-
Informace
Informace
Popis zájezdu
Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák, Beroun, Brno a Jihlava bez příplatku.
Program zájezdu
1. den: Odjezd večer.
2. den: V noci průjezd Německem do Švýcarska. Ráno výjezd do vysokohorského průsmyku Grimsel, zastávka s nádherným výhledem na Bernské a Walliské Alpy. Průjezd přes Gletsch s výhledem na Rhonský ledovec pod průsmykem Furka. Zastávka v Oberwaldu u odjezdu historického parního vlaku Furkadampfbahn. Odjezd po proudu Rhony do Vispu, stoupání hlubokými údolími Vispertal a Saastal k přehradě Mattmark s nejvyšší sypanou hrází ve Švýcarsku. Turistický okruh okolo přehrady, která je pod mohutnými čtyřtisícovkami až na konci údolí Saastal. Pohodlný sestup k hotelu Monte Moro v Saas Almagell. Ubytování. Večeře. Nocleh.
3. den: Snídaně. Odjezd do Täsche v údolí Mattertal. Zubačkou do Zermattu, který je nejbohatší švýcarskou obcí. V obci je doprava kvůli klidu a čistému vzduchu pro hosty zajišťována pouze elekromobily. Průchod Zermattem s luxusními hotely mezi starobylými dřevěnými domy, od kostela se otevře první pohled na mohutnou skalní pyramidu Matterhornu. Výjezd kabinovou lanovkou k horskému je¬zeru Schwarzsee (2583 m n.m.) přímo pod Matterhornem. Od jezera nádherný výhled nejen na Matterhorn, ale i na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosu. Výstup k chatě Hörnli (3260 m n.m.) na úpatí Matterhornu, chata je výchozím místem pro zdolání hory. Po odpočinku a pokochání se pohledem na hluboko ležící Zermatt a věnec dalších čtyřtisícovek nad ním sestup zpět k jezeru Schwarzsee. Lanovkou zpět do Zermattu a zubačkou k autobusu do Täsche. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
4. den: Snídaně. Odjezd do Saas-Fee v kotli mohutných čtyřtisícovek. Dopravu v obci zajišťují opět pouze elektromobily. Průchod mezi starobylými dřevěnými domy k údolní stanici lanovky. Výjezd kabinovou lanovkou na Felskinn a poté podzemním metrem až na Mittelallalin (3460 m n.m.). Otáčivá horská restaurace přímo pod vrcholem čtyřtisícového Allalinu skýtá výhled na ledovce a čtyřtisícovky. Po vychutnání výhledů návrat metrem a lanovkou do Saas-Fee. Výstup přes Hohnegg až na Hannig (2350 m n.m.) s výhledem na celé Saas-Fee, zpět lanovkou. Sestup pohodlnou cestou ze Saas-Fee až k hotelu v Saas-Almagell. Večeře. Nocleh.
5. den: Snídaně. Odjezd do Täsche a zubačkou do Zermattu. Alpským metrem na Sunneggu (2288 m n.m.) s jezírkem Leisee, ve kterém se zrcadlí Matterhorn. Výstup na Blauherd s výhledem na mohutný štít Weisshornu. Po odpočinku sestup okolo horských jezírek Stellisee a Grünsee až do horské vesničky Findeln – krásné pohledy na Matterhorn zrcadlící se na hladině jezírek. Další sestup do Zermattu. Návštěva symbolického památníku a hřbitova horských vůdců. Zubačkou k autobusu do Täsche. Návrat do hotelu. Večeře. Nocleh.
6. den: Snídaně. Odjezd do Saas Fee. Kabinovou lanovkou na Felskinn (3000 m n.m.). Cestou bez velkého převýšení přes ledo¬vec Chessjen až k horské chatě Britania (3030 m n.m.). Od chaty nádherný pohled na přehradu Mattmark a průsmyk Monte Moro, kterým vede známá horská cesta do Itálie. Návrat na Felskinn a lanovkou zpět do Saas Fee. Po krátké přestávce výjezd kabinovou lanovkou na Spielboden. Výstup až k úpatí mohutného ledovce Feegletscher. Návrat lanovkou do Saas-Fee a autobusem do hotelu. Večeře. Nocleh.
7. den: Snídaně. Odchod pohodlnou cestou v údolí do Saas Grundu. Kabinovou lanovkou na Hohsaas (3098 m n.m.) pod mohutným Weissmiesem. Panoramatický výhled na protilehlé čtyřtisícovky a pod nimi na horské terase ležící Saas-Fee. Lanovkou zpět do mezistanice Kreuzboden (2397 m n.m.). Vyhlídková cesta přes horské louky na Almagelleralp, panoramatické rozhledy na čtyřtisícovky a ledovce údolí Saas. Z Almagelleralp sestup do Saas Almagell. Odjezd údolím řeky Rhony k Ženevskému jezeru. Vycházka po břehu jezera lemovaném palmami z luxusního Montreux k mohutnénu vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.
8. den: Návrat ráno.