce 15. století, ruiny kostela sv. Linharta ze 13. století, rozhledna Diana, vyhlídka Karla IV., Goethova vyhlídka, světově proslulý Grandhotel Pupp z 19. století, Císařské lázně a 5 překrásných kolonád (Mlýnská, Sadová, Tržní, Vřídelná a Zámecká). Nedaleko odtud můžete navštívit chráněnou krajinnou oblast Slavkovský les. Dále v tomto kraji stojí za objevení město Cheb. K vidění je zde františkánský kostel Nanebevzetí Panny Marie, divadlo z 19. století, zřícenina hradu Cheb ze 12. století a velmi zachovalé historické jádro a městské opevnění. Dalšími krásnými městy jsou zde Františkovy lázně, Mariánské lázně a Jáchymov.

Mezi další památky a zajímavá místa tohoto kraje patří přírodní rezervace SOOS vzdálená asi 6 km od Františkových lázní, zámek Kynžvart ze 17. století u obce Lázně Kynžvart, zřícenina hradu Andělská hora z 15. století nacházející se nad stejnojmenným městečkem, románsko-gotický hrad Seeberg z konce 12. století v obci Poustka - Ostroh, Svatošské skály nacházející se asi 32 km od Žirovic, Motýlí dům v Žirovicích, hrad Vildštejn v obci Skalná, rozhledna Krásenský vrch u Krásna, hrad Loket ze 13. století vzdálený asi 30 km od Chebu, hrad a zámek Bečov nad Teplou nedaleko Karlových Varů, zámek Chyše vzdálený asi 25 km od Karlových Varů, rozhledna Háj nedaleko Aše, rozhledna Blatenský vrch u obce Horní Blatná a rozhledna Hamelika v Mariánských lázních.

Vynechat nesmíte ani Ústecký kraj. Metropolí je zde Ústí nad Labem nabízející k prohlédnutí - hrad Střekov ze 14. století, Větruši, palácovou vilu Heindricha Schichta, Masarykova zdymadla z 20. století, kostel apoštola Pavla z 20. století, kostel sv. Jakuba Většího ze 14. století, Městské divadlo a krásnou zoologickou zahradu. Asi 20 km odtud se nachází město Děčín se zámkem Děčín a Oblastní muzeum. Nedaleko odtud můžeme nalézt Národní park České Švýcarsko, Rajské ostrovy v místní zoologické zahradě a Děčínský Sněžník s rozhlednou. Odtud asi 20 km západním směrem narazíme na město Česká Kamenice s nádherným historickým centrem, radnicí, kostel sv. Jakuba Většího, zámkem z 16. století a secesní budovou spořitelny. Asi 15 km od Ústí nad Labem se nachází město Teplice. K vidění je zde kostel sv. Jana Křtitele z 16. století a morový sloup na Zámeckém náměstí, kostel Prokopa Holého z 19. století, kostel Nejsvětějšího srdce Páně, kostel Povýšení sv. Kříže z 16. století, kostel sv. Alžběty, krásná radnice, renesanční zámek a botanická zahrada. Asi 25 km odtud narazíte na město Litoměřice. Zde si můžete prohlédnout krásné historické jádro, pozůstatky středověkého opevnění, dům U Černého orla, dům Kalich, gotickou radnici, Biskupské rezidence a Oblastní vlastivědné muzeum. Dále musíte navštívit město Chomutov. Zde je k vidění Jezuitský areál, kostel sv. Ignáce, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kostel sv. Ducha, Kulturní dům, Oblastní muzeum, přírodní park Bezručovo údolí a krásné náměstí. Asi 14 km jihozápadním směrem odtud můžete navštívit město Kadaň s hradem, františkánským klášterem Čtrnácti sv. Pomocníků, špitálním kostelem Stětí sv. Jana Křtitele, kaplí sv. Jana Křtitele, sloupem Nejsvětější Trojice, kostelem sv. Anny, alžbětinským klášterem sv. Rodiny, kamplí Růžencového bratrstva, Svatou bránou, Městským muzeem a galerií. Odtud můžeme zajet do 20 km vzdáleného města Žatec. Nalezneme zde chrám Nanebevzetí Panny Marie, kostelík sv. Václava, muzeum K. A. Polánka, unikátní Orloj, vyhlídkovou věž Chrámu chmele a piva a Chmelařské muzeum.

