Římské Koloseum, Itálie

Atlantické pobřeží a krásy Akvitánie

Destinace: Francie
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Atlantické pobřeží a krásy Akvitánie Atlantické pobřeží a krásy Akvitánie

Popis zájezdu

Trasa zájezdu
Paříž • La Rochelle • Marennes • Cognac • Dune du Pilat• Sarlat • Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac • Bourges • Paříž

Program zájezdu

1. den:
odjezd ráno z ČR. Ubytování v oblasti Paříže. Letecká verze odlet z Prahy, setkání s autokarovou verzí zájezdu. Nocleh.

2. den:
snídaně. Přejezd do La Rochelle, města se starými reformačními tradicemi. Prohlídka starého rybářského přístavu, věž St-Nicolas, radnice. Návštěva skvělého akvária jednoho z nejkrásnějších v Evropě, kde je možno nalézt na 10000 mořských živočichů. Fakultativně výlet lodí k pevnosti Fort Boyard. Ubytování, nocleh.

3. den:
snídaně. Dopoledne přejezd k Atlantiku do městečka Marennes, místa proslaveného chovem ústřic. Exkurze s možností ochutnávky plodů moře. Zastávka u pevnosti kardinála Richelieu – Brouage, krásného příkladu opevnění ze 17. století. Prohlídka Saintes s několika římskými památkami. Zastávka v městě Cognac, návštěva destilerie koňaku spojená s degustací. Odjezd na ubytování do oblasti Bordeaux. Ubytování, Nocleh.

4. den:
snídaně. Dopoledne návštěva největší písečné duny Evropy – Dune du Pilat – dosahující výšky 117 metrů. Prohlídka historického centra Bordeaux, volno. Přejezd do kouzelné vinařské vesničky Saint-Emilion, jejíž vinice patří mezi nejkvalitnější v celé Francii. Prohlídka tohoto středověkého městečka zapsaného mezi světové památky UNESCO. Návštěva místního vinařského domu s ochutnávkou. Ubytování, nocleh.

5. den:
snídaně. Prohlídka starobylého městečka Sarlat s největším množstvím středověkých a renesančních fasád ve Francii. Zastávka v překrásných vesničkách Beynac-et-Cazenac a La Roque-Gageac ležících v údolí řeky Dordogne. Přejezd do Rocamadouru, jedinečného středověkého poutního městečka, které je terasovitě zaklíněno do skály. Ubytování, nocleh.

6. den:
snídaně. Dopoledne prohlídka Bourges, katedrála St. Etienne, která patří mezi jednu z nejkrásnějších ve Francii. Zastávka v městečku Briare se slavným kanálem spojujícím Loiru a Seinu – návštěva Pont Canal skvělá technická stavba navržená Gustavem Eiffelem patřící k ojedinělým v Evropě. Ubytování, nocleh.

7. den:
snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek. Možnost výletu lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Na závěr dne okružní jízda Paříží. Cesta zpět do ČR s nočním přejezdem.

8. den:
návrat v dopoledních hodinách

Informace o zájezdu

zájezd je pořádán s partnerskou CK.

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045