Římské Koloseum, Itálie

Antarktida s National Geographic

Destinace: Antarktida
Zařazení zájezdu: Klasický poznávací
Strava:
Cena za osobu od:
Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic Antarktida s National Geographic

Popis zájezdu

Po stopách českých polárníků

Plavba dvanáctimístnou jachtou na šestý kontinet Proplutí mýtickým Drakeovým průlivem a kolem mysu Horn Návštěva české polární stanice na ostrově Jamese Rosse Antarktida byla kdysi nedosažitelný kontinent, vždyť ještě v 60. letech minulého století byla cesta do nejpustší oblasti světa srovnatelná s lety do vesmíru. Dnes ale počty těch, kteří se nakazili 'antarktickým virem“, neustále rostou a vy máte příležitost být mezi nimi. Nabízíme vám dotek bílé polární krásy, divoká zvířata, návštěvu polárních stanic a přiblížení se na dosah k obrovským ledovcům, rozeklaným horám a úchvatným scenériím antarktické přírody. Zdejší realita je neopakovatelná. Věříme, že podmínky budou pro plavbu příznivé a my, mimo jiné, doplujeme jako první plachetnice s českou posádkou až k naší vědecké základně Johanna Gregora Mendela. Návštěvy sem vždy dorazily na velkých lodích nebo přiletěly vrtulníkem, ale plachetnicí zatím žádná. Zkrátka to, o čem jste mohli již několikrát číst na stránkách českého vydání NATIONAL GEOGRAPHIC, můžete nyní vidět na vlastní oči. Tento unikátní projekt absolvujeme opět v malé skupině v exluzivním doprovodu známého českého jachtaře Viléma Rudolfa a redaktora českého vydání National Geographic Hynka Adámka. Mgr. Vilém RUDOLF
(1962) Garant veškeré problematiky antarktického jachtingu. Přední český polárník, který jako první Čech došel pěšky na severní i jižní pól planety a na plachetnici přeplul během pěti měsíců severní i jižní polární kruh. Organizací expedic do polárních krajů se zabývá dvacet let. Expedice v Arktidě
: Severní pól, Přechod Baffinova ostrova, Delta Mackenzie, Aljaška, Přechod Grónska, Špicberky – přechod východního ostrova, Dálná Sibiř, Island, Jan Mayen, východní Grónsko. Dále sedm expedic do Antarktidy
: Jižní pól, Jižní Georgie a Jižní Orkneje, první česká potápěčská expedice do Antarktidy, atd. Jeho fotografie jsou vystavovány v Česku i v zahraničí. Zajišťoval fotograficky polární sekci pro výstavu Voda a život v Národním muzeu v Praze. Filmy, např. Cesta pod mrazivou hladinu Antarktidy, uvádějí televizní stanice v Česku. Spolupracuje s předními světovými polárníky (B.Ousland, A.Fuchs aj.). RNDr. Hynek ADÁMEK
(1962) Organizační doprovod a odborný přírodovědný průvodce. Účastník expedice ŽIVÁ AFRIKA z roku 1994, spolu s Ing. Jiřím Hanzelkou a Ing. Miroslavem Zikmundem je autorem stejnojmenné knihy o této expedici, s RNDr. Pavlem Mikešem je spoluautorem obrazové publikace o Etiopii ČAS JE DAR AFRIKY. S Jakubem Havlem napsal knihu ISLAND – SOULAD PROTIKLADŮ. Dnes působí jako externí redaktor magazínu National Geographic Česko. Během letní antarktické sezóny 2004/05 byl v týmu, který na ostrově Jamese Rosse vybudoval první českou vědeckou základnu v Antarktidě: stanici Johanna Gregora Mendela. Jeho reportáže většinou zachycují osudy lidí během delšího časového horizontu. V roce 2010 mu vyšla zatím poslední kniha ČEŠI V ANTARKTIDĚ.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Argentiny (Buenos Aires) a dále do přístavu Ushuaia.

2. den: Prohlídka Ushuaii – hlavního města provincie Tierra del Fuego, které je někdy považováno za nejjižnější město na světě, jelikož leží na 54°48'57 jižní šířky; nocleh v hotelu.

3. - 7. den: Nalodění na plachetnici; plavba Drakeovým průlivem jedním z nejbouřlivějších moří na světě na Jižní Shetlandy – souostroví tvořené skupinou jedenácti větších a několika menších ostrovů asi 120 km severně od Antarktického poloostrova.

8. - 9. den: Poznáváme Shetlandy, první polární zvířata; ostrov Deception – přírodní přístav uvnitř aktivní sopky, koupel v teplé vodě přímo na pláži, pobřeží Baily Head s kolonií tučňáka uzdičkového.

10. - 11. den: Plavba k Antarktickému poloostrovu, asi 1 300 km dlouhé nejsevernější částí Antarktidy; v případě příznivého počasí přistání u Pauletova ostrova: velká kolonie tučňáků a prohlídka zimoviště, kde v roce 1903 dvacet trosečníku Nordenskjoldovy expedice přežilo devět zimních měsíců.

12. - 13. den: Proplujeme průlivem prince Gustava, který odděluje od Antarktického poloostrova skoro 2500 km2 rozlehlý ostrov Jamese Rosse, pokusíme se přistát v jeho severní odledněné části a navštívit českou vědeckou stanici Johanna Gerogora Mendela.

14. - 19. den: Plavba od ostrova Jamese Rosse průlivem prince Gustava na západní pobřeží Antarktického poloostrova; přes úžinu Gerlache Strait, která jej odděluje od Palmerova souostroví, doplujeme k ostrovům Melchior Islands, kterým se díky mnoha úzkým kanálům mezi nimi říká "Benátky v Antarktidě", nezapomenutelný výlet na zodiacích; v případě příznivých podmínek se zvládneme podívat i na ostrov Enterprice s polopotopenou velrybářskou lodi – památkou na zdejší velrybářskou horečku.

20. - 22. den: Čas návratu a zpáteční plavba přes Drakeův průliv; Mys Horn, mýtický kousek skály na konci Jižní Ameriky, který od pradávna přitahoval námořníky a dobrodruhy ze všech koutů světa; při dobrém počasí budeme mít šanci na něj vystoupit, ale i jeho samotné obeplutí vám dá právo nosit v uchu náušnici a panáky pít v baru s nohama na stole.

23. den: Vylodění a stylové zakončení v Puerto Williams - nejjižnější jachtařská marina na světě; potopená kupecká loď slouží jako vývaziště jachet, v bývalém salonu je úžasný námořnický bar; speciálním nápojem Pisco sauer oslavíme náš šťastný návrat; přistání v Ushuaii a nocleh v hotelu.

24. - 26. den: Letecky zpět do Prahy

Termíny zájezdu

Tento zájezd momentálně nemá žádné volné termíny.

Kontaktní informace

Kontaktní informace

Call centrum

222 745 418

Prodejna

474 721 045