Mezi další památky a zajímavosti kraje patří hrad Hněvín v Mostě, Muzeum Ulriky von Levetzow v obci Třebívlice, unikátní Kamenná slunce u obce Hnojnice, Dolský mlýn nedaleko Děčína, zámek Jezeří nedaleko Horního Jiřetína, zřícenina hradu Tolštejn z 14. století, cisterciácký klášter z 12. století v Oseku, zřícenina hradu Helfenburk ze 14. století nedaleko Úštěku, zámek z 19. století v Klášterci nad Ohří, kouzelné skalní město Tíské stěny u obce Tisá, barokní zámek ze 17. století v Duchcově, zámek Ploskovice vzdálený asi 10 km od Litoměřic, kostel sv. Jakuba ze 13. století v Bedřichově Hradci, Schillerova rozhledna u obce Kryry, zřícenina středověkého hradu Rýzmburk nedaleko Oseku, pískovcový masiv Šaunštejn nad obcí Vysoká Lípa, sklaní útvar Sfingy u Měděnce, krásný Vaňovský vodopád nedaleko Ústí nad Labem a pomník Přemysla Oráče u obce Stadice.

Kousek na východ od Ústeckého kraje se nachází kraj Liberecký s metropolí nesoucí stejné jméno - Liberec. Navštívit zde můžete Severočeské muzeum Liberec, Vyhlídkovou vež Lidové sady, krásnou zoologickou a botanickou zahradu, budovu radnice a Oblastní galerii. Nechat si nemůžete ujít ani nádherný výhled z rozhledny Ještěd. Asi 9 km odtud se nachází město Jablonec nad Jizerou s kostelem sv. Anny ze 17. století, bývalou farou, barokním domem Belveder s galerií, starou radnicí, Městským divadlem, Muzeem skla a bižuterie a Českou mincovnou. I zde se vám naskytne krásný výhled do okolí z rozhledny Petřín. Pouhých asi 55 km odtud se nachází město Česká Lípa. Dominantou města je vodní hrad Lipý. Dále zde můžeme vidět gotický kostel Povýšení sv. Kříže, kostel sv. Máří Magdalény, kostel Narození Panny Marie, Augustiniáský klášter, rodinnou hrobku Wedrichů, Jiráskovo divadlo, renesanční letohrádek Červený dům, Vlastivědné muzeum a galerii. V okolí města se nachází Národní přírodní památka Peklo, která též stojí za navštívení. Nyní se můžete zajet podívat od Liberce asi 25 km vzdálené vesničky Hejnice. Zde na vás čeká barokní bazilika Navštívení Panny Marie. Asi 73 km odtud se nachází město Doksy s renesančním zámečkem, krásným náměstím s mariánským sousoším ze 17. století, kostelem sv. Bartoloměje a Muzeem a památníkem Karla Hynka Máchy. Asi 60 km od Libere se nalézá krásné městečko Jilemnice. Prohlédnout si zde můžete Krkonošské muzeum, kostel sv. Vavřince, barokní sochy skrývající se v zakoutích ulic a Zvědavou uličku s typickými roubenými domky.

