Římské Koloseum, Itálie

Antické Řecko - Moře A Památky, Ostrov Zákynthos

Destinace: Řecko
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Antické Řecko - Moře A Památky, Ostrov Zákynthos Antické Řecko - Moře A Památky, Ostrov Zákynthos

Popis zájezdu

Svět bohů a antických legend. Z pobřeží možná až na vrchol bájného sídla bohů Olympu Mytikas, *skalní létající kláštery Meteora, Delfská věštírna, slavné starořecké Athény, památky UNESCO v Korintu, Mykénách, Epidauru, místo konání prvních olympijských her Olympie. Příjemné pláže tří moří, země pomerančů, vína a oliv. Ostrov květů Zákynthos v Jónském moři, se snad nejkrásnější pláží Středomoří.

Program zájezdu

1.-2.den: Žďár nad Sázavou - Olympská riviéra.
Klimatizovaným autobusem přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko a Makedonii do Řecka. Prosluněné pláže Olympské riviéry v podhůří bájného sídla starořeckých Bohů, zasloužený odpočinek v oblíbeném letovisku.

3.den: Olympská riviéra, Olymp.
Relaxace a koupání v jedné z nejkrásnějších částí Řecka pod Olympem. Volitelně společný výlet k sídlu 12 řeckých bohů Olympu (cca 7 EUR/os.). Tři z jeho vrcholů: nejvyšší hora Řecka Mytikas (2917 m), Stefani (2911 m) a Skolio (2903 m). Pohodový výšlap z lázeňského městečka Litochoro do Prionie, koupání u vodopádu, pro zdatnější turisty možnost výstupu z Prionia přes rozcestí Skala (2866 m) pokus o zdolání nejvyššího vrcholu Olympu, výhledy.

4.den: Olympská riviéra, *Meteora.
Odpočinek u moře nebo *volitelný výlet ke klášterům Meteora (UNESCO): přes mohutný středověký křižácký hrad Platamónas s výhledy na Olymp a riviéru. Soutěskou Tembi, přes starověkou Kalambaku a malebné Kastraki do Meteory k pravoslavným klášterům na špičatých skalních věžích ve výšce 400 m. Archeologický areál posvátného města Makedonců - Dion: vykopávky s obrysy domů, dílen, cest a dodnes funkční divadlo.

5.den: Olympská riviéra - Delfy.
Přejezd autobusem na jih. Thermopyly: sirné termální prameny vytékající ze země už od starověku, památník slavné bitvy spartských hrdinů s perským vojskem, socha krále Leonida. Pohořím Parnassos k nejslavnější věštírně v Delfách (UNESCO): rozsáhlý archeologický areál - Posvátná cesta, zbytky klenotnic, svatyně bohyně Gaie, Apollonův chrám, divadlo pro 5000 diváků, muzeum s unikátními sbírkami.

6.den: Delfy - Athény - záliv Argolikos.
Kolem „sedmibranných“ Théb do metropole Řecka - Athén (UNESCO): chrám Parthenón na skalnatém pahorku Akropolis, Propylaje, chrám Dia Olympského, starověká Agora, srdce města - starobylá čtvrť Plaka s příjemnými tavernami, Národní archeologické muzeum. Přes Korintský průplav na (polo)ostrov Peloponés do letoviska v zálivu Argolikos.

7.den: Starý Korint - Akrokorint - Epidauros.
Starý Korint na Korintské šíji spojující pevninu s Peloponésem: pozůstatky starověkého města, Apollónův a Oktaviin chrám. Akrokorint: pevnost na skále s byzantskými hradbami. Epidauros (UNESCO): nejvýznamnější starořecký amfiteátr s vynikající akustikou využívaný i v současnosti, svatyně boha lékařství Asklépia. Návrat do letoviska k moři.

8.den: Tíryns - Argos - Mykény - Náfplio.
Herkulův hrad Tíryns. Argos: rozlehlý antický areál, divadlo pro 20 000 diváků. Mýtické Mykény (UNESCO) objevené H. Schliemannem - centrum řecké civilizace: Agamemnónův hrad, akropole, Lví brána, kupolové hrobky mykénských vládců. Odpočinek u moře, možnost vodních sportů. Malebné večerní Nauplio: první novověká řecká metropole, pevnostní komplex Palamídi.

9.den: Náfplio - Olympie - Loutra Killinis.
Přejezd na západ územím Arkadie do Olympie (UNESCO) - jedna z nejrozsáhlejších památek v zemi v nádherné krajině: dějiště starořeckých her, z nichž se odvozují novodobé olympiády, posvátný okrsek Altis, dílna proslulého řeckého sochaře Feidia, ubytovna Leonidaion, dvousetmetrový olympijský stadion, zbytky ohromného Diova chrámu, pokladnice, olympijské muzeum s nejkrásnějšími sochami klasického a římského období. Pobřeží Jónského moře.

10.-11.den: Loutra Killinis - **Zákynthos - Patras.
Dva dny na plážích u termálních lázní Loutra Killinis. Volitelně vyjížďka k největšímu křižáckému hradu Chlemoutsi (cca 10 EUR/os.): z hradeb je šance vidět Zákynthos. **Pro zájemce dvoudenní fakultativní výlet na „květinu Levantu“ - ostrov Zákynthos (Zante): trajektem do stejnojmenného přístavu, benátská architektura, pláže s bílým pískem a křišťálově čistou vodou, možnost šnorchlování. Okružní výlet autobusem kolem celého ostrova, výhled na nejfotogeničtější pláž Středomoří Navagio s vrakem lodi. Možnost výletu lodí k Modrým jeskyním. Turisticky oblíbená pláž Laganas s výskytem mořských želv karet. Návrat na pevninu. Podvečerní přístav Patras, trajektem do Itálie.

12.-13.den: Patras - Žďár nad Sázavou.
Plavba Jónským a Jaderským mořem do Itálie, přejezd Rakouskem, návrat domů.

*Volitelný výlet Meteora: 1 190 Kč. *V ceně je:
doprava autobusem do Meteory a zpět, vstupné do 2 klášterů a areálu v Dionu, průvodce.

**Volitelný výlet Zákynthos: 1 590 Kč /#1 690 Kč. **V ceně je:
zpáteční lodní lístky Loutra Killinis - Zákynthos, doprava po ostrově, okružní výlet kolem ostrova, noc v kempu (#ve dvoulůžkovém pokoji bungalovu nebo mobilhomu) a průvodce.

Délka tras:
autobusem 3700 km, pěšky 7x 3-15 km (volitelně), lodí 800 km
Počasí:
vzduch 22-30 °C, voda 20-26 °C
Odjezdy:
Praha, Žďár nad Sázavou, Brno

Termín č.071: 30.6.-12.7.2014
cena v Kč/#bungalov: 14 090,-/#16 890,-
Termín č.072: 22.9.-4.10.2014
cena v Kč/#bungalov: 13 690,-/#16 190,-
V ceně je:
doprava klimatizovaným autobusem, trajekt z Řecka do Itálie (sedadlo), polopenze (polní kuchyně), 9x ubytování v kempu (#dvoulůžkové pokoje bungalovů nebo mobilhomů), průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Za příplatek možnost objednávky 1-4 lůžkových kajut na trajektu (od 500 Kč/os.).

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045