Mezi další památky a zajímavosti kraje patří Sloní kameny nedaleko obce Jítrava, cesta Kalvárie Cvikov vedoucí nad stejnojmenným městem, Havraní skály u obce Radvanec, zřícenina hradu Rotštejn vzdálená asi 5 km od Turnova, Samuelova jeskyně a skalní hrad Sloup u obce Sloup, Pekelné doly nedaleko vesnice Velenice, zámek Hrubá Skála vzdálený asi 7 km od Turnova, pozůstatky hradu Ronov nacházející se asi 10 km od České Lípy, zřícenina hradu Starý Bernštejn u obce Vrchovany, Kopicův statek z 18. století u obce Kacanovy, církevní památka Boží hrob u Velenic, Prosečská rozhledna nad obcí Proseč nad Nisou, Martinské stěny vzdálené asi 10 km od Dubé, Klingerovo mauzoleum vzdálené asi 5 km od vesnice Lázně Libverda, rozhledna Bramberk tyčící se nad obcí Lučany nad Nisou, pozůstatky skalního hradu u Oldřichova v Hájích, přírodní památka Divadlo nedaleko obce Hamr, rozhledna U Borovice nedaleko Roprachtic, Kittelovo muzeum v Krásné - Pěnčín, Zdenčina skála vzdálená asi 4 km od Turnova, Muzeum ozubnicové dráhy vzdálené asi 18 km od Hejnic, zvonice Rovensko pod Troskami, Roztocký mlýn u Roztok, Klokočské skály vzdálené asi 5 km od Turnova, rozhledna Tanvaldský Špičak, Frýdlantská rozhledna nad městem Frýdlant, zřícenina hradu Děvín nacházející se asi 25 km od Liberce, umělý vodní tunel Průrva Ploučnice nedaleko vesnice Stráží pod Ralskem, zřícenina skalního hradu Stohánek nedaleko Hamru, zřícenina středověkého hradu Ralsko nedaleko města Mimoň, rozhledna Císařský kámen u vesnice Milíře, Muzeum lidových betlémů v obci Kryštofovo Údolí, Hornické muzeum v Harrachově, zřícenina hradu Kumburk nedaleko Nové Paky, kamenná rozhledna Žalý, Čertova zeď vzdálená asi 5 km od Českého Dubu, ohanitská komenda v Českém Dubu, unikátní Panská skála nedaleko Práchně, Modlivý důl u Svojkova, hrad Houska ve stejnojmenné obci, Riegrova stezka nedaleko Semil, hrad a zámek ve Frýdlantu, zámek Sychrov nacházející se asi 17 km od Liberce, renesanční zámek Zákupy vzdálený asi 10 m od České Lípy, bazilika sv. Vavřince a sv. Zdislavy v Jablonné v Podještědí, Skála smrti v blízkosti vesnice Kunratice, hrad Bezděz nedaleko města Doksy, Frýdlantský betlém ve stejnojmenném městě, Vraní skály nad městem Hrádek nad Nisou, Dlaskův statek v obci Dolánky, bývalý zámek Malý Rohozec nedaleko Turnova, zámek Hrubý Rohozec v Turnově, zřícenina hradu Návarov nedaleko Železného Brodu, Bozkovské jeskyně u stejnojmenné vesnice, hrad Valdštejn v Turnově, rozhledna Kopanina nedaleko Frýdštějnu, rozhledna Štěpánka vzdálená asi 4 km od Tanvaldu, zřícenina hradu Trosky v oblasti Český ráj, rozhledna Tábor poblíž Jičína, rozhledna Královka u obce Bedřichov, Kaple 14 svatých pomocníků u státního hradu a zámku Grabštějn nedaleko Hrádku nad Nisou, Mumlavské vodopády v Harrachově, rozhledna Černá studnice ve Smržovce, Besedické skály u stejnojmenné obce, přírodní rezervace Nová louka u Bedřichova, údolí Jedlový Důl s vodopády v Josefově Dole, zřícenina hradu Frýdštejn ve stejnojmenné obci, skalní hrad Pantheon ležící asi 8 km od Turnova, státní hrad a zámek Lemberk v obcí Lvová a státní hrad a zámek Grabštějn v Chotyni.

Na západě země se nachází Plzeňský kraj. Vaše první kroky by měli vést do města Plzeň, kde na vás čeká gotický chrám sv. Bartoloměje z 13. stletí, františkánský klášter s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, renesanční radnice, kostel sv. Anny z 18. století, zajímavé historické podzemí, Velká a Stará synagoga, divadlo J. K. Tyla, Pivovarské muzeum a Západočeské muzeum. A za návštěvu stojí i zajímavý Dinopark. Asi 45 km odtud se nachází město Klatovy s radnicí z 16. století, krásnou Černou věží, Bílou věží, katakombami a Vlastivědným muzeem Dr. Hostaše. Odtd se ještě můžete vydat do asi 32 km vzdálených Domažlic. Zde na vás čeká nádherné náměstí s loubím, kostel Narození Panny Marie a Chodský hrad s muzeem.

Mezi další památky a zajímavosti kraje patří Hauswaldská kaple nedaleko obce Srní, Americká zahrada a rozhledna Bolfánek nedaleko Chudenic, Archeopark a botanická zahrada v obci Prášily, Muzeum techniky a řemesel v Koloveči, Hornický skanzen ve městě Stříbro, barokní zámek Bukovec ve stejnojmenné obci, renesanční zámek v Chudenicích, rozhledna Koráb tyčící se nad Kdyní, Kurzova rozhledna nedaleko obce Pec, Muzeum a galerie Mariánská Týnice vzdálené asi 40 km od Plzně, rozhledna Křížový vrch s kostelem nedale Chotěšova, středověký hrad Velhartice a renesanční palác nedaleko Klatov, zřícenina hradu a novogotický zámek v obci Klenová, zřícenina středověkého hradu Radyně ve Starém Plzenci, zámek Zbiroh ve stejnojmenném městečku, klášter Kladruby nacházející se asi 30 km od Plzně, zřícenina hradu Gutštejn vzdálená asi 16 km od předchozí památky, vodní nádrž Hracholusky ležící asi 15 km od Plzně, hrad a renesanční zámek v Horšovském Týnu, barokní zámek Nebílovy vzdálený asi 20 km od Plzně, barokní zámek Manětín, Vojenské muzeum v Rokycanech, vodní hrad Švihov nacházející se asi 9 km od Klatov, klasicistní zámek Kozel u obce Šťáhlavy, Národní park Šumava, cisterciácký klášter ve vesnici Plasy, zřícenina hradu Přimda tyčící se nad stejnojmennou obcí, Čertovo jezero a Černé jezero nedaleko Železné Rudy, rozhledna Pancíř vzdálená asi 5 km od Železné Rudy, rozhledna Poledník, hrad Kašperk a zřícenina hradu Rabí ve stejnojmenné obci.

Na jihu země můžete objevovat krásy Jihočeského kraje. Nalezneme zde město České Budějovice. K vidění je zde krásné historické centrum s Piaristickým náměstím, dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Samsonova kašna, radnice, Černá věž se zvonicí, katedrála sv. Mikuláše, Jihočeské divadlo, Jihočeské muzeum, Budvar muzeum, Muzeum energetiky a Jihočeské motocyklové muzeum. V okolí města ještě můžete navštívit přírodní rezervaci Vrbenské rybníky, Tůně u Špačků a chráněnou krajinnou oblast Blanský les. Asi 35 km odtud se nachází vesniča Albrechtice nad Vltavou s románským kostelem sv. Petra a Pavla a hřbitovem. Dále v tomto kraji navštivte město Písek. Nabízí vám nejstarší kamenný most v Čechách, děkanský kostel Narození Panny Marie a muzeum. Po pouhých 18 km se dostanete do města Strakonice, kde na vás čeká středověký hrad s muzeem středního Pootaví, nádherné Velké náměstí, morový sloup a ulička Masné krámy. Asi 7 km odtud se nachází významná filmová vesnička Hoštice, kde se natáčela Troškova trilogie Slunce seno. Asi 13 km od Albrechtic nad Vltavou narazíme na město Bechyně se zámkem, děkanským kostelem sv. Matěje, Hasičským muzeem, Muzeem turistiky a Muzeem sochaře Vladimíra Preclíka. Pouhých 19 km odtud se nalézá město Tábor. K vidění je zde renesanční měšťanské domky, táborské podzemí, renesanční kašna, pomník Jana Žižky z Trocnova, pozdně gotická radnice s Muzeem husitství, děkanský kostel s vyhlídkovou věží a dochovalá hradní věž Kotnova. I město Husinec stojí za návštěvu. Nalezneme zde sochu sv. Jana Nepomuckého, ostel Povýšení sv. Kříže, Husův dům s jeho muzeem a sochu mistra Jana Husa. Asi 5 km odtud se nacházejí Prachatice se Starou radnicí, Městskou školou ze 16. století, kamennou kašnou, Muzeem krajky a Městským muzeem. Další vaše roky mohou vést do asi 20 m vzdálených Holašovic. Zde nalezneme jedinečný soubor budov tzv. selského baroka. Vynechat určitě nesmíte návštěvu Českého Krumlova. Ten nám nabízí hrad a zámek s nádhernou zahradou a rokokovou fontánou, letohrádek Bellarie, barokní divadlo, gotický kostel sv. Víta a Muzeum voskových figurín a útrpného práva. Asi 22 km do Českých Budějovic můžeme nalézt město Třeboň se zámkem, historickým náměstím s kašnou a morovým sloupem, dochovalými městskými branami z 15. - 16. století (Budějovická, Hradecká, Svinenská a Novohradecká brána), budovou pivovaru a nedalekou Schwarzenberzskou hrobku. Posledním městem, které stojí za to navštívit, je Jindřichův Hradec. Nalezneme zde minoristský klášter a kostel Jana Nepomuckého Křtitele, františkánský klášter a kostel sv. Kateřiny, kostel Nanebevzetí Panny Marie, státní hrad a zámek, muzeum a největší mechanický betlém na světě (Krýzovy Jesličky). Mezi další památky a zajímavosti kraje patří romantický zámek Hluboká a vodní nádrž Orlík v Hluboké nad Vltavou, zámek Orlík nad Vltavou, Slavonické podzemí ve městě Slavonice, zřícenina středověkého hradu v Dobronicích, Klostermannova rozhledna vzdálená asi 8 km od Zadova, renesanční zámek Kratochvíle vzdálený asi 30 km od Českých Budějvic, zámek z 16. století v Dačicích, klášter Zlatá Koruna nacházející se asi 8 km od Česého Krumlova, Chýnovská jeskyně vzdálená asi 12 km od Tábora, zřícenina gotického Vítkova hrádku ležící asi 4 km od rakouských hranic, vodní zámek Blatná ze 17. století nedaleko Písku, hrad Rožmberk nad Vltavu nedaleko Českého Krumlova, romantický zámek Červená Lhota nacházející se asi 20 km od Jindřichova Hradce, rozhledna na Boubíně v Boubínském pralese, hrad Zvíkov vzdálený asi 15 km od Písku, rybník Rožmberk nedaleko Třeboně, hrad Landštejn nedaleko Slavonic, romantická zřícenina hradu Dívčí kámen nedaleko Křemže, Schwarzenberský plavební kanál vzdálená asi 30 km od Českého Krumlova, rozhledna Libín nedaleko Prachatic, cisterciácký klášter ve Vyšším Brodu, rozhledna Jarník nedaleko Písku, Kozí hrádek u Tábora, Terčino údolí nacházející se asi 35 km od Českých Budějovic, hrad Nové Hrady vzdálený asi 25 km od Třeboně, hvězdárna a rozhledna Kleť, rybník Jordán v Táboře, zřícenina hrad v obci Choustník, zřícenina hradu nedaleko Borotína, Buškův hamr poblíž obce Trhové Sviny, renesanční zámek ve Vimperku, pozůstatky pravěké stavby Obří hrad nedaleko Poplené a nejstarší a nejmohutnější lípa v Čechách - Sudslavická lípa ve Sudistlavicích.

V naší zemi nalezneme ještě dalších 7 krajů nabízejících mnoho přírodních i historických památek. S jejich výčtem bychom ale pokračovali donekonečna, takže zkuste sami vyrazit do těchto krajů a objevovat co skrývají.

Aktuálně nabízené poznávací zájezdy do České republiky

Klasický poznávacíBeskydy, Malá Fatra, Polsko
Náš týdenní program v regionu Moravsko–slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku – turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí...
Cena zahrnuje dopravu klim. autobusem, 3× ubytování v hotelu, 3× snídani, výlet do Drážďan, služby průvodce, pojištění CK. Slevy maximální sleva 5%, 3. osoba na přistýlce - 500 Kč. Trasa NOVÝ BOR –...
Popis JIČÍN • PRACHOVSKÉ SKÁLY • HRUBÁ SKÁLA • TROSKY • KOST • DĚTENICE • KUKS • RATIBOŘICE • BABIČČINO ÚDOLÍ • NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ Cena zahrnuje • dopravu autobusem • 2x ubytování v...
Klasický poznávacíJeseníky
Poznávací zájezd Česká republika 2014 - Jeseníky 2014 Velké Losiny – Praděd – Karlova Studánka – Ramzová – Šerák – Červenohorské sedlo – Dlouhé Stráně – Zlaté Hory – Rejvíz – jeskyně Na...
Cena zahrnuje dopravu autobusem, 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 3x snídani, služby průvodce, pojištění CK. Slevy maximální sleva 5%, 3. osoba na přistýlce - 500 Kč. Trasa TŘEBOŇ –...
Popis TŘEBOŇ • ČESKÉ BUDĚJOVICE • HOLAŠOVICE • JINDŘICHŮV HRADEC • PARNÍ VLÁČEK DO NOVÉ BYSTŘICE • ZÁMEK ČERVENÁ LHOTA • ČESKÝ KRUMLOV • ROŽMBERK • LIPNO • TÁBOR • ORLÍK • ZVÍKOV ...
Ubytování je zajištěno v hotelech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Tento zájezd Vás zavede do oblastí, které v minulosti byly součástí českého státu a procházely společným vývojem. Navštívíte unikátně zachovalá historická města, hrady a zámky, i relativně nedotčenou...
Poznávací zájezd Česká republika zámek Kunín - Landek - Ostrava - Darkovičky - Kravaře - Opava - důl Hlubina - Lysá hora - Nošovice - Ostravice - Rožnov pod Radhoštěm - Pustevny - Radhošť - Soláň - Velké...

